Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

18 grudnia 2022 12:48 / 3 osobom podoba się ten post
Będą kanapki dobrze, że herbatę jest z czego zrobić .
19 grudnia 2022 06:46 / 5 osobom podoba się ten post
Zupą grochowa na wędzonce  ze smażonym wędzonym  boczkiem z cebulą i czosnkiem .Grzanki mam zrobione .
21 grudnia 2022 12:41 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś każdy z nas ma treściwy obiad... 
 

 

 
???
21 grudnia 2022 18:14 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa z kapustą stożkową na skrzydełkach  z bazylią 
24 grudnia 2022 12:39 / 4 osobom podoba się ten post
Jak dobrze mieć gotowce. Wyciągnąłem placki ziemniaczane, podopieczny zjadł pięć, ja jednego. Do tego jogurt.
A później do łososia jemu albo im, tzn ew. głównemu bratu, podam sałatkę ziemniaczaną. Sobie tradycyjnie kilka ziemniaków ugotuję do karpika. 
24 grudnia 2022 13:15 / 4 osobom podoba się ten post
To ja mam dobrze obiad jest u mnie kolacją  o 12 tyko lekka zupa rybna.
24 grudnia 2022 13:16 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie do karpia og ryb jadamy chleb ?
24 grudnia 2022 13:16 / 5 osobom podoba się ten post
Z Józkiem po talerzu zupy grzybowej zjedliśmy. Pytałam czy chce coś jeszcze, to nie wystarczy, to wystarczy.
Na 18 idziemy do jego rodziny, to tam się dopiero najemy, albo i nie 
Biedy nie ma. Gęś upieczona i ryba w zalewie też jest. 
Świąteczne obżarstwo się zaczęło 
24 grudnia 2022 13:17 / 4 osobom podoba się ten post
Jeszcze tylko Kevin sam w domu 
24 grudnia 2022 13:36 / 6 osobom podoba się ten post
Ja zawsze dzwonka jadlem, a tu dziś filecik. Ale karp. Zawsze ziemniaki i zawsze kapusta kiszona. Odkąd pamiętam, tak jadlem. Żona też kupiła trzy dzwonka dla siebie, a chłopakom solę i halibuta. Lubimy się bawić "ośćmi", tak jak u mnie w domu kiedyś z mamą.Tato i brat zawsze mintaja w kostce, takie były czasy. Bo oni nie lubią się bawić w wyciąganie ości. Chociaż jest tyle sposobów, żeby tych małych się pozbyć, ale co mi tam. Jedynie dwóch "tradycji" się trzymam, karpia i żuru wielkanocnego.
Tak mnie naszło na wspominki. ??
24 grudnia 2022 15:27 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Ja zawsze dzwonka jadlem, a tu dziś filecik. Ale karp. Zawsze ziemniaki i zawsze kapusta kiszona. Odkąd pamiętam, tak jadlem. Żona też kupiła trzy dzwonka dla siebie, a chłopakom solę i halibuta. Lubimy się bawić "ośćmi", tak jak u mnie w domu kiedyś z mamą.Tato i brat zawsze mintaja w kostce, takie były czasy. Bo oni nie lubią się bawić w wyciąganie ości. Chociaż jest tyle sposobów, żeby tych małych się pozbyć, ale co mi tam. Jedynie dwóch "tradycji" się trzymam, karpia i żuru wielkanocnego.
Tak mnie naszło na wspominki. ??

A u mnie cała rodzinka raczej bezościowa  Co dom to inna tradycja i upodobania  Wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt!
25 grudnia 2022 00:55 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

U mnie do karpia og ryb jadamy chleb ?

U mnie też, karp z chlebem albo nawet bez chleba 
25 grudnia 2022 12:56 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ja zawsze dzwonka jadlem, a tu dziś filecik. Ale karp. Zawsze ziemniaki i zawsze kapusta kiszona. Odkąd pamiętam, tak jadlem. Żona też kupiła trzy dzwonka dla siebie, a chłopakom solę i halibuta. Lubimy się bawić "ośćmi", tak jak u mnie w domu kiedyś z mamą.Tato i brat zawsze mintaja w kostce, takie były czasy. Bo oni nie lubią się bawić w wyciąganie ości. Chociaż jest tyle sposobów, żeby tych małych się pozbyć, ale co mi tam. Jedynie dwóch "tradycji" się trzymam, karpia i żuru wielkanocnego.
Tak mnie naszło na wspominki. ??

Moje domowe zwyczaje jak u wszystkich Polaków 
Napisałeś o rybich osciach i przypomniałam coś sobie .
Pracowałam w takiej rodzinie pogodnej, życzliwej i hojnej w której dziadek był głowa domu .Babka natomiast tak dyrygowała dziadkiem i  wydawało mu się , że to on jest szefem .Jeśli jeusmy rybę to on wybierał ości ,żeby żona zjadła spokojnie .Ryby zawsze były od rybaka więc miał zajęcie .Tam nauczyłam się jak można być szefem nie będąc nim oficjalnie . Wygodne to .
26 grudnia 2022 12:59 / 2 osobom podoba się ten post
Z tego względu, że wczoraj "kończyliśmy" jeść wigilijny obiad, to dziś rolada. A kurczak poczeka do środy.
 
26 grudnia 2022 13:27 / 3 osobom podoba się ten post
Kaczka , ryż , buraczki .
 
Kaczkę robiłam z jabłkami i mandarynkami .Że dwie godziny obiad , nareszcie będę wiedziała jak smakuje . Na razie czuję zapach ziół .