Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

04 stycznia 2023 08:53 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

U nas dzisiaj barszcz czerwony i krokiety  . 
Budyń czekoladowy ( bo taki mam ) z bitą śmietaną .
 
Krokiety zamrożone od wigilii , trzeba zjeść żeby smaku nie straciły .

To prawda, mrożone rzeczy jak dłużej w zamrażarce posiedzą to już tak dobrze nie smakują jak świeże. 
04 stycznia 2023 11:04 / 2 osobom podoba się ten post
Węgierski langosz :)
znajomy serwuje ;D
04 stycznia 2023 13:45 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

Węgierski langosz :)
znajomy serwuje ;D

A co to takiego jest?
Nie chce mi się wujka Googla pytać, lepiej kogoś, co już jadł tego langosza  ?
 
04 stycznia 2023 15:56 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

A co to takiego jest?
Nie chce mi się wujka Googla pytać, lepiej kogoś, co już jadł tego langosza  ?
 

raz w życiu jadłam, z tego co pamiętam to smażone drożdżowe placki ze śmietaną, czosnkiem i serem
04 stycznia 2023 16:10 / 3 osobom podoba się ten post
mariakoc

raz w życiu jadłam, z tego co pamiętam to smażone drożdżowe placki ze śmietaną, czosnkiem i serem

Dzięki 
Głodna byłam i już w drodze do domu Z przepisem się zapoznałam. 
04 stycznia 2023 16:48 / 3 osobom podoba się ten post
Pyszny ten langosz, w DE często spotykam. Pierwszy raz jadłem go w latach siedemdziesiątych w okolicach dworca Budapeest-Keleti, gdy jeździło się na handel do Madziarów
Kto wie, czy w domu tego nie zrobię. 
04 stycznia 2023 17:39 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Pyszny ten langosz, w DE często spotykam. Pierwszy raz jadłem go w latach siedemdziesiątych w okolicach dworca Budapeest-Keleti, gdy jeździło się na handel do Madziarów:mniam:
Kto wie, czy w domu tego nie zrobię. 

obłedny był :D ja miałam wersję wege ze śmietaną, porem i serem, a reszta z mięchem.
objedzonam
05 stycznia 2023 14:34 / 1 osobie podoba się ten post
Kupiłem ser Raclette. Powiedzcie dziewczyny,, zwłaszcza te które są w CH, co, z nim zrobić. Ser w plastrach. Odpadają patelenki, słownictwo z przepisów. 
05 stycznia 2023 19:41 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Kupiłem ser Raclette. Powiedzcie dziewczyny,, zwłaszcza te które są w CH, co, z nim zrobić. Ser w plastrach. Odpadają patelenki, słownictwo z przepisów. :-)

To pyszny ser tylko inaczej pachnie .To typowy do raclette .Ja jeśli mam ochotę na ten ser to robię na patelni .Kroje ziemniaki w talarki podsmażam i potem kładę te plastry na wierzch . Koniecznie przykryj pokrywką .Rozpuści się szybko i zaleje ziemniaczki .Daj też przyprawy przed położeniem sera . Pychota .
Jeśli robię to dla większej ilości osób to oczywiście patelenki ida w ruch .Napisze jeszcze , że ten ser z Niemiec ma się tak do tego sera ze Szwajcarii jak mały fiat do merola . 
05 stycznia 2023 19:44 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zrobiłam placek ten włoski ,wyszedł jak z pizzerii. Tylko..... miałam mrożone pieczarki mimo, że rozmrozilam i wysuszylam ręcznikiem papierowym to już nie to . Ważne, że zjedzone i pochwalone 
05 stycznia 2023 21:36 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Kupiłem ser Raclette. Powiedzcie dziewczyny,, zwłaszcza te które są w CH, co, z nim zrobić. Ser w plastrach. Odpadają patelenki, słownictwo z przepisów. :-)

Mozna z nim robic to na co fantazja pozwoli. Świetny ser do zapiekania a patelenek miec nie musisz. I Szwajcarzy przyrządzają go różnie. Zapiekają pod nim mięsa, grzyby, warzywa -kiedys sobie łososia pod nim zapiekłam. Bardzo wszystkim smakowało. Musaka zapieczona pod tym serem tez pewnie wyjdzie pyszna. Mozesz zapiec na blasze, na patelni, uzywając kokilek, czy formy do tarty. Nawet mozesz pofisiowac i quiche z nim zrobić. 
06 stycznia 2023 09:04 / 3 osobom podoba się ten post
Wyjęłam z zamrażarki polędwiczkę wieprzowa Będę coś modzic .
Ja lubię proste przepisy, takie żebym czuła co jem .Oczywiście musi być sos , bo też coś muszę zjeść .Może plasterek mięska też zjem? ..Zupy dzisiaj nie ma, bo to przecież święto i nie będziemy stali przy garach .
08 stycznia 2023 12:06 / 2 osobom podoba się ten post
Gotowacze owsianki ?✌
08 stycznia 2023 16:55 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mialam odpoczynek od gotowania :) 
08 stycznia 2023 20:12 / 3 osobom podoba się ten post
Już wiem co ugotuje jutro .
 
 
Będzie babka ziemniaczana i sos borowikowy .