Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

04 marca 2024 08:56 / 1 osobie podoba się ten post
Szczątki wczorajszego obiadu, sałata rzymska 
05 marca 2024 13:47
Zrobiłam spageti, dzisiaj jemy po włosku
05 marca 2024 13:52 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ja mam wolne od gotowania aż do niedzieli :radosc:. Późnym popołudniem przyjeżdża córka pdp i przejmuje moje obowiązki a ja...mam wolne.Dzisiaj idziemy gdzieś coś zjeść. Pdp lubi dużo warzyw z niewielkim dodatkiem mięsa albo i bez niego. Lubi pikantne, azjatyckie smaki,podobnie jak jej syn. Stąd wok w częstym użyciu. Przynajmniej raz w tygodniu a że za każdym razem inne składniki, inne sosy i przyprawy to się nam nie znudziło. Wczoraj też był wok :mniam:

Wygląda smacznie, moje spageti chowa się przy tym. Poszukam przepisu jak zrobić sos i może zrobię mężowi niespodziankę w sobotę. My jemy monotonnie w domu ale zawsze można skorzystać z pomysłów koleżanek.
05 marca 2024 14:07 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa z dyni orzechowej albo maślanej, zapomniałam , pierwsza taka dynia podłużna , to o 11  już zjedzone. 
Ma wieczór naleśniki z boczkiem dla Margaretki , a dla mnie z twarożkiem i cynamonem 
05 marca 2024 15:35
dorotee

Zupa z dyni orzechowej albo maślanej, zapomniałam , pierwsza taka dynia podłużna , to o 11 :-) już zjedzone. 
Ma wieczór naleśniki z boczkiem dla Margaretki , a dla mnie z twarożkiem i cynamonem :gotowanie:

Z boczkiem jeszcze nie jadłam. Robię nieco słodsze ciasto do naleśników, lubię też z cynamonem i dżemem 
05 marca 2024 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

Z boczkiem jeszcze nie jadłam. Robię nieco słodsze ciasto do naleśników, lubię też z cynamonem i dżemem:-) 

Spróbuję , mam niesamowitcie słodki dżem turecki figowy .
Z boczkiem to ulubione Margaretki 🤗
05 marca 2024 22:41 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Spróbuję , mam niesamowitcie słodki dżem turecki figowy .
Z boczkiem to ulubione Margaretki 🤗

Dobre Lubię też robić kanapki z twarogiem albo serkiem śmietankowym a na to daję dżem truskawka lub brzoskwiniowy. U babci do której jeżdżę jest toster, wrzucam chleb tostowy i na gorący masło, ser, dżem... palce lizać!
07 marca 2024 10:09 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

Dobre:-) Lubię też robić kanapki z twarogiem albo serkiem śmietankowym a na to daję dżem truskawka lub brzoskwiniowy. U babci do której jeżdżę jest toster, wrzucam chleb tostowy i na gorący masło, ser, dżem... palce lizać!:mniam:

A ja lubię razowy chleb z masłem, miodem i ogórkiem kiszonym . Pycha 
Dzisiaj ryba . Idę kupić  dopiero. 
Groszek cukrowy , ziemniaki słodkie i sałata . Chyba szczupaka kupię . Na jutro flądrę 😊
07 marca 2024 11:12 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

A ja lubię razowy chleb z masłem, miodem i ogórkiem kiszonym . Pycha 
Dzisiaj ryba . Idę kupić  dopiero. 
Groszek cukrowy , ziemniaki słodkie i sałata . Chyba szczupaka kupię . Na jutro flądrę 😊

Ja najczęściej dorsza kupuję,polędwiczki oczywiście . Nie miałabym pojęcia jak szczupaka przygotować. Wczoraj kupiłam rolady wołowe a do nich coś typowo niemieckiego,grunkohl kartoffel gemuse. Tylko podgrzałam w domu. Naprawdę bardzo smaczne było a porcje tak duże ,że my z pdp zjadłyśmy jedną na pół . 
Dzisiaj tłuczone ziemniaki z marchewką ,mielone i buraczki. Już mam ochotę na te buraczki 
07 marca 2024 16:48 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja najczęściej dorsza kupuję,polędwiczki oczywiście :-). Nie miałabym pojęcia jak szczupaka przygotować. Wczoraj kupiłam rolady wołowe a do nich coś typowo niemieckiego,grunkohl kartoffel gemuse. Tylko podgrzałam w domu. Naprawdę bardzo smaczne było a porcje tak duże ,że my z pdp zjadłyśmy jedną na pół . 
Dzisiaj tłuczone ziemniaki z marchewką ,mielone i buraczki. Już mam ochotę na te buraczki :mniam:

Gusiu tak jak najstarsi rybacy , szczupaka rzucam od strony skórki na patelnię , Axe na oliwie , gruby pieprz i sól pod koniec i trochę masła . Na talerzu może być cytryna jak komu
Jutro flądra na maśle .
07 marca 2024 22:38 / 1 osobie podoba się ten post
Były ziemniaki,ale ich nie potłukłam ,mielone smakowite a o buraczkach zamazanych,z cebulką i jabłuszkiem to nawet słów zabraknie żeby smak opisać . Po prostu yummy-yummy,jak mawia mój szkocki wnusio 
09 marca 2024 14:04 / 2 osobom podoba się ten post
Jem pierogi ruskie i czytam wpisy 
09 marca 2024 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
Lenistwo razy dwa 
Lasania od Włocha , tylko muszę sałatę porwać i pokropić oliwą i cytryną 
10 marca 2024 13:12 / 3 osobom podoba się ten post
Odstawiam martini bo muszę w garnkach zamieszać . Ale najpierw obowiązkowo następny odcinek - dziś będzie golonka wołowa w winnym sosiku, kasza gryczana i surówka :)
 
10 marca 2024 22:54 / 4 osobom podoba się ten post
U nas dzisiaj było tak