Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

26 marca 2023 10:54 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ziemniaki,kotlety wege z fasoli,sos pieczarkowy. Jak zawsze sałata na przystawkę,dzisiaj lodowa z mandarynkami,jogurt na deser 

Mogę przepis na ta sałatkę z mandarynkami ?
26 marca 2023 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja dzisiaj,korzystając z wolnego,poszłam sobie do restauracji wietnamskiej:-). Byłam już raz i bardzo mi smakowało więc powtórzyłam. Bufetu nie mają,tylko dania  z karty,na zamówienie na miejscu,albo na wynos. Jakby była piękna pogoda,to z chytrości wzięłabym na wynos bo 2 euro taniej niż na miejscu:lol1:. Dzisiaj zaserwowałam sobie kurczaka w sosie chili słodko-pikantnym na warzywach krótko smażonych w woku i ryż do tego. Trochę zmokłam to dla rozgrzewki herbatka ze świeżego imbiru z pomarańczą i miodem. Zrobiłam fotki telefonem,ale ten nie chce z internetem współpracować i nie mogę się zalogować do opiekunkowa:-(. Poproszę koleżankę może mi pomoże:-),żeby nie było ,że tylko tak gadam?.Rachunku nie sfotografowałam więc nie wstawię :-)
A później pyszna latte waniliowa na owsianym mleku w Espresso Haus. Chociaż mżyło,to rozsiadłam się na zewnątrz pod parasolem ,żeby dymka,a właściwie parę Heetsową puścić dla zwiększenia przyjemności. Mimo nie najlepszej pogody wszystkie stoliki na zewnątrz zajęte. Dodatkowa atrakcja mi się trafiła,bo na placyku na przeciwko grupa młodych chłopaków dawała taneczne popisy w stylu latino. Puścili taką muzykę,że chyba wszyscy o wakacjach pomyśleli:-).
 

26 marca 2023 11:13 / 2 osobom podoba się ten post
Tamara

Mogę przepis na ta sałatkę z mandarynkami ?

Tak,ale później,teraz muszę się wziąć za gotowanie?
26 marca 2023 11:13 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ziemniaki,kotlety wege z fasoli,sos pieczarkowy. Jak zawsze sałata na przystawkę,dzisiaj lodowa z mandarynkami,jogurt na deser 

Sałata lodowa jest o tyle lepsza, że może trochę poleżeć ,  dodam jeszcze rzymska chociaż to już inny smak . Masłowa czy inna głowiasta to do szybkiej konsumpcji . Lodowa jest bardzo towarzyska w salaterce może być w różnej konfiguracji .Lubię , bo i w zębach czuć .Trzeba ją gryźć . Dodaje do sosu sok z pomarańczy ( wyciśnięty ) mandarynki , fasolę z puszki. Pieczarki grylowane, paski boczku  długo dojrzewającego czy takiej samej szynki 
Jajko na twardo  .Nie robię misz masz , bo dobieram smakowo .Często jest to moja kolacja a i po obfitym śniadaniu zastępuje obiad  Mam luz w żołądku i jestem najedzona 
 A to tak sobie pisze z nudów 
26 marca 2023 11:18 / 2 osobom podoba się ten post
No ciekawa, ale ja myślałam o sałacie i mandarynce tylko jaki dressing do tego? 
26 marca 2023 11:24 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak,ale później,teraz muszę się wziąć za gotowanie?

To będzie u mnie na kiedyś, dziś zrobię sałatę z białym dressingiem.
26 marca 2023 11:27 / 2 osobom podoba się ten post
Tamara

No ciekawa, ale ja myślałam o sałacie i mandarynce tylko jaki dressing do tego? 

Jak robię z mandarynka to czastki kroje na mniejsze i  dodaję do sałaty.
26 marca 2023 11:27 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

No ciekawa, ale ja myślałam o sałacie i mandarynce tylko jaki dressing do tego? 

Jogurtowy,z sokiem z mandarynek
26 marca 2023 11:30 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jogurtowy,z sokiem z mandarynek:-)

Ja kroje mandarynkę i fajny kontrast z sałatą .A smak zostaje .
26 marca 2023 13:35 / 3 osobom podoba się ten post

 
To mój dzisiejszy obiad, seniorzy o 18. Bo jak powstawali... Bodo o 11.30, a Elfriede o 12.30, to dopiero zjedli śniadanie.
 
A powiedzcie, do czego stosować ten olej?
 
26 marca 2023 13:49 / 3 osobom podoba się ten post
Luke


 
To mój dzisiejszy obiad, seniorzy o 18. Bo jak powstawali... Bodo o 11.30, a Elfriede o 12.30, to dopiero zjedli śniadanie.
 
A powiedzcie, do czego stosować ten olej?
 

To olej kukurydziany , bardzo zdrowy .Do smażenia , duszenia do sałatek .Jest dość drogi ale za to że bardzo bogaty wart ceny .
26 marca 2023 14:08 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja kroje mandarynkę i fajny kontrast z sałatą .A smak zostaje .

Jak filetuję mandarynki to zawsze jakieś takie nieregularne,poszarpane kawałki zostają i wrzucam je do sosu. A lodową lubię za to wszystko,o czym napisałaś wcześniej. Świetna i wdzięczna baza do chrupiących sałatek,można mieszać z tym,co akurat mamy czy co przyjdzie nam do głowy
26 marca 2023 14:10 / 1 osobie podoba się ten post
Luke


 
To mój dzisiejszy obiad, seniorzy o 18. Bo jak powstawali... Bodo o 11.30, a Elfriede o 12.30, to dopiero zjedli śniadanie.
 
A powiedzcie, do czego stosować ten olej?
 

Ja,jeśli taki gdzieś zastaję,to smażę na nim. Sama najczęściej kupuję rzepakowy albo z ostropestu. Lubię też z pestek winogron za jego delikatny,prawie neutralny smak. Czasem używam do dresingów zamiast oliwy z oliwek
26 marca 2023 14:25 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

Mogę przepis na ta sałatkę z mandarynkami ?

Tamaro,jak to u mnie,konkretnych przepisów nie mam,za każdym razem inny. Napiszę więc o dzisiejszej.
Sałatę lodową porwałam na małe kawałki,co to do buzi na raz. Miałam pół główki ,dość dużej lodowej. Wyfiletowałam 2 mandarynki i ich cząstki wymieszałam z sałatą. Pięknie kontrastują kolorystycznie,ale o tym to już Mleczko wspomniała. Zostało mi coś ok 1/4 dużego jogurtu naturalnego. Dodałam do niego sok wyciśnięty z 2 mandarynek,sok z 1/2 cytryny,dorzuciłam resztki mandarynek,które zostały mi przy wykrawaniu ładnych cząstek,sól,pieprz,miód,wtarłam jeszcze troszeczkę świeżego imbiru,bo akurat miałam i zaczął wysychać,a pomyślałam że będzie pasował i wszystko dokładnie wymieszałam. Zawsze próbuję,coś dodaję ,dzisiaj trochę więcej soku z cytryny i jeszcze szczyptę soli i gotowe. Z tym imbirem to dla mnie strzał w 10tkę?.W domu polewam sałatę przed podaniem,tutaj podaję osobno,bo każda z nas lubi mniej lub bardziej mokrą sałatę-Gisela tylko trochę sosu,babcia średnio,a ja najwięcej. Czasami używam mandarynek z puszki,wtedy trzeba jednak bardziej dosmaczać,bo są słodkie.
26 marca 2023 21:08 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tamaro,jak to u mnie,konkretnych przepisów nie mam,za każdym razem inny:-). Napiszę więc o dzisiejszej.
Sałatę lodową porwałam na małe kawałki,co to do buzi na raz. Miałam pół główki ,dość dużej lodowej. Wyfiletowałam 2 mandarynki i ich cząstki wymieszałam z sałatą. Pięknie kontrastują kolorystycznie,ale o tym to już Mleczko wspomniała:-). Zostało mi coś ok 1/4 dużego jogurtu naturalnego. Dodałam do niego sok wyciśnięty z 2 mandarynek,sok z 1/2 cytryny,dorzuciłam resztki mandarynek,które zostały mi przy wykrawaniu ładnych cząstek,sól,pieprz,miód,wtarłam jeszcze troszeczkę świeżego imbiru,bo akurat miałam i zaczął wysychać,a pomyślałam że będzie pasował i wszystko dokładnie wymieszałam. Zawsze próbuję,coś dodaję ,dzisiaj trochę więcej soku z cytryny i jeszcze szczyptę soli i gotowe. Z tym imbirem to dla mnie strzał w 10tkę?.W domu polewam sałatę przed podaniem,tutaj podaję osobno,bo każda z nas lubi mniej lub bardziej mokrą sałatę-Gisela tylko trochę sosu,babcia średnio,a ja najwięcej:-). Czasami używam mandarynek z puszki,wtedy trzeba jednak bardziej dosmaczać,bo są słodkie.

Mniamusne, dzieki