Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

28 lutego 2024 12:02 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa grochowa z prawdziwego grochu do tego bagietka .
Pachnie grochówka, chyba nie doczekam bagietki i zjem . Chociaż jedną chochelke zjem 
28 lutego 2024 12:55 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Zupa grochowa z prawdziwego grochu do tego bagietka .
Pachnie grochówka, chyba nie doczekam bagietki i zjem . Chociaż jedną chochelke zjem :mniam:

Aż do mnie ten zapach grochowej i majeranku doleciał  doleciał 
28 lutego 2024 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Aż do mnie ten zapach grochowej i majeranku doleciał  doleciał :mniam:

.......i czosnku 
28 lutego 2024 14:33 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

.......i czosnku :mniam:

O oczywistej oczywistości nie wspominam 
29 lutego 2024 08:45 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj ryba , coś zobaczę , słodkie ziemniaki , marchewki z patelni w pietruszce  sałata 
29 lutego 2024 10:41 / 2 osobom podoba się ten post
Ja mam wolne od gotowania aż do niedzieli . Późnym popołudniem przyjeżdża córka pdp i przejmuje moje obowiązki a ja...mam wolne.Dzisiaj idziemy gdzieś coś zjeść. Pdp lubi dużo warzyw z niewielkim dodatkiem mięsa albo i bez niego. Lubi pikantne, azjatyckie smaki,podobnie jak jej syn. Stąd wok w częstym użyciu. Przynajmniej raz w tygodniu a że za każdym razem inne składniki, inne sosy i przyprawy to się nam nie znudziło. Wczoraj też był wok 
29 lutego 2024 12:37 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie kalafiorowo-brokułowa plus klopsiki i resztki parówek,żeby wyczyścić lodówkę.Podopieczna brała dokładkę a ja ..ledwo moją zjadłam.Potem było owocowe smothie ,bo owoce już jutra mogłyby nie dożyć.
29 lutego 2024 22:43 / 4 osobom podoba się ten post
U nas było po chińsku 
01 marca 2024 12:36 / 2 osobom podoba się ten post
U nas klasycznie , ryba , doorsz , sos musztardowy , ziemniaki, sałata rzymska 
Jutro jak kupię polskie pierogi z jagodami 😊
01 marca 2024 14:09 / 3 osobom podoba się ten post
Też tradycja,jajko sadzone, puree ziemniaczane ze szpinakiem.Seniorka jajecznicę z ziemniakami plus groszek.
01 marca 2024 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Gar gołąbków ugotowałam. Jeszcze jutro zjemy a resztę zamrożę. Na niedzielę zastanawiam się nad kaczką .
02 marca 2024 00:45
Zjadłam w Kolonii u North Fisha  garnelen box z sosem czosnkowym,później w Merzenich baekerei precla nugatowego  a do niego naprawdę pyszną kawę. A jak wróciłam wieczorem do domu ,to czekały na mnie gorące ziemniaczki i śledzie w śmietanie,z jabłkiem,cebulką i koperkiem,przygotowane przez córkę seniorki. Kolejne . Tak nam się dobrze wspólnie przy stole siedziało,że zafundowałyśmy sobie jeszcze po porządnej porcji lodów na deser i gadałyśmy do północy 
03 marca 2024 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
Pierś z kaczki z żurawiną  , udko też z żurawiną, ziemniaki , czerwona kapusta z jabłkami i rodzynkami  kompot z polskich jablek
Tak niedzoelnie
03 marca 2024 10:28 / 2 osobom podoba się ten post
Kurczak pieczony ( ostro przyprawiony ) ziemniaki tłuczone z mleczkiem i masłem 
Sałatka z pomidorów i papryki , cebulki i czosnku . Sos winegret.
 
Cytrynks się mrozi, lód czeka ,  listki mięty przygotowane . Mam gościa to się wszystko przyda 
Niedziela zabawowa 
 
Aha , mam jesze palome  też w lodówce czeka  .
03 marca 2024 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
U nas też kurczak pieczony,też na ostro. Małe ziemniaczki piekły się razem z kurczakiem. Do tego sałata .
A właściwie sałata zjedzona jeszcze przed kurczakiem