Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

24 marca 2023 09:51 / 2 osobom podoba się ten post
Wieczorem po pracy steki w świeżo i grubo zmielonym pieprzu gdyż nie lubię smetow. Kawa była wyśmienita . Z ciśnieniowego ekspresu. Całe szczęście żaden cmentarny model i wytrychem go uruchamiać nie trzeba  ?
24 marca 2023 09:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Wieczorem po pracy steki w świeżo i grubo zmielonym pieprzu gdyż nie lubię smetow. Kawa była wyśmienita . Z ciśnieniowego ekspresu. Całe szczęście żaden cmentarny model i wytrychem go uruchamiać nie trzeba  ?

Grubo zmielony pieprz,aż mnie w nosie zakręciło,uwielbiam. Nawet mały moździerz specjalnie sobie kupiłam ,taki świeżo roztarty jeszcze bardziej pachnie niż z młynka 
24 marca 2023 09:57 / 2 osobom podoba się ten post
A u mnie nudle . Sos z pozostałego ratatuja,parmezan świeżo utarty. Sałata na przystawkę,jogurty na deser. Sok rozcieńczony mineralką do popitki .
24 marca 2023 10:06 / 4 osobom podoba się ten post
obiad dzisiaj na szybko w robocie, ale wrzucam wam przepis na super proste i pyszne ciasteczka z ciasta francuskiego :D
http://megs-88.blogspot.com/2023/03/ciastka-francuskie-z-jabkami-i-cynamonem.html
24 marca 2023 10:10 / 4 osobom podoba się ten post
mzap88

obiad dzisiaj na szybko w robocie, ale wrzucam wam przepis na super proste i pyszne ciasteczka z ciasta francuskiego :D
http://megs-88.blogspot.com/2023/03/ciastka-francuskie-z-jabkami-i-cynamonem.html

Ciasto francuskie to mój ulubiony produkt,który zawsze mam w lodówce. Lubię tarty,quiche i...ciasteczka. Albo zawijaski,jak nie cynamonowe to wytrawne,z pesto ,z serkiem jakimś czy co tam mi przyjdzie do głowy. Do piffka lub winka najbardziej mi smakują takie mini ciasteczka z konfiturą z cebuli,własnej produkcji oczywiście 
24 marca 2023 10:15 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ciasto francuskie to mój ulubiony produkt,który zawsze mam w lodówce. Lubię tarty,quiche i...ciasteczka. Albo zawijaski,jak nie cynamonowe to wytrawne,z pesto ,z serkiem jakimś czy co tam mi przyjdzie do głowy. Do piffka lub winka najbardziej mi smakują takie mini ciasteczka z konfiturą z cebuli,własnej produkcji oczywiście :mniam:

Też często  używamy  ciasta francuskiego.Owijam  np.cieniutkie paróweczki,super  ciepła  kolacjaAż miło patrzeć  jak PDP ściągają z talerza
24 marca 2023 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ciasto francuskie to mój ulubiony produkt,który zawsze mam w lodówce. Lubię tarty,quiche i...ciasteczka. Albo zawijaski,jak nie cynamonowe to wytrawne,z pesto ,z serkiem jakimś czy co tam mi przyjdzie do głowy. Do piffka lub winka najbardziej mi smakują takie mini ciasteczka z konfiturą z cebuli,własnej produkcji oczywiście :mniam:

Ja dla odmiany uwielbiam sałatki.  Z rybą, szynka ,oliwki ,kaszę, ryż , makaron  i wszelkiego rodzaju warzywna z puszki świeże , kiszone . Ciągle coś wymyślam , dzisiaj robię z kuskusem i tuńczykiem jako główne składniki . Aaaas, jeszcze wypiekami paszteciki  różne , rozniste .
24 marca 2023 13:17 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja dla odmiany uwielbiam sałatki.  Z rybą, szynka ,oliwki ,kaszę, ryż , makaron  i wszelkiego rodzaju warzywna z puszki świeże , kiszone . Ciągle coś wymyślam , dzisiaj robię z kuskusem i tuńczykiem jako główne składniki . Aaaas, jeszcze wypiekami paszteciki  różne , rozniste .

