Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

27 grudnia 2022 09:03 / 4 osobom podoba się ten post
Pomidorowa na rosole z ryżem . Późniejsza pora zrobię śledzik w śmietanie i ziemniaki .Koniec wyjadania resztek od jutra wracamy do obiadów przedświątecznych ..
Z dziećmi jadamy wspólne potrawy taki sam smak i gust natomiast młodzi ?  jedno bez pietruszki inne bez śmietany a jeszcze inne najlepiej tost . Jedno lubi przyrumienione a inny na parze  Gusta i guściki 
 
27 grudnia 2022 09:19 / 4 osobom podoba się ten post
Zrobiłam właśnie pomidorowa na przedwczorajszym rosole. Kto będzie miał ochotę zje. Komu zupa nie odpowiada niech sobie gotuje. Jest wszystko w lodówce . Ręce mają. 
Są śledzie, sałatki , wędlina, jajka wie biedy nie ma i można coś sobie wyczarować. 
27 grudnia 2022 09:23 / 4 osobom podoba się ten post
U nas ryż turecki z warzywami 
27 grudnia 2022 10:20 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś tylko zupka, na dwie porcje zrobiłem sobie żurek, na wywarze z wczorajszych rolad. Nie chce mi się dla samego siebie przyrządzać drugiego dania. Dlatego szybka zupa. 
27 grudnia 2022 11:11 / 2 osobom podoba się ten post
Chłopaki już w domach swoich własnych więc jemy dziś z Pracusiem we dwójkę jak z roboty wróci. Będzie gęś , która nam się w piekarniku zgubiła. Mamy ja i zjemy. Tu już święty Boze nie pomoże. Zresztą cholibka wie o co ta gęś właściwie modliła się 
27 grudnia 2022 11:40 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj jajka w sosie musztardowym
27 grudnia 2022 11:47 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Dzisiaj jajka w sosie musztardowym :-)

Chodzą za mną 
27 grudnia 2022 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Nasza gąska nigdzie się nie ruszy bo jest gola i bez papierów ?
27 grudnia 2022 12:09 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nasza gąska nigdzie się nie ruszy bo jest gola i bez papierów ?

To tak jak ja byłam , tylko nie gola 
 Nadaj jej kurs do ambasady 
27 grudnia 2022 13:27 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

To tak jak ja byłam , tylko nie gola 
 Nadaj jej kurs do ambasady :chaplin:

Posłuchałam twojej rady. Dałam jej kijki i powiedziałam , żeby poszła od nas w ............ Rzekła, że bez prezentu nigdzie się nie ruszy. No i gadaj z taką. Zjemy i koniec. Sama chciała :) 
27 grudnia 2022 13:28 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Dzisiaj jajka w sosie musztardowym :-)

Czyżby się Józek nieco przejadł w święta? 
27 grudnia 2022 13:46 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Posłuchałam twojej rady. Dałam jej kijki i powiedziałam , żeby poszła od nas w ............:-) Rzekła, że bez prezentu nigdzie się nie ruszy. No i gadaj z taką. Zjemy i koniec. Sama chciała :) 

No jak chciała 
27 grudnia 2022 15:20 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czyżby się Józek nieco przejadł w święta? :lol1:

Musiałam zrobić coś dla odmiany. Po krewetkach, łososiu i wołowinie na kwaśno oraz przepysznej chiińskiej zupie z kluseczkami, przyrządzonej przez prawdziwego Chińczyka, które jadł na Wigili u brata oraz mojej gęsi, którą chcąc, nie chcąc jadł przez dwa dni Świąt, wreszcie dzisiaj mógł zjeść coś normalnego 
28 grudnia 2022 06:30 / 6 osobom podoba się ten post
Zrobię dzisiaj placki ziemniaczane z taką " maczanka" z twarogu ,śmietany i drobno pokrojonego ogórka " .
W święta oprócz kawałka kaczki,żadnych miąs  nie jadłam i nie mam ochoty .
 
28 grudnia 2022 08:06 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

No jak chciała :-)

No ale ta glumzia nie jarzy nic a nic :) Całe szczęscie nie jest twórcza, raczej odtwórcza .
 A w temacie również w ramach profilaktyki przeciprzeziębieniwowej może pstrąg z czosnkiem i szpinakiem plus ziemniaczki?
Ale jeszcze nie wiem.