Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

14 grudnia 2022 13:20 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Przecież alkohol to nie rzecz kolekcjonerska , chyba że ładna butelka .  Jesteśmy dorosłe a nawet przerosłe i mamy gust i smak .
Czekam  na święta może też coś zaliczę. Coś % wego .Też lubię winko, mam kilkuletnie , sama zmajstrowalam :wino1:

Lubię takie "zmajstrowane "?. Na tyle co Ciebie "znam ", na pewno nie jest  słodkie. Szkoda że wracając w niedzielę do domu,  nie będę miała po drodze do Ciebie ☹. Wpadłabym na szybkiego jednego albo i "na drugą nóżkę" też 
14 grudnia 2022 13:28 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Lubię takie "zmajstrowane "?. Na tyle co Ciebie "znam ", na pewno nie jest  słodkie. Szkoda że wracając w niedzielę do domu,  nie będę miała po drodze do Ciebie ☹. Wpadłabym na szybkiego jednego albo i "na drugą nóżkę" też :lol1:

Pojechała byś po świętach , taka na gościnna jestem .
 
Mam sporo gatunków : różowe deserowe. czerwone pół wytrawne, wytrawne i słodkie 
Białe musujące, pół wytrawne i słodkie .Wszystko metodą prób i błędów. Pierwsze było bardzo słodkie - tak wyszło 
Na forum winiarskim doradzono mi żeby to słodkie zostawić w spokoju .Leżało i wyszło tak jak flachowcy  tłumaczyli .Przerobiło się i jest dobre. Nazywa się to " cicha fermentacja " która zachodzi w butelce .Mam tego na100 we ponad setkę .Nie liczę flaszek,.bo jak wypije to nie wiem ile 
14 grudnia 2022 13:48 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Pojechała byś po świętach , taka na gościnna jestem .:aniolki:
 
Mam sporo gatunków : różowe deserowe. czerwone pół wytrawne, wytrawne i słodkie 
Białe musujące, pół wytrawne i słodkie .Wszystko metodą prób i błędów. Pierwsze było bardzo słodkie - tak wyszło 
Na forum winiarskim doradzono mi żeby to słodkie zostawić w spokoju .Leżało i wyszło tak jak flachowcy :-) tłumaczyli .Przerobiło się i jest dobre. Nazywa się to " cicha fermentacja " która zachodzi w butelce .Mam tego na100 we ponad setkę .Nie liczę flaszek,.bo jak wypije to nie wiem ile :lol3:

O matulu, toż Ty szpecjalistka jesteś 
Qrcze, teraz nie dam rady, ale z przyjemnością przyjrzałabym się bliżej Twojej winiarni. Co tam przyjrzała, o degustację bym poprosiła 
Na jakie lotnisko masz najbliżej?
Może wracając z Edynburga zamiast w Gdańsku mogłabym gdzieś bliżej Ciebie wylądować?
A tak na serio, chętnie nauczyłabym się robić domowe, dobre wina. Najlepiej właśnie od fachury, co to ileś tam "nastawów " ma już za sobą. Może kiedyś jakiś kursik on-line byś zorganizowała?
Chętni by się znaleźli, sama kilka osób bym "napędziła "?
14 grudnia 2022 13:55 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

O matulu, toż Ty szpecjalistka jesteś :zaskoczenie1:
Qrcze, teraz nie dam rady, ale z przyjemnością przyjrzałabym się bliżej Twojej winiarni. Co tam przyjrzała, o degustację bym poprosiła :lol1:
Na jakie lotnisko masz najbliżej?
Może wracając z Edynburga zamiast w Gdańsku mogłabym gdzieś bliżej Ciebie wylądować?:-)
A tak na serio, chętnie nauczyłabym się robić domowe, dobre wina. Najlepiej właśnie od fachury, co to ileś tam "nastawów " ma już za sobą. Może kiedyś jakiś kursik on-line byś zorganizowała?
Chętni by się znaleźli, sama kilka osób bym "napędziła "?

Za ile ?
 
Nie smialabym uczyć .Ale recepturę mogę podać .Robiłam tylko  winogronowe .Znajomi mają na działkach.Rozowy deserowy też ma koleżanka .A jak dobre lato to i parę wiader tego dostaje.
14 grudnia 2022 18:02 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Chyba idziemy jeść :gathering:

Nie poszliśmy  jedzenie przywieźli nam . 
Przepyszne klopsiki królewieckie 
 
15 grudnia 2022 09:15 / 3 osobom podoba się ten post
U nas dzisiaj dorsz z tłuczonymi ziemniakami i surówką z kiszonej kapusty z dużą ilością startej marchewki . Marchewki kupiłam na ryneczku są soczyste mają piękny kolor i pachną marchewka .
 
Ugotuję zalewę do szczupaka : woda, ocet, cukier ,ziele angielskie, liść laurowy , cebula .pieprz . Rybkę obtocze w mące. 
Tak robicie? Może o czymś zapomniałam ?
15 grudnia 2022 09:48 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj przyrządziłem leczo, więc dziś obiad gotowy. Jutro zjem coś u Chińczyka w mieście. 
15 grudnia 2022 12:02 / 3 osobom podoba się ten post
Reszta wtorkowej meksykańskiej ,ziemniaki,fasolka z masłem i bułeczką, wege kiełbaski dla dziewczyn, jajko sadzone dla mnie,jogurt
15 grudnia 2022 12:41 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj piątek  jutro syn wyjeźdza. 
Szczupak ziemniaki groszek zielony sałata kapusta modra 
15 grudnia 2022 12:56 / 4 osobom podoba się ten post
Wczorajsza zupa, którą zjadła tylko PDP.Jutro obiad  powitalno- pożegnalny: Udka z kurczaka już  całą noc leżakują w przyprawach.Ziemniki,sałata  lodowa
15 grudnia 2022 13:52 / 3 osobom podoba się ten post
Pierogi z kapustą i uszka dziś lepię więc podkllradne kilka pierogów. 
15 grudnia 2022 13:53 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Pierogi z kapustą i uszka dziś lepię więc podkllradne kilka pierogów. :oczko::nie wolno::glodny:

Też bym tak zrobiła
15 grudnia 2022 14:31 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Też bym tak zrobiła:-)

Bo tak naprawdę osobno mi się gotować nie chce a na jutro na przyjazd mojego faceta ❤️ szykuje inny obiad więc dziś na pierogach jadę. 
17 grudnia 2022 12:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś już zjedliśmy schabowego z ziemniakami w łupinach, czyli Pell, kiszony i marchewka zasmażana.
Jutro naleśniki, z tego względu, że zrobię ich więcej i resztę na krokiety je zostawię. 
17 grudnia 2022 13:30 / 3 osobom podoba się ten post
Jakieś resztki z wczoraj