Powitajki przy kawie 71

10 listopada 2022 21:17 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Firma pakuję Cię z miny na minę i Ty twierdzisz, że nie jest źle? Do firmy też nie masz zastrzeżeń?
Przyznam się, że nie rozumię i chyba rozumieć nie chcę :-(

Jestem w innej firmie i tego teraz nie traktuję jak miny ?
10 listopada 2022 21:20 / 6 osobom podoba się ten post
Luke

Jestem w innej firmie i tego teraz nie traktuję jak miny ?

Nie wszyscy trafiają na salony 
Czasem trafia się do chórych .
10 listopada 2022 21:24 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

Agencja do luftu :-(

Kika, a jaką agencję poleciłabyś?
Ja akurat jestem z tej,z której Luke zrezygnował ?. Może mam szczęście, bo trafiam na dobre miejsca. To znaczy takie, które mnie odpowiadają. Pracowałam z innymi, było podobnie, a zmieniałam,bo w innych lepiej płacą  
10 listopada 2022 21:28 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Jestem w innej firmie i tego teraz nie traktuję jak miny ?

Tym razem daleko do domu nie masz 
10 listopada 2022 21:30 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Trafiłaś do normalnych, myślących ludzi
 Nie zawsze tak jest 
A polska agencja niewiele ms do powiedzenia , bo trzeba się przyłożyć i ofertę rozpracować
 A po co , z góry zakładają , że ktoś  się znajdzie i pojedzie .

Jest dokładnie tak, jak mówisz. 
Najwięcej zależy od ludzi, do których się trafia. 
10 listopada 2022 21:35 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Kika, a jaką agencję poleciłabyś?
Ja akurat jestem z tej,z której Luke zrezygnował ?. Może mam szczęście, bo trafiam na dobre miejsca. To znaczy takie, które mnie odpowiadają. Pracowałam z innymi, było podobnie, a zmieniałam,bo w innych lepiej płacą :-) 

Gusiu nie wiem z jakiej Luke zrezygnował, a w jakiej teraz pracuje.
Mam ze dwie agencje, które bym mogła polecić, w których pracowałam i coś mogę powiedzieć na temat współpracy., ale, no właśnie zawsze jest jakieś ale, bo każdy z nas ma inne preferencje i wymogi względem agencji i   każdy może mieć co innego do zaoferowania przyszłemu pracodawcy(znajomość języka itd)
Każdy szuka czegoś innego (ktoś chce warunki polskie, inny niemieckie, jednemu zależy na składkach do ZUS itd)
Więc widzisz Gusiu żeby komuś polecić jakąś agencję, to jednak trzeba wiedzieć czego dana osoba szuka.
Ja na ten przykład szukam spokoju ?
10 listopada 2022 21:39 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie wszyscy trafiają na salony 
Czasem trafia się do chórych .

Ja też u chorego i w skromnym mieszkanku ?
10 listopada 2022 21:41 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie słyszałam żeby opiekunka rezygnowała z wolnego dnia. A to co rodziny opowiadają o poprzedniczkach to między bajki trzeba włożyć .

Ja nie tylko słyszałam, ale doświadczyłam. Kiedy potencjalna zmienniczka się ze mną skontaktowała, opisałam podopieczną, rodzaj pomocy jakiej potrzebuje,miejsce, warunki i wspomniałam o dniu wolnym, o tym że ja mam sobotę, bo tak i rodzinie i mnie pasuje, ale ona może porozmawiać o innym dniu tygodnia. Powiedziała że nie potrzebuje wolnego. Przyjechała, ja jeszcze byłam ,po przywitaniu się z pdp i córką, od razu powiedziała że wolnego dnia nie chce,woli "ekwiwalent ". Jakież było jej zdziwienie, gdy córka powiedziala, że oni zapewniają dzień wolny, więc extra płacić nie będą. 
10 listopada 2022 21:46 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

Ja też u chorego i w skromnym mieszkanku ?

A ja u "głębokiej "demencji, w dwupokojowym mieszkaniu, z jedną łazienką (ale jeszcze jeden kibelek ?), z jednym telewizorem w moim pokoju 
I wiecie co, jeśli będzie dalej tak jak w pierwszym tygodniu, to chętnie w połowie lutego wrócę 
10 listopada 2022 21:51 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie słyszałam żeby opiekunka rezygnowała z wolnego dnia. A to co rodziny opowiadają o poprzedniczkach to między bajki trzeba włożyć .

Szczęściara.
To nie agencje opowiadają, co druga moja zmienniczka nie potrzebowała wolnego dnia. Nie dalej jak w tym roku zmieniałam kobietę, która była u rodziny 8 miesięcy, nie potrzebowała dnia wolnego, nawet przerwy nie potrzebowała, bo bała się wychodzić, żeby covidem się nie zarazić (nie była szczepiona). Rodzina robiła jej zakupy za parę euro (właściwie, to ona za więcej nie potrzebowała, bo była wegetarianką)
Co by tu jeszcze napisać o tej pani ?
No może tylko tyle, że nie potrafiła się o nic upomnieć, a raczej bała się to zrobić, bo bała się, że rodzina z niej zrezygnuje, a inna jej nie przyjmie bo nie ma szczepienia. Znosiła więc pokornie te wszystkie niedigidności, bo pieniądz potrzebowała jak każdy z nas, a może bardziej ?
Do mnie trochę ponarzekała.. No cóż
10 listopada 2022 21:53 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

Gusiu nie wiem z jakiej Luke zrezygnował, a w jakiej teraz pracuje.
Mam ze dwie agencje, które bym mogła polecić, w których pracowałam i coś mogę powiedzieć na temat współpracy., ale, no właśnie zawsze jest jakieś ale, bo każdy z nas ma inne preferencje i wymogi względem agencji i   każdy może mieć co innego do zaoferowania przyszłemu pracodawcy(znajomość języka itd)
Każdy szuka czegoś innego (ktoś chce warunki polskie, inny niemieckie, jednemu zależy na składkach do ZUS itd)
Więc widzisz Gusiu żeby komuś polecić jakąś agencję, to jednak trzeba wiedzieć czego dana osoba szuka.
Ja na ten przykład szukam spokoju ?

To podobnie jak ja, o ten spokój mi chodzi . No i jeszcze o zarobki 
Nie ma idealnej agencji, która będzie dobra dla każdego, tak jak   "jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził " ?
10 listopada 2022 22:00 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja u "głębokiej "demencji, w dwupokojowym mieszkaniu, z jedną łazienką (ale jeszcze jeden kibelek ?), z jednym telewizorem w moim pokoju :-)
I wiecie co, jeśli będzie dalej tak jak w pierwszym tygodniu, to chętnie w połowie lutego wrócę :-)

I jaki z tego wniosek?
Jednemu podoba się matka, a drugiemu córka 
10 listopada 2022 22:03 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

To podobnie jak ja, o ten spokój mi chodzi :-). No i jeszcze o zarobki :lol1:
Nie ma idealnej agencji, która będzie dobra dla każdego, tak jak   "jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził " ?

Nie ma złotej recepty na życie, nie ma złotej recepty na życie, trzeba sobie samemu jakoś radzić i starać się wybierać tak, żeby w pierwszej kolejności zadowolić siebie ?
10 listopada 2022 22:03 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

I jaki z tego wniosek?
Jednemu podoba się matka, a drugiemu córka :smiech3::piatka:

Tak było zawsze i na wieki wieków zostanie 
10 listopada 2022 22:09 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Nie ma złotej recepty na życie, nie ma złotej recepty na życie, trzeba sobie samemu jakoś radzić i starać się wybierać tak, żeby w pierwszej kolejności zadowolić siebie ?

Chciałam edytować, ale Gusia mi weszła w paradę ?
Miało być, że nie ma złotej recepty na życie i na wybór agencji też nie ma.
 
Napaplałam się dzisiaj za wszystkie czasy ?
Dobranoc już powiem i do jutra 
Co złego, to nie ja