Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

24 stycznia 2023 17:45 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Oj, nie zazdraszczaj ,jeziornych w sklepach mało, chyba że w sezonie, w rybaczówkach czy smażalniach. Jezior dużo, złowić sobie można, ale nie z każdego jeziora zjadliwe:-(.
Na ulicach nie leżą, całe szczęście bo bym się jeszcze "poślizła ":lol1:

Chyba na cenie a nie na samej rybie 
24 stycznia 2023 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
No,już z herbatką spokojnie sobie siedzę. Rybkę kupiłam, nie jeziorną ,morską, atlantycką, a co ,światowy ten dorsz . Kapustę kiszoną też, taką w wiaderku. Nawet parę ziemniaków ugotowałam. I mmhm, i uhmm,i mniam, jak mi smakowało . Nie ma to jak przygotować sobie coś, na co właśnie ochota naszła. Tak mi się ręce trzęsły przy nakładaniu,z tej cierpliwości kiedy w końcu nad talerzem zasiądę, że się rybka trochę rypła, rozwaliłaznaczy się . A zrobiłam ja bardzo prosto, bez wymysłów i udziwnień. Tylko sól,pieprz,mąka i na patelnię. Olej z masłem klarowanym pomieszany. 
24 stycznia 2023 17:56 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Chyba na cenie a nie na samej rybie :-)

Też 
24 stycznia 2023 18:15 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

No,już z herbatką spokojnie sobie siedzę. Rybkę kupiłam, nie jeziorną ,morską, atlantycką, a co ,światowy ten dorsz :-). Kapustę kiszoną też, taką w wiaderku. Nawet parę ziemniaków ugotowałam. I mmhm, i uhmm,i mniam, jak mi smakowało :mniam:. Nie ma to jak przygotować sobie coś, na co właśnie ochota naszła. Tak mi się ręce trzęsły przy nakładaniu,z tej cierpliwości kiedy w końcu nad talerzem zasiądę, że się rybka trochę rypła, rozwaliłaznaczy się . A zrobiłam ja bardzo prosto, bez wymysłów i udziwnień. Tylko sól,pieprz,mąka i na patelnię. Olej z masłem klarowanym pomieszany. 

A tak się zdarza z rybka zwłaszcza jak ma wypaść ładnie na talerzu to się rozwali 
Nie ma to wpływu na smak . 
Tak jakby to byl mój talerz  
24 stycznia 2023 18:18 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A tak się zdarza z rybka zwłaszcza jak ma wypaść ładnie na talerzu to się rozwali 
Nie ma to wpływu na smak . 
Tak jakby to byl mój talerz  :glodny:

Jakie to dobre, chociaż zwyczajne, co nie??
24 stycznia 2023 19:12 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Jakie to dobre, chociaż zwyczajne, co nie??

Tak Gusiu 
25 stycznia 2023 09:18 / 3 osobom podoba się ten post
Szpecle ,poledwiczka wieprzowa + modra kapusta 
25 stycznia 2023 11:36 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie to co miało być wczoraj tzn .karkówka w plastrach duszona z cebulką 
Do tego ryż z ?  i maslaczki marynowane .Trzeba je zjeść , bo wnet świeże urosną.
25 stycznia 2023 12:59 / 1 osobie podoba się ten post
Gulasz, kasza i ogórek kiszony.
Od jakiegoś czasu miałam ochotę
25 stycznia 2023 14:19 / 3 osobom podoba się ten post
Szczupak ziemniaki groszek zielony sałata z owocami granatu 
25 stycznia 2023 14:53 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Szczupak ziemniaki groszek zielony sałata z owocami granatu :gotowanie:

Oooo groszek zielony, przypomniałam o tadżinie .Jutro zrobię na obiad.
To jednogarnkowe danie, smaczne , syte i pachnące . Qrcze zapomniałam o tej potrawie .
25 stycznia 2023 16:58 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Oooo groszek zielony, przypomniałam o tadżinie .Jutro zrobię na obiad.
To jednogarnkowe danie, smaczne , syte i pachnące . Qrcze zapomniałam o tej potrawie .:mniam:

A zapadasz taki sprawdzony przepis , , bo chcę sobie owe naczynie kupić? 
Groszek zielony mrożony Margaretka uwielbia .  ja też 
25 stycznia 2023 17:22 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

No to wpadaj. Dzisiaj u mnie i dorsz i kapusta kiszona :mniam:

Mi dwa razy dorsz mówić nie trzeba 
25 stycznia 2023 17:40 / 1 osobie podoba się ten post
Mam 3 takie naczynia .Jedno większe a dwa takie jednoosobowe  Ja ten z groszkiem robię w rondelku .Na gazie mimo , że mam podkładkę szybko wygotuje się w oryginalnym  naczyniu sos, a sos to cymes  w tym daniu 
Zrób Margaretce jeśli lubi groszek to zje z apetytem.
 
Na skrzydełkach drobiowych .
Podsmaż skrzydełka  ( na oleju )
Cebula w piórka 
Czosnek w piórka 
Ziemniaki w koche 
Na wierzch zielony groszek 
Wody tyle żeby było równo że skladnikami 
Nie wolno mieszać ani wody dolewać bo straci smak . 
Przyprawy papryka , pieprz , sól,  Arabi dodają kostkę bulionowa  i przyprawę imbir mielony .Jeśli to mięso cielęce albo wołowina ( z kością powinna być ) to jeszcze kminek rzymski . Stawiasz na płytę i pyrka pod przykryciem do miękkości .
 
Gotują to w piecu takim jak pizzę się piecze w takim chlebowym . Napisze Ci Dorotko jak robią taki bez groszku z mięsem , roznymi warzywami.Ten z groszkiem to a'la tadzin .
Warto, smaczny, pożywny, szybki .
25 stycznia 2023 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Mam 3 takie naczynia .Jedno większe a dwa takie jednoosobowe :-) Ja ten z groszkiem robię w rondelku .Na gazie mimo , że mam podkładkę szybko wygotuje się w oryginalnym  naczyniu sos, a sos to cymes :mniam: w tym daniu 
Zrób Margaretce jeśli lubi groszek to zje z apetytem.
 
Na skrzydełkach drobiowych .
Podsmaż skrzydełka  ( na oleju )
Cebula w piórka 
Czosnek w piórka 
Ziemniaki w koche 
Na wierzch zielony groszek 
Wody tyle żeby było równo że skladnikami 
Nie wolno mieszać ani wody dolewać bo straci smak . 
Przyprawy papryka , pieprz , sól,  Arabi dodają kostkę bulionowa  i przyprawę imbir mielony .Jeśli to mięso cielęce albo wołowina ( z kością powinna być ) to jeszcze kminek rzymski . Stawiasz na płytę i pyrka pod przykryciem do miękkości .
 
Gotują to w piecu takim jak pizzę się piecze w takim chlebowym . Napisze Ci Dorotko jak robią taki bez groszku z mięsem , roznymi warzywami.Ten z groszkiem to a'la tadzin .
Warto, smaczny, pożywny, szybki .