Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

04 grudnia 2022 11:04 / 2 osobom podoba się ten post
Na jutro zrobiłem już sobie kapuśniak z kiszonej, no. Dodałem jeszcze wody z ogórków kiszonych, bo lubię kwaśne. Jutro jeszcze tylko dodać świeżej natki i jest gotowe. 
04 grudnia 2022 11:08 / 2 osobom podoba się ten post
A u mnie dziadek zupa z wczoraj. My z babka łopatka duszona w cebuli , ziemniaki ( reszta) i dojadamy że słoików ( ogórek korniszon, buraczki lub czerwona kapusta) do woli co kto chce tzn ja i babka. 
04 grudnia 2022 11:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dodaję trochę więcej bułki i smaże na mniejszym ogniu. I u mnie się nie rozwalają. 
04 grudnia 2022 12:12 / 2 osobom podoba się ten post
Pierogami z dynia nie bylam zachwycona, jednak zostaje tylko i wylacznie przy zupie...
 
dziś warzywa na patelnię plus zrobię sobie chlebki naan z masłem czosnkowym i tyle.
 
04 grudnia 2022 14:04 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Dodaję trochę więcej bułki i smaże na mniejszym ogniu. I u mnie się nie rozwalają. 

Dziękuję 
04 grudnia 2022 14:13 / 3 osobom podoba się ten post
mzap88

Pierogami z dynia nie bylam zachwycona, jednak zostaje tylko i wylacznie przy zupie...
 
dziś warzywa na patelnię plus zrobię sobie chlebki naan z masłem czosnkowym i tyle.
 

Chlebki sama robisz? Takie na patelni?
Mnie, oprócz zupy, smakuje też zapiekanka z ziemniaków, mielonego i dyni. Synowa moja ją  robi wg przepisu z jakiegoś norweskiego bloga. Myślę że w wersji wege, też mogłaby być smaczna. Przyprawy takie orientalne trochę, pamiętam że jest kumin, imbir i jeszcze jakieś. Muszę synową poprosić o ten przepis. Wypróbowałam kiedyś przepis na naleśniki z musem dyniowym, ale nie smakowały mi specjalnie. Z pieczonej dyni smarowidelko do chleba jest fajne 
04 grudnia 2022 14:51 / 2 osobom podoba się ten post
tak, chlebki robię sama :)
o , to łap przepis :D
http://megs-88.blogspot.com/2020/05/chlebki-pita-z-patelni.html
pita, naan, dla mnie jeden czort, ważne że pyszne
 
Powiem Ci, że ten farsz co zrobiłam do tych pierogów właśnie mogłabym nazwac pasta do pieczywa, ale coś mi nie grało w całości. Dynię toleruję tylko w zupie krem. 
04 grudnia 2022 18:37 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

tak, chlebki robię sama :)
o , to łap przepis :D
http://megs-88.blogspot.com/2020/05/chlebki-pita-z-patelni.html
pita, naan, dla mnie jeden czort, ważne że pyszne
 
Powiem Ci, że ten farsz co zrobiłam do tych pierogów właśnie mogłabym nazwac pasta do pieczywa, ale coś mi nie grało w całości. Dynię toleruję tylko w zupie krem. 

Dzięki . Dobrze smakuje dosmaczona kolendrą,chili i czarnuszką . Ta pasta z dyni do chleba. 
05 grudnia 2022 14:06 / 3 osobom podoba się ten post
Co to ,dzisiaj nikt nie gotuje, wszyscy dojadają to,co zostało z niedzieli??
Damessa pewnie pieczyste zapodała?
U nas dzisiaj była zupa. Z piątku zostało trochę jarzynowej,coś  tam jeszcze dorzuciłam,zblendowałam,podrasowałam i wyszedł elegancki krem z warzyw mieszanych 
Na drugie ziemniaki ugotowane razem z marchewką, doprawione jak purre i "zesztampowane ", kalafior i fasolka z masłem i bułeczką, kiełbaski wege,jogurt na deser. 
05 grudnia 2022 14:47 / 4 osobom podoba się ten post
Wiec tak od kilku dni na stałe do mojego menu wkradły się mandarynki, mam jakąś totalną fazę i wcinam je na śniadanie obiad i kolacje............ :P
 
Ale ale
 
Dziś były łazanki na pysznej domowej kapuście kiszonej, teraz będę leżeć jak bąk.
Nie wiem jak wy, ale ja nie umiem gotować małych porcji, a jestem sama jedna w chałupie ;/
Także łazankami podzielę się jutro z mamą, coby nie łazankować 3-4 dni -[-
05 grudnia 2022 21:02 / 4 osobom podoba się ten post
A ja właśnie pizzę zrobiłam . Szkoda , że zdjęcia nie potrafię wkleić . A jutro kupuje sobie termomix, dopiero będę szalała . A co !!!!!!!
 
05 grudnia 2022 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja właśnie pizzę zrobiłam . Szkoda , że zdjęcia nie potrafię wkleić . A jutro kupuje sobie termomix, dopiero będę szalała . A co !!!!!!!
 

Już wszyscy i tak wiedzą że zazdrośnica ze mnie, to powiem otwarcie,  zazdroszczę 
Ale ten "prawdziwy "chyba, nie Lidlomix?
05 grudnia 2022 21:24 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Już wszyscy i tak wiedzą że zazdrośnica ze mnie, to powiem otwarcie,  zazdroszczę :-)
Ale ten "prawdziwy "chyba, nie Lidlomix?

Prawdziwy w dodatku czarny . Tylko mi kasy szkoda to biorę na raty . Byłam na pokazie faktycznie można cudować. Zaoszczędzę na energii elektrycznej.Zupa w mig a receptura co do grama . Tak się zabierałam jak pies do jeża. Kupię i już. Bułkę sobie starałam , super, a i placki kartoflane będą częściej .
05 grudnia 2022 21:36 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Prawdziwy w dodatku czarny . Tylko mi kasy szkoda to biorę na raty . Byłam na pokazie faktycznie można cudować. Zaoszczędzę na energii elektrycznej.Zupa w mig a receptura co do grama . Tak się zabierałam jak pies do jeża. Kupię i już. Bułkę sobie starałam , super, a i placki kartoflane będą częściej .

Super!
Pytam czy prawdziwy, bo moje dzieci mają "prawdziwy " a siostrzeniec ma Lidlowy. Kupili mniej więcej w tym samym czasie, mają porównanie bo kiedy się spotykają, to razem gotują. Żona siostrzeńca powiedziała, że gdyby jeszcze raz miała kupić, to właśnie na raty ten Vorwerk.
Cudować można i można i tak się wszystkich przepisów nie wykorzysta ?
05 grudnia 2022 21:42 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Super!
Pytam czy prawdziwy, bo moje dzieci mają "prawdziwy " a siostrzeniec ma Lidlowy. Kupili mniej więcej w tym samym czasie, mają porównanie bo kiedy się spotykają, to razem gotują. Żona siostrzeńca powiedziała, że gdyby jeszcze raz miała kupić, to właśnie na raty ten Vorwerk.
Cudować można i można i tak się wszystkich przepisów nie wykorzysta ?

Pewnie .Nie chodzi o różnorakość ale o czas i wygodę.Mniej garów do mycia i nie trzeba stać przy kuchence i pilnować .Tu bzzzyk i gotowe . Jakie sosy pyszne , koktajle , ciasto na pierogi wyrobione super . Qrcze tyle czasu straciłam .