Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

28 grudnia 2022 09:02 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zrobię dzisiaj placki ziemniaczane z taką " maczanka" z twarogu ,śmietany i drobno pokrojonego ogórka " .
W święta oprócz kawałka kaczki,żadnych miąs :-) nie jadłam i nie mam ochoty .
 

Ja też  planuję  dzisiaj placki ziemniaczane
28 grudnia 2022 09:35 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Ja też  planuję  dzisiaj placki ziemniaczane:-)

Osobiście lubię placki ziemniaczane z borówka ....ale tylko ja .Reszta domowników " co kto woli" . 
28 grudnia 2022 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
A ja lubię placki ziemniaczane z cukrem, z borówką nigdy nie jadłam, ale mogą być dobre 
28 grudnia 2022 15:13 / 3 osobom podoba się ten post
Widzę, że mięsko już się przejadło... Dziewczyny marzą o plackach 
A u mnie to pół kurczaka z piekarnika. Już przyprawiony, smaczny był. Janowi obrałem mięsko z kostek, wystarczyło dla dwojga. Udko, pół piersi, skrzydełko, słowem było co jeść. Sałatka z rukolą w roli głównej i ziemniaki z ugotowaną  marchewką, którą pokroiłem i na talerz. 
28 grudnia 2022 21:24 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zrobię dzisiaj placki ziemniaczane z taką " maczanka" z twarogu ,śmietany i drobno pokrojonego ogórka " .
W święta oprócz kawałka kaczki,żadnych miąs :-) nie jadłam i nie mam ochoty .
 

Ja tylko kawałek szynki, własnymi ręcami marynowanej, wymasowanej i upieczonej. Już w piekarniku, nie w ręcach . Dzisiaj jej resztę pokroiłam w plastry i zrobiłam w pysznym sosie, ziemniaczki i buraczki. I jeszcze zupa pomidorowa z makaronem była bo wnusio bardzo lubi. I tak jak babcia, zjadł ziemniaczki z sosem i buraczki, bez mięska. Tak to jest, że kiedy są małe dzieci, to nawet najbardziej wykwintne menu świąteczne im nie pasuje. Były więc naleśniki czekoladowe (trochę oszukane, kakao słodkiego dosypałam  ),były placuszki z bananami, była zupka buraczkowa, wszystko extra w święta robione, wszystko dla wnusia ale i babcia Gusia też z przyjemnością zjadła ?.
Lubię smak mięsa w sosie, ale mięsa może nie być, tylko jak ten smak wydobyć??
29 grudnia 2022 08:22 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja tylko kawałek szynki, własnymi ręcami marynowanej, wymasowanej i upieczonej. Już w piekarniku, nie w ręcach :lol1:. Dzisiaj jej resztę pokroiłam w plastry i zrobiłam w pysznym sosie, ziemniaczki i buraczki. I jeszcze zupa pomidorowa z makaronem była bo wnusio bardzo lubi. I tak jak babcia, zjadł ziemniaczki z sosem i buraczki, bez mięska. Tak to jest, że kiedy są małe dzieci, to nawet najbardziej wykwintne menu świąteczne im nie pasuje. Były więc naleśniki czekoladowe (trochę oszukane, kakao słodkiego dosypałam:oczko:  ),były placuszki z bananami, była zupka buraczkowa, wszystko extra w święta robione, wszystko dla wnusia ale i babcia Gusia też z przyjemnością zjadła ?.
Lubię smak mięsa w sosie, ale mięsa może nie być, tylko jak ten smak wydobyć??

Identyczne menu a i miłość do wnuczki też taka jak u Ciebie do wnuka ..I tak chyba zostanie po wsze czasy .
29 grudnia 2022 08:48 / 4 osobom podoba się ten post
Odmroziłam karpia.Zjemy ze smakiem,bo na wigilii  wszystkiego  się  namieszało... 
29 grudnia 2022 09:44 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajsza zupa pomidorowa, tylko makaron do niej dzisiejszy. Makaron z krewetkami dla dam i z sosem pomidorowym dla wnusia .
29 grudnia 2022 10:13 / 4 osobom podoba się ten post
Zrobiłam dzisiaj przed wyjściem z domu sos chrzanowy a w nim plastry karkówki świątecznej .Od Gusi zerznelam  Ryż położyłam niech wnuczka ugotuje .Ja nie lubię ryżu w woreczkach wolę ten luzacki .Ale ..... dzisiaj zjem obiad z koleżanką i pogadamy .
 
 karpia odmroze pewnie po NR,  sporo ryb było w wigilię .
29 grudnia 2022 12:38 / 3 osobom podoba się ten post
Sandacz, puree, szpinak
29 grudnia 2022 15:18 / 2 osobom podoba się ten post
Formszmak ugotowany i prawie zjedzony . ? Teraz szykuje sałatkę i śledziki bo sąsiedzi mają wpaść z wizytą. ??? 
  Staż też i chlebek do piekarnika wjedzie i będzie swój chrupiący. ?
29 grudnia 2022 17:59 / 3 osobom podoba się ten post
Kapuśniak 
29 grudnia 2022 18:40 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Sandacz, puree, szpinak

Oj Ty .....
30 grudnia 2022 07:04 / 3 osobom podoba się ten post
Zostało trochę forszmaku ale tyle co kot napłakał. ? są śledziki więc chyba mój ziemniaki że śledziem a i będę robić pyzy z mięsem bo został mi pasztet więc dosmaze cebulki i pieczarek i zrobię kilka pyz. 
 
Na jutro robię wafle z mlekiem w proszku bo otworzone  po świętach i nie mam pomysłu na to mleko. Jedne zrobię z mlekiem i drugie z galaretką. 
30 grudnia 2022 10:03 / 3 osobom podoba się ten post
Zupę z warzywami i peperoni, imberem, papryką ugotowałem i zmiksuje sobie. Ciekawe jak mi zasmakuje