Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

31 maja 2023 15:19 / 3 osobom podoba się ten post
Zapomniałam kupić obiad ale coś zjemy
Zielone szparagi, pomidorki , makaron wstążki, ser , oczywiście sałata i truskawki
31 maja 2023 15:21 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Każdy ma swoje "nielubisie",niby czemu Ty miałabyś ich nie mieć :-)
Ja długo przekonywałam się do brokuła 

U mnie dużo czasu minęło nim zaczęłam jeść brukselkę. Teraz wręcz uwielbiam. Ugotowaną plus obtoczona w maselku i bułce . Prosto i pysznie. 
01 czerwca 2023 06:36 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś zupa kartoflanka. Może seniorka w domu zacznie jeść bo w szpitalu nic nie tknęła prawie od tygodnia. 
01 czerwca 2023 06:43 / 3 osobom podoba się ten post
Bratwurst + ziemniaki  z patelni + kiszona  kapusta.
01 czerwca 2023 06:56 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj kupiłem sześć skrzydełek, ugotowałem je wieczorem. Wywar z mięska jest dziś bazą do zupy warzywnej, wieloskładnikowej. Helmut chce jeść moje zupy, a nie z Bofrostu. Tym mnie zaskoczył. Pozytywnie. Ogólnie to schorowany, ale "pozytywny" gość. 
01 czerwca 2023 07:35 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Wczoraj kupiłem sześć skrzydełek, ugotowałem je wieczorem. Wywar z mięska jest dziś bazą do zupy warzywnej, wieloskładnikowej. