Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

22 lutego 2024 12:13 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja dzisiaj  Kartoffelgratin :mniam: . Te pyrki chodziły za mną już od jakiegoś czasu 
 Sałatę dorobię do tego i genug .

Lubię bardzo,muszę zapisać na "to do " liście 
Dzisiaj wolne od gotowania,seniorka zarządziła że muszę odpocząć i idziemy do jakiegoś restorana. Pewnie do Greka bo to dość blisko 
22 lutego 2024 18:29 / 1 osobie podoba się ten post
Jeszcze się pochwalę obiadem. Pyszne kotlety mielone z posiekaną natką pietruszki i dużą ilością przypraw. Ziemniaki całe w maśle, do tego nasza tradycyjna mizeria. W warzywniaku przybywa warzyw, już nie mogę się doczekać kiedy zaczną przywozić nać lubczyku, świeże pomidory i młode ziemniaki Pycha z koperkiem
22 lutego 2024 20:55 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

Jeszcze się pochwalę obiadem. Pyszne kotlety mielone z posiekaną natką pietruszki i dużą ilością przypraw. Ziemniaki całe w maśle, do tego nasza tradycyjna mizeria. W warzywniaku przybywa warzyw, już nie mogę się doczekać kiedy zaczną przywozić nać lubczyku, świeże pomidory i młode ziemniaki:-) Pycha z koperkiem:gotowanie:

O matko,jak mi mizerią zapachniało !
Sama nie wiem,czemu jej tutaj nie robię. Może dlatego że jedyne ogórki,które mi w obecnie smakują,to te małe snack gurken. Inne ,jak dla mnie,dziwnie pachną i smakują.
23 lutego 2024 08:49 / 1 osobie podoba się ten post
A ja dzisiaj coś zrobię z makaronu ,warzyw i parmezanu 
Lubię taką posypkę  .
 
Ciasto dzisiaj z majstruje i będzie to strudel z jabłkami ,dużo cynamonu i masła 
Taki lubię na gorąco i gdyby nie obawa, że portki będą za waskie to bym zjadła cały . To tylko 20 dkg mąki , może się uda skonsumować .Na wszelki wypadek zrobię 2  szt.
23 lutego 2024 10:27 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

A ja dzisiaj coś zrobię z makaronu ,warzyw i parmezanu 
Lubię taką posypkę  .
 
Ciasto dzisiaj z majstruje i będzie to strudel z jabłkami ,dużo cynamonu i masła 
Taki lubię na gorąco i gdyby nie obawa, że portki będą za waskie to bym zjadła cały . To tylko 20 dkg mąki , może się uda skonsumować .Na wszelki wypadek zrobię 2  szt.

Dawaj do nas z tym strudlem,mamy lody różne,ubiję śmietanę,jak podzielimy go na trzy,to mniej kalorii wchłoniesz .
Wczoraj byliśmy we troje w greckiej. Za gyrosami jak syn pdp nie przepadam,za lammem którego lubi pdp też nie,to wzięłam sobie skampi na ostrym sosie pomidorowo -paprykowo- fetowym
Napitki też różne,wino różowe,białe i piwo. Dzisiaj i jutro jemy we dwie,to coś lekkiego zrobię,tylko jeszcze nie wiem co. Jak pójdę na zakupy to pewnie jakiegoś pomysła złapię 
23 lutego 2024 18:59 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Dawaj do nas z tym strudlem,mamy lody różne,ubiję śmietanę,jak podzielimy go na trzy,to mniej kalorii wchłoniesz :-).
Wczoraj byliśmy we troje w greckiej. Za gyrosami jak syn pdp nie przepadam,za lammem którego lubi pdp też nie,to wzięłam sobie skampi na ostrym sosie pomidorowo -paprykowo- fetowym:mniam:
Napitki też różne,wino różowe,białe i piwo. Dzisiaj i jutro jemy we dwie,to coś lekkiego zrobię,tylko jeszcze nie wiem co. Jak pójdę na zakupy to pewnie jakiegoś pomysła złapię :oczko1:

Gusiu strudel to prawie KETO no ciut mąki , można się jednak  nie przyznać  
Uwielbiam to ciasto a jeszcze jak szare renaty  dostanę , to może być mój ostatni posiłek w życiu .
24 lutego 2024 23:25 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Gusiu strudel to prawie KETO :-) no ciut mąki , można się jednak  nie przyznać :lol3: 
Uwielbiam to ciasto a jeszcze jak szare renaty :-) dostanę , to może być mój ostatni posiłek w życiu .