Sałatki różne też lubię i często robię. Z kuskusem tabbouleh. Z ryżem,kaszą,czasem sobie robię jako danie główne na ciepło,co zostanie ,smakuje jako sałatka na zimno. Wczoraj na kolację zrobiłam z pozostałego ,dzień wcześniej gotowanego bulguru z podsmażoną cukinią (nie ma tutaj patelni grillowej), cebulką czerwoną,czosnkiem i lekko skarmelizowanymi pomidorkami. Sól,pieprz,kolendra,trochę czosnku ,oliwy,świeża kolendra i wyszło mniamniusie
24 marca 2023 14:31 / 3 osobom podoba się ten post
U nas dziś był pieczony łosoś, pieczone ziemniaczki i sałata lodowa w śmietanie, na deser obst salat
24 marca 2023 15:56 / 3 osobom podoba się ten post
Naleśniki dla seniorów zrobię na 18, a sam pojadłem sobie dziś. Dwie porcje, dwa talerze takie, ze wszystkim po trochu, jeszcze smażone w cieście banany, ciacho, no i zupa na wstępie .Przewidziałem to, więc nie jadłem nic do 13.


 
I co mnie zaskoczyło... Tylko 10,50 euro. 
24 marca 2023 18:26 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Naleśniki dla seniorów zrobię na 18, a sam pojadłem sobie dziś. Dwie porcje, dwa talerze takie, ze wszystkim po trochu, jeszcze smażone w cieście banany, ciacho, no i zupa na wstępie .Przewidziałem to, więc nie jadłem nic do 13.


 
I co mnie zaskoczyło... Tylko 10,50 euro. 

No to zaszalałeś . Dostajesz jakieś kieszonkowe czy sam płacisz ?
24 marca 2023 20:17 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No to zaszalałeś :-). Dostajesz jakieś kieszonkowe czy sam płacisz ?

Może tylko dwa razy przez tyle lat dostałem kieszonkowe. Sam więc płacę 
Na marginesie... Ostatni raz "buffet" jadłem w Mainz, przedtem dwa razy w Ahrensburgu obok Hamburga i pierwszy raz w Monachium. W tych dwóch ostatnich wraz z podopiecznymi i z córką i żoną. Więc nie płaciłem, bo zostałem zaproszony na obiad.
Można siedzieć, jeść, ale każdy żołądek ma swoją pojemność ?

Aha, ale nie wszystkie "chińczyki" mają mittagsbuffet. 
24 marca 2023 20:23 / 4 osobom podoba się ten post
Jak zwykle w piątek ryba plus ziemniaki i do tego tradycyjna, moja ulubiona surówka z jabłka, marchewki i pora. 
Dobrze, że już za 10 dni jadę do domu. Przyjedzie zmienniczka, to Józek będzie miał odmianę, przeważnie gotowce będzie jadł ?
24 marca 2023 22:33 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Jak zwykle w piątek ryba plus ziemniaki i do tego tradycyjna, moja ulubiona surówka z jabłka, marchewki i pora. 
Dobrze, że już za 10 dni jadę do domu. Przyjedzie zmienniczka, to Józek będzie miał odmianę, przeważnie gotowce będzie jadł ?

Na dłuższą metę takie gotowce są b.niezdrowe(pełne polepszaczy).Ja z Bofrostu owszem lubię:ryby bez domieszek jak dziś ten łosoś i warzywa mrożone np.brokuły, mix. bez śmietany i innych..). Nie ma to jak pewność co się je (choć wiadomo że też 100% jej nie ma,ale pewniejsza niż z tych gotowców pełnych mikroplastiku).
24 marca 2023 22:46 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No to zaszalałeś :-). Dostajesz jakieś kieszonkowe czy sam płacisz ?

Czy tam był kurczak slodko kwaśny lub wieprzowina