Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

11 stycznia 2023 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Zupę z kapustą stożkową, marchewki w roli głównej, świezy tymianek i pietruszka. 
M deser Melon ?
11 stycznia 2023 21:06 / 3 osobom podoba się ten post
A ja na jutro zaplanowałam  :
Grochowka z domieszką  ciecierzycy ( już oskubalam z łusek )
Placki ziemniaczane z twarożkiem .
13 stycznia 2023 11:50 / 3 osobom podoba się ten post
Ryba , flądra ziemniaki , groszek zielony sałata 
13 stycznia 2023 17:09 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj były paluszki rybne,ziemniaki puree ze szczypiorkiem i marchew z groszkiem.Nie mialam czasu na inną sałatkę,ale już kupilam por i jabłko.Na jutro pichci się  gulasz wołowy, szkoda że nie mam kaszy... 
14 stycznia 2023 09:17 / 2 osobom podoba się ten post
Spaghetti  Bolognese 
14 stycznia 2023 10:37 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa kartoflanka. Wszystkie przysuszone warzywa i wędlina wyladowaly w zupie . Dla babci będzie zmiksowana. 
14 stycznia 2023 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
Coś kupię 
14 stycznia 2023 12:57 / 5 osobom podoba się ten post
Od rana lepilam pierogi ruskie , dałam sporo przypraw ( sól, pieprz ziołowy, pieprz czarny, cebula zeszklona odrobiną ziół ) do farszu. Już wyciągnęłam 2 szt w celu pochwalenia siebie za zdolności i już mi lżej .Ciasto wyrobione magikiem  bardzo dobre , w dodatku odlezalo w lodówce . Obiad będzie dzisiaj a reszta już podzielona i spoczęła w zamrażarce .Długo nie poleza !!!!
14 stycznia 2023 16:25 / 1 osobie podoba się ten post
Jutro rosół mieszany  ( mam trochę kaczki ,trochę kurczaka i trochę wołowiny ) dużo warzyw i makaron domowy z kurkuma . 
Kto ma ochotę ?
 
14 stycznia 2023 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Jutro rosół mieszany  ( mam trochę kaczki ,trochę kurczaka i trochę wołowiny ) dużo warzyw i makaron domowy z kurkuma . 
Kto ma ochotę ?
 

Makaron bezkurkumy poproszę ale 
 Pychotla. 
Ja gotuję czasami na murze , wołowinie i ciut barana. Ach
 
14 stycznia 2023 17:54
dorotee

Makaron bezkurkumy poproszę ale 
 Pychotla. 
Ja gotuję czasami na murze , wołowinie i ciut barana. Ach
 

Nie lubię baraniny, wyczuje na  km.
Podam zgodnie z życzeniem 
Bez q 
14 stycznia 2023 18:08 / 2 osobom podoba się ten post
Taka młodziutka od Turka
Na kurze nie murze 
14 stycznia 2023 18:40 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Taka młodziutka od Turka
Na kurze nie murze :-)

Młodziutka to jagnięcina chyba?
14 stycznia 2023 23:01 / 5 osobom podoba się ten post
Jagnięcina to z jagnięcia do roku czasu. Kiedyś jadłam sporo, ale przejadła mi się, jednak polecam, bo to chude mięso z małą iloscią cholesterolu i łatwo przyswajalnym żelazem jak to jest zawsze w przypadku produktów zwierzęcych. Jesteśmy bardziej kompatybilni pod względem fizjologii układu pokarmowego, dlatego własnie mięsem można szybko uzupełnic niedobory. 
15 stycznia 2023 12:27 / 4 osobom podoba się ten post
Niezdrowy gulasz z łopatki wieprzowej ?? z cebulką i marchewką, do tego szpecle i modro kapusta. 
 
Ja jestem zadowolona bo babci drobniutko pokroilam wszystko i zapalam sosem i sporo zjadła. Nawet powiedziała, że super dobre. 
Dziadek to co jest na obiad he wieczorami. odgrzewam i podaje o 18. Ja jem normalnie i babcia , dla niej głównie tu jestem. 
Ja się cieszę , że ona ze smakiem zjada. ?