Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

01 września 2022 10:20 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa zmiksowana, z grzankami i kotletem mielonym, pociętym w paski. Z wczoraj zostały nam mielone, więc wszystko się wykorzysta. 
01 września 2022 12:16 / 3 osobom podoba się ten post
Ja do niej ze szpadlem, a ona się schowała za liściem. W końcu wyszła ,bo poznała mnie po głosie :) Ta dynia Hokkaido. Na 13 obiad i potrawka, ragout,( jak zwał tak zwał-my będziemy to jeść) z dyni , drobiowych filetów , marchewki, papryki, imbiru, natki i tym podobnych już prawie gotowa . 
01 września 2022 12:33 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj  klasyk...ziemniaki tłuczone, szpinak,jajko sadzone./Już zjedzone/
01 września 2022 12:59 / 4 osobom podoba się ten post
Kapuśniak z kiszonej z grzybkami i zasmażką.Tak lubię .
I nic więcej. żeberko było w kapuśniaku 
 
 
02 września 2022 13:51 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlet tłuczony młotkiem , ziemniaki,mizeria że śmietaną. Muszę przytyć, bo wnet 36 będzieo moim rozmiarem.
02 września 2022 15:09 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Kotlet tłuczony młotkiem , ziemniaki,mizeria że śmietaną. Muszę przytyć, bo wnet 36 będzieo moim rozmiarem.

Jak można tyć to i można tłusto gotować :)
02 września 2022 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Jak można tyć to i można tłusto gotować :)

Zmuszam się do zjedzenia chociaż raz w tygodniu kawałeczek jakiegos mięska.Moja kolacja dzisiaj - kromka żytniego chleba z wiejskim twarogiem a na to płynny miód 
Odzwyczaiłem się od mięs i wędlin . Jednak muszę chociaż odrobinę wcisnąć.Staram się.
 
02 września 2022 19:32 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Zupa jarzynowa zmiksowana, z grzankami i kotletem mielonym, pociętym w paski. Z wczoraj zostały nam mielone, więc wszystko się wykorzysta. 

Oszczędzasz jak prawdziwy Niemiec .
03 września 2022 16:09 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zmuszam się do zjedzenia chociaż raz w tygodniu kawałeczek jakiegos mięska.Moja kolacja dzisiaj - kromka żytniego chleba z wiejskim twarogiem a na to płynny miód 
Odzwyczaiłem się od mięs i wędlin . Jednak muszę chociaż odrobinę wcisnąć.Staram się.
 

To rzeczywiście posta kolacja :) 
04 września 2022 10:41 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

To rzeczywiście posta kolacja :) 

Od kiedy 'odszczuplilam" się do rozmiaru 38  i jakoś to utrwalilam jem to na co mam ochotę .  Jak chce mi się chleba ze smalczykiem to zjadam kromkę nawet obficie na posmarowaną
Mięso w mikroskopijnej ilości raz w tygodniu . Słodyczy nie jem .Odrzuciło mnie 
Dzisiaj zrobię zapiekankę a na deser winogrona . Długo ograniczałam pewne produkty i ilość , teraz już na moje szczęście nie muszę 
Pewnie mój PESEL swoje robi .
04 września 2022 10:53 / 3 osobom podoba się ten post
Na późniejszy obiad przygotuję udka z piekarnika, puree ziemniaczane, surówki. Wstawię godzinę wcześniej mięsko, syn da mi znać, godzinę wcześniej przed powrotem do domu. A sobie w porze obiadowej zrobię owsiankę. To mi wystarczy. 
05 września 2022 09:38 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Od kiedy 'odszczuplilam" się do rozmiaru 38  i jakoś to utrwalilam jem to na co mam ochotę .  Jak chce mi się chleba ze smalczykiem to zjadam kromkę nawet obficie na posmarowaną
Mięso w mikroskopijnej ilości raz w tygodniu . Słodyczy nie jem .Odrzuciło mnie 
Dzisiaj zrobię zapiekankę a na deser winogrona . Długo ograniczałam pewne produkty i ilość , teraz już na moje szczęście nie muszę 
Pewnie mój PESEL swoje robi .

Ja staram się odmawiać sobie słodyczy, ale róznie to wychodzi :) 
05 września 2022 10:13 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

Ja staram się odmawiać sobie słodyczy, ale róznie to wychodzi :) 

A mnie po lipcowym całkowitym usunieciu tarczycy całkowicie odrzuciło od słodyczy. Nie wiem może to rezultat leków, narkozy? Nawet kanapki z miodem nie ruszę co tak lubiłam na śniadanie zjeść. Może to minie ale póki co widać na to na wadze .bo nawet siostra z którą rozmawiam przez kamerkę zauważyła że twarz mi schudła .  Zresztą ogólnie wiele rzeczy przestało mi smakować . 
05 września 2022 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa kremowa z cukinii, papryki,z czerwoną pastą curry, taki pikanciorek mocny, z grzankami albo krewetkami. Jeszcze nie wiem ci wrzucę. A do podjadania w ciągu dnia,jak najdzie mnie ochota, raratuj czy tam raratouille ? z bagietką. Trzeba zużyć warzywa zeby w lodówce przestronniej się zrobiło 
 
05 września 2022 13:34 / 1 osobie podoba się ten post
Szpecle, mielone, sos pomidorowy, sałatka węgierska z REWE.