Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

19 sierpnia 2022 08:53 / 1 osobie podoba się ten post
Piątek więc rybka, ziemniaki i jakieś warzywko z patelni. Może fasola szparagowa z maselkiem i bułka. 
 
19 sierpnia 2022 10:31 / 1 osobie podoba się ten post
Też coś muszę sobie upitrasic .Stawiam na jednogarnkowy obiad .
Ziemniaki
Papryka
Marchewka
Pomidory
Cukinia
Ser tarty
Śmietana lub jogurt nie wiem co jest w lodówce .
No i oczywiście przyprawy .
 
 
 
 
 
 
 
19 sierpnia 2022 13:48 / 2 osobom podoba się ten post
Z braku pomysłu kopytka na słodko ze śmietaną i cukrem 
19 sierpnia 2022 15:11 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Z braku pomysłu kopytka na słodko ze śmietaną i cukrem 

Bardzo smaczny obiad a jeszcze gdyby dodać białego sera i polać bułeczką na masełku  
24 sierpnia 2022 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
Wprawdzie seniorów dziś nie ma ale gotuje zupę kartoflankę.  Będę mieć i na jutro. 
26 sierpnia 2022 12:29 / 1 osobie podoba się ten post
Klasyka i na szybko dziś .  Ziemniaki tłuczone, jajko sadzone i kalafior z maselkiem i bułeczka. 
26 sierpnia 2022 18:03 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś leczo odgrzewane z zamrażalnika z braku czasu i pomysłu 
27 sierpnia 2022 12:08 / 3 osobom podoba się ten post
mariakoc

Dziś leczo odgrzewane z zamrażalnika z braku czasu i pomysłu :gotowanie:

Też dziś leczo zrobię po południu i do zamrażalnika... Muszę zużyć warzywa. Jeszcze jedna sąsiadka wczoraj przyniosła dwie małe dynie Hokaido, więc po niedzieli kiedyś tam zupa, a rączek krem z dyni.
A dziś zrobiłem krem z kalafiora i innych warzyw. Podopieczny może tylko już takie zupki jeść, a raczej pić.
Jutro reszta zupki dla niego, a dla nas mielone z sałatkami. 
27 sierpnia 2022 12:36 / 1 osobie podoba się ten post
Makaron z warzywami z sosem śmietanowym dla mnie i babci , Dziadek wyjął sobie zupę z zamrazarnika z zakupionych kiedyś zapasów. Szybko i bezstresowo. 
28 sierpnia 2022 12:14 / 3 osobom podoba się ten post
Zmiana planów. Pizzeria się nie wyrobi, bo mają jakąś imprezę, więc... Ostatnio kupiłem udka, cały pakiet do grilowania, więc już to siedzi w piekarniku. Zrobiłem sałatkę i obrałem ziemniaki. Jedna córka robi zupę dyniową, a druga szykuje stół. Więc wszystko w normie. Jest nas łącznie 5 osób, więc ok. 
28 sierpnia 2022 19:01 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Zmiana planów. Pizzeria się nie wyrobi, bo mają jakąś imprezę, więc... Ostatnio kupiłem udka, cały pakiet do grilowania, więc już to siedzi w piekarniku. Zrobiłem sałatkę i obrałem ziemniaki. Jedna córka robi zupę dyniową, a druga szykuje stół. Więc wszystko w normie. Jest nas łącznie 5 osób, więc ok. 

A jaka sałatka? Jutro planuję udka i się zastanawiam co do tego 
28 sierpnia 2022 21:43 / 1 osobie podoba się ten post
Sałata Romana czy jakoś tak, ja daję  jeszcze fetę w malutkich kostkach, oliwki, czerwoną cebulę, ogórek w plasterkach, koktajlowe pomidorki, trochę startej marchewki i cukinii, na wierzch połówki jajek.Wiadomo, trochę octu i oleju i przyprawy. Za każdym razem trochę inne, bo nie zawsze mam wszystkie składniki. Improwizacja słowem, normalna sałatka. Czy to będzie, sałata lodowa, czy inna, żaden problem. Ma smakować i już. 
Dziś w sumie 7 osób było, jeszcze wnuk z narzeczoną. Ale co tam, żaden problem. Córka zrobiła pyszny krem z dyni Hokkaido. Nie mieliśmy Ingwaru, czyli imbiru, bo zawsze jednak podbija smak kremu. 
30 sierpnia 2022 06:26 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie proza , zrobię placki ziemniaczane tylko ,że........ jestem ostatnio leniwa . Zetre połowę ziemniaków na grubych oczkach, drugą połowę na małych i usmaze na całej patelni jeden .Do tego sos z jogurtu z tartym ogórkiem 
Tak lubię .
01 września 2022 08:45 / 3 osobom podoba się ten post
Pierś z kurczaka, opiekane ziemniaki i fasolka szgaragowa dzisiaj będzie u mnie ;) 
01 września 2022 09:46 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone, ziemniaki i kalafior z maselkiem i bułeczka plus do tego buraczki ze słoika.