Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

13 grudnia 2022 16:22 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Szkoda, że nie ma perfum czosnkowych .
Hit :gwizdanie:

Wystarczy się natrzeć ząbkiem za uszami i gotowe 
13 grudnia 2022 17:30 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Do Mleczko i innych koleżanek z forum doświadczonych w kuchni . Broń Boże wspominki o wieku. Jak zamrazasz krokiety już usmażone a uszka , pierogi ? 
 

Ja szykuję sobie miejsce w zamrażarce i zamrażam partiami. Najszybciej rozłożone na desce czy czymś płaskim, z zachowaniem odstępów,wkladam do zamrażarki. Jak zamarzną (dość szybko ),wkladam do woreczków czy pojemników. Nie sklejają się, można wyjmować tyle, ile się chce czy potrzebuje.
13 grudnia 2022 17:40 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Wystarczy się natrzeć ząbkiem za uszami i gotowe :smiech3:

Zabek to ja ma z przodu , chyba, że mi swoj pożyczysz 
13 grudnia 2022 17:51 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Do Mleczko i innych koleżanek z forum doświadczonych w kuchni . Broń Boże wspominki o wieku. Jak zamrazasz krokiety już usmażone a uszka , pierogi ? 
 

A co wiek przeszkadza ? My obie z Gusia małolaty, tylko ZUS błąd popełnił .
 
Krokiety zamrażamy bez panierki, dopiero po rozmrożeniu panieruje i obsmażam .Uszka i pierogi blanszuje .Krótko obgotuje i do zimnej wody .W misce trochę oleju wkładam pierogi i potrząsam żeby załapały trochę tłuszczu .Wkładam do worków , nie sklejają się i ciasto nie  jest twarde.Farsz z kapusty i grzybów robię dzień wcześniej i wstawiam do lodówki .,Trochę stężeje i lepiej się lepi .
13 grudnia 2022 18:18 / 4 osobom podoba się ten post
Dziękuję dziewczyny. 
14 grudnia 2022 09:01 / 3 osobom podoba się ten post
Muszę dzisiaj utluc  kotlet . Wyjęłam wczoraj schab to muszę usmażyć . Tak go stłuke , że popamieta . Do tego ogórek pokrojony w kosteczkę ( kiszony) cebulką w kosteczkę , pieprz, oliwa  .
Budyń ugotuje, bo już mi się za nim ckni .
14 grudnia 2022 09:05 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Muszę dzisiaj utluc :palka: kotlet . Wyjęłam wczoraj schab to muszę usmażyć . Tak go stłuke , że popamieta :-). Do tego ogórek pokrojony w kosteczkę ( kiszony) cebulką w kosteczkę , pieprz, oliwa  .
Budyń ugotuje, bo już mi się za nim ckni .

Wyobraź sobie, że kiszone ogórki do obiadu jem tylko tak przyrządzone, jak u Ciebie dzisiaj. Taki dziwoląg ze  mnie, że nie lubię "czystych "kiszonych,czego prawie nikt nie może zrozumieć. Ale małosolne uwielbiam 
14 grudnia 2022 09:08 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj będzie zupa krem z warzyw różnych bo w lodówce tylko miejsce zajmują. Chyba jeszcze naleśniki z quarkiem zrobię, podsmażę na rumiano i oprószę cukrem pudrem .
14 grudnia 2022 09:09 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wyobraź sobie, że kiszone ogórki do obiadu jem tylko tak przyrządzone, jak u Ciebie dzisiaj. Taki dziwoląg ze  mnie, że nie lubię "czystych "kiszonych,czego prawie nikt nie może zrozumieć. Ale małosolne uwielbiam :mniam:

Tylko mój syn pochłania ogórki prosto ze słoja .Reszta je doprawione albo dodane do innej sałatki .Małosolne to inna bajka to nie  ogórki to delicje.
14 grudnia 2022 09:40 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tylko mój syn pochłania ogórki prosto ze słoja .Reszta je doprawione albo dodane do innej sałatki .Małosolne to inna bajka to nie  ogórki to delicje.:mniam:

Moj men też i jeszcze wodę  po ogórkach  wypije 
14 grudnia 2022 09:48 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Moj men też i jeszcze wodę  po ogórkach  wypije :-)

Ja też 
Ogórki to zjadam u miodem  tylko małosolnych nie lubię ,no nie . 
14 grudnia 2022 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja też :-)
Ogórki to zjadam u miodem :chaplin: tylko małosolnych nie lubię ,no nie . 

14 grudnia 2022 09:51 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

:-)

Kiedyś  chciałam  wylać  resztki tej ,,swiętej  wody"..... już  nigdy   tego nie zrobiłam ,taki był raban
14 grudnia 2022 09:56 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Kiedyś  chciałam  wylać  resztki tej ,,swiętej  wody"..... już  nigdy   tego nie zrobiłam ,taki był raban:smiech3:

Sok ma wagę złota  same minerały 
 
14 grudnia 2022 09:57 / 2 osobom podoba się ten post
Chyba idziemy jeść