Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

07 grudnia 2022 14:38 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zupa pomidorowa na rosołku ,sporo warzyw, cebula przypalona, przyprawy ,  z ryżem .
Polędwiczki wieprzowe z rusztu, ryż ( za dużo ugotowałam i trzeba zjeść ) sos serowy  i sałata rzymska z mandarynkami .
 

U mnie-zupa pomidorowa z dużą ilością warzyw i przypaloną cebulą 
Różnica taka, że bulion warzywny i makaron ?.
Dalej też pomidorowo , ratatuj z cebulą, papryką, cukinią i pomidorami i ryż. Lody na deser. 
Zaszalałam dzisiaj, nagotowałam już na jutro, może wezmę wolne jeśli pogoda będzie tak ładna jak dzisiaj. Dziewczyny będą miały obiad gotowy,  pewnie sobie dorzucą jakiegoś tofu czy roślinnego wurścika 
07 grudnia 2022 14:53 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Ja bym już dzisiaj nie podała tych porannych .Lekarz obliczył dawkę , czas i tego bym się trzymała . Zawsze staram się i nie ma innej opcji trzymam czas i dawkę . 

Ja się tym nie przejmuję. Ok, dość pisania o tym w kulinarnym wątku 
07 grudnia 2022 15:51 / 4 osobom podoba się ten post
Spaghetti ? bolognese. Dziadek nie zjadł nic .  
 
Gusia i inne koleżanki napewno robią super ziemniaki. 
 
Ja robię tak. Ziemniaki obrane kroje na równe kawałki, dodaje oliwę, cebulkę czerwona w piórka, czosnek , papryka słodka i ostra i zioła , majeranek, kolendrę, co tam mam. Mieszam i wkładam w rękaw do pieczenia. 180- 200 stopni około 40-50 minut . W połowie pieczenia przekręcam na blasze a ostatnie 5 minut otwieram worek żeby się dopiekly na złoto. Ja je robię to często moja córka żadnych dodatków nie chce tylko kefir. 
07 grudnia 2022 17:44 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Spaghetti ? bolognese. Dziadek nie zjadł nic . :-( 
 
Gusia i inne koleżanki napewno robią super ziemniaki. 
 
Ja robię tak. Ziemniaki obrane kroje na równe kawałki, dodaje oliwę, cebulkę czerwona w piórka, czosnek , papryka słodka i ostra i zioła , majeranek, kolendrę, co tam mam. Mieszam i wkładam w rękaw do pieczenia. 180- 200 stopni około 40-50 minut . W połowie pieczenia przekręcam na blasze a ostatnie 5 minut otwieram worek żeby się dopiekly na złoto. Ja je robię to często moja córka żadnych dodatków nie chce tylko kefir. 

Rękaw  to ogólnie  dobry sposób, na mięsa  też
08 grudnia 2022 08:39 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Spaghetti ? bolognese. Dziadek nie zjadł nic . :-( 
 
Gusia i inne koleżanki napewno robią super ziemniaki. 
 
Ja robię tak. Ziemniaki obrane kroje na równe kawałki, dodaje oliwę, cebulkę czerwona w piórka, czosnek , papryka słodka i ostra i zioła , majeranek, kolendrę, co tam mam. Mieszam i wkładam w rękaw do pieczenia. 180- 200 stopni około 40-50 minut . W połowie pieczenia przekręcam na blasze a ostatnie 5 minut otwieram worek żeby się dopiekly na złoto. Ja je robię to często moja córka żadnych dodatków nie chce tylko kefir. 

O a ja bardzo lubię spaghetti, nich dziadek żałuję, że nie jadł. Na pewno było pyszne :) 
08 grudnia 2022 10:09 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa,w/g życzenia.Już gotowa
08 grudnia 2022 11:14 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj  zupka warzywna cały wachlarz . Ja lubię że śmietanką, bo to pochodne od mleczka .
Babka kartoflana z boczkiem wędzonym i świeżym .W umiarkowanej ilości oczywiście , bo ponoć tłuszcz podwyższa cholesterol .
 
08 grudnia 2022 11:19 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Zupa,w/g życzenia.Już gotowa:gotowanie:

A jaka to ? Ile życzeń potrzeba ?
08 grudnia 2022 11:21 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A jaka to ? Ile życzeń potrzeba ?

Cały ogródek  warzywny
08 grudnia 2022 11:24 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Cały ogródek  warzywny:-)

Czyli też cały wachlarz, jak u Mleczko?
08 grudnia 2022 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa to wachlarz i kastaniety 
08 grudnia 2022 11:42 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Damessa to wachlarz i kastaniety :-)

I torreador 
08 grudnia 2022 11:48 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś też u mnie jarzynowa, z typu Keiser, zmiksowana na wywarze z kurczaka. Z grzankami, skrzydełkiem i posypana szczypiorkiem dla odmiany. Więcej jej zrobiłem, bo zostanie mi na jutro, gdy Jan będzie w Pflegetage. 
08 grudnia 2022 11:49 / 3 osobom podoba się ten post
Piekę boczek w rękawie .Poczytałam wczoraj Dusie i włożyłam w rękaw przy okazji dwa kartofle .Będą na ostro 
sama zjem ,  bo ja lubię bardzo kartofle pod różną postacią .
08 grudnia 2022 11:50 / 2 osobom podoba się ten post
Miało być w Tagespflege