Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

10 marca 2023 06:44 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Gusia specjalistka najbardziej w robieniu soków. Może inni też ale się raczej tutaj nie chwała. 
 
Rybka, ziemniaki i surówka z kiszonej kapusty. Ostatnio mam ochotę na kwaśne . :oczko::smiech3: 

Kiszonki są bardzo zdrowe . Bardzo  lubię z rybka , niestety mam ogórka i trza go zjeść 
.
10 marca 2023 11:28 / 6 osobom podoba się ten post
Dzisiaj naleśniki z domowym dżemem z czarnej porzeczki, polane jogurtem naturalnym i kawałki banana. 
10 marca 2023 12:13 / 6 osobom podoba się ten post
Ogórkowa z polskich kiszonych na wywarze z udek
10 marca 2023 14:03 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie zmiana planów.  Barszcz czerwony zrobiłam zabielany z jajeczkiem . 
Nie dużo bo tylko dla siebie . Będzie i na jutro. 
12 marca 2023 03:40 / 7 osobom podoba się ten post
Po powrocie do domu nastawie rosół  
Niech pyrka  parę godzin 
Dawno nie gotowałam, bo osobiście nie przepadam za tą zupa .Wczoraj zaprawilam kurczaka upiekę w całości  do tego ziemniaki i buraczki,  dawno nie jedzone .
Deser : budyń z ajerkoniakiem  2 in 1 .I smaczne i przyjemne .
12 marca 2023 08:12 / 5 osobom podoba się ten post
Schabowy, ziemniaki z koperkiem, buraczki i sałatka warzywna
12 marca 2023 08:39 / 5 osobom podoba się ten post
Schabowy sztuk 1, ziemniaki tłuczone sztuk max 3 i surówką . Smacznego. 
12 marca 2023 10:05 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Schabowy sztuk 1, ziemniaki tłuczone sztuk max 3 i surówką . Smacznego. :mniam:

Jak ja lubię tłuczone ziemniaki 
12 marca 2023 10:24 / 5 osobom podoba się ten post
W domu pachnie rosolkiem . Coz to za zapach , czuje też przypalona cebulę. Chyba się skusze i zrobię makaron .Będzie uczta 
12 marca 2023 13:42 / 4 osobom podoba się ten post
Często ktoś tutaj wspomina o jajkach w sosie musztardowym. Nie miałam pomysłu na dzisiejszy obiad,wczoraj została nam zupa krem z białych warzyw ( ziemniaki były żółte ?),nie miałam ochoty na żadne gotowce ani chęci na długie stanie przy garnkach. Zapytałam swoje dziewczyny,czy lubią jajka w musztardowym sosie. Senfeier? O,ja zgodnie odpowiedziały. No to były dzisiaj. Tradycyjnie sałata na przystawkę ,zupa wczorajsza,ziemniaki i jajka w tym sosie. Posypane szczypiorkiem.Sosik wyszedł mi bardzo smaczny,fajnie było pognieść w nim widelcem kartofelki i taką ciapkę zrobić . Dla towarzystwa zjadłam pół jajeczka,bo akurat za takimi w sosach na ciepło nie przepadam. Jak na twardo to dla mnie na kanapce albo z majonezem,albo z innymi sosami na zimno.
12 marca 2023 13:43 / 3 osobom podoba się ten post
Tu dziś Pan domu zażyczył sobie pizzę z Dr.Oetker (doprawilam tylko i wzbogaciłam o ser), tom pojedli i teraz każdy w swoich pieleszach.Powiedzialam, że dziś nie będzie wstawania przed 16 bo wkoncu niedziela, a o dziwo bez odwiedzin dziś. Od jutra się zacznie.. Już bardzo "zaprzyjaźniłam się ze zmywarka" i od teraz pytanie o takowa będzie w mojej liście weryfikacyjnej  przed zleceniem
12 marca 2023 14:28 / 3 osobom podoba się ten post
Tamara

Tu dziś Pan domu zażyczył sobie pizzę z Dr.Oetker (doprawilam tylko i wzbogaciłam o ser), tom pojedli i teraz każdy w swoich pieleszach.Powiedzialam, że dziś nie będzie wstawania przed 16 bo wkoncu niedziela, a o dziwo bez odwiedzin dziś. Od jutra się zacznie.. Już bardzo "zaprzyjaźniłam się ze zmywarka" i od teraz pytanie o takowa będzie w mojej liście weryfikacyjnej  przed zleceniem:-)

Jak najdzie ochota to i od  Dr . dobra. 
Od kiedy mam cwaniaka  to moment i mam ciasto .A dodatki zawsze w lodówce jakieś są .Dwie korzyści bo i lodówka wyczyszczona ? .
12 marca 2023 15:50 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Często ktoś tutaj wspomina o jajkach w sosie musztardowym. Nie miałam pomysłu na dzisiejszy obiad,wczoraj została nam zupa krem z białych warzyw ( ziemniaki były żółte ?),nie miałam ochoty na żadne gotowce ani chęci na długie stanie przy garnkach. Zapytałam swoje dziewczyny,czy lubią jajka w musztardowym sosie. Senfeier? O,ja:mniam: zgodnie odpowiedziały. No to były dzisiaj. Tradycyjnie sałata na przystawkę ,zupa wczorajsza,ziemniaki i jajka w tym sosie. Posypane szczypiorkiem.Sosik wyszedł mi bardzo smaczny,fajnie było pognieść w nim widelcem kartofelki i taką ciapkę zrobić :-). Dla towarzystwa zjadłam pół jajeczka,bo akurat za takimi w sosach na ciepło nie przepadam. Jak na twardo to dla mnie na kanapce albo z majonezem,albo z innymi sosami na zimno.

Ja często robię sos chrzanowy. Też na ciepło. 
12 marca 2023 16:27 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Jak najdzie ochota to i od  Dr . dobra. 
Od kiedy mam cwaniaka :-) to moment i mam ciasto .A dodatki zawsze w lodówce jakieś są .Dwie korzyści bo i lodówka wyczyszczona ? .

No pewnie, tylko mój senior jest zupełnie odcięty od rzeczywistości i chyba nie zna obecnych cen.Kawalek pizzy sobie zostawił na kolację (przed chwilą spytał co dziś na kolację) ja na to że "no ta ? przecież" bo tu się jedzenia z tego co słyszałam nie marnuje.Albo dają na tydzień 150 e.to wtedy cos niecoś.. można zmienic. Wyślę zdjęcia córce, to co będzie zostawiane(bo je i tak bardzo mało).A samego Bofrostu też nie będzie jadł(a już na pewno nie ja).Czoje w kościach, że będzie rozmowa. Skoro niby glowka u niego sprawna no wiec oczekuje logiki!  Jutro ost.20e przeznaczam na to co ja jem. Mysla że my może resztki z pańskiego stołu     
Zaczynam rozumieć czemu tu nikt nie wraca,  oczywiście  ja też nie wrócę! 
13 marca 2023 06:46 / 2 osobom podoba się ten post
Szpecle z pulpetami  w sosie  pomidorowym + mix sałat.