Poszukałam przepisu na tego strudla. Niby prosty,ale te wałkowanie na cieniutki płat,jeszcze jakieś rozciąganie tego cienkiego ciasta,jakoś mnie odstrasza,boję się czy nie porwałoby mi się w rękach . Może jednak spróbuję,jak zepsuję ,to w domu,za swoje,bardziej się postaram. Tylko gdzie ja tutaj szarą renetę znajdę ?
24 lutego 2024 23:41
Dzisiaj zrobiłam kurczaka w sosie słodko kwaśnym a do niego ryż. Tylko dla nas dwóch,nie było więc za dużo krojenia. Zjadłyśmy z apetytem i popiłyśmy lampką białego wina. Fajnie że mamy podobne smaki.
25 lutego 2024 07:09 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Poszukałam przepisu na tego strudla. Niby prosty,ale te wałkowanie na cieniutki płat,jeszcze jakieś rozciąganie tego cienkiego ciasta,jakoś mnie odstrasza,boję się czy nie porwałoby mi się w rękach :oczko:. Może jednak spróbuję,jak zepsuję ,to w domu,za swoje,bardziej się postaram:lol1:. Tylko gdzie ja tutaj szarą renetę znajdę ?:zaskoczenie1:

Tego ciasta się nie wałkuje , rozciąga się do takiej postaci ,że można przeznie gazetę czytać . Zrobiłabys , ja raz zobaczyłam i robię .Jest bardzo, bardzo pyszne i warte zachodu  .No i zdrowe, ciut mąki w porównaniu do innych ciast, odrobina masła, sporo jabłek .
 
Nie ma obaw, że zepsujesz .Nieudane wygniata się jeszcze raz wstawia do lodówki i po godzinie robisz jeszcze raz .
Ta godz  bardza ważna ciasto odlezy i nerwy przejdą 
25 lutego 2024 07:29 / 1 osobie podoba się ten post
Obiad wczorajszy  -  rosół z domowym makaronem karkówka w sosie i buraczki .
Ziemniaczki tradycyjne tłuczone z maselkiem i mleczkiem 
 
25 lutego 2024 20:49 / 1 osobie podoba się ten post
Niedziela a obiad powszedni. Zupa z warzywami i soczewicą i kiełbaską chorizo bbq. Po naszemu zupa,po niemiecku Eintopf . Do niej chrupiąca bagietka,szybko ,prosto i 
26 lutego 2024 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

O matko,jak mi mizerią zapachniało !:mniam:
Sama nie wiem,czemu jej tutaj nie robię. Może dlatego że jedyne ogórki,które mi w obecnie smakują,to te małe snack gurken. Inne ,jak dla mnie,dziwnie pachną i smakują.

Też lubię Ogórki najlepsze są w sezonie, tu w Polsce też nie są za dobre. Spróbuj sobie mizerię z jogurtem, majerankiem, wyciśniętym czosnkiem i dodaj do tego kilka kropli soku z cytryny. Może i nie gotuję najlepiej ale lubię przyprawy i miksuję smaki z dodatkiem czosnku, cytryny... Bardzo lubię eksperymentować ze smakami.
26 lutego 2024 23:56 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

Też lubię:-) Ogórki najlepsze są w sezonie, tu w Polsce też nie są za dobre. Spróbuj sobie mizerię z jogurtem, majerankiem, wyciśniętym czosnkiem i dodaj do tego kilka kropli soku z cytryny. Może i nie gotuję najlepiej ale lubię przyprawy i miksuję smaki z dodatkiem czosnku, cytryny... Bardzo lubię eksperymentować ze smakami.

Nowy pomysł,nowe smaki
Spróbuję na pewno 
27 lutego 2024 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
Placki ziemniaczane , bo mam dobre kartofle  to i placki będą smaczne .Dzisiaj usmaze na smalcu ( cholesterol mam Gut )
Tak jak zawsze pisze lubię stare smaki .Robię też dzisiaj strudla , będzie z lodami .
27 lutego 2024 23:10 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dzisiaj zrobiłam quische na cieście francuskim,ze szpinakiem,kawałkami usmażonej piersi indyczej,suszonymi pomidorami i fetą. Do tego sałata,bez wymyślnych dressingów,tylko sól,pieprz,oliwa i trochę octu balsamicznego. Smaczne wyszło, nawet bardzo,ale też bardzo sycące. We troje nie daliśmy rady zjeść wszystkiego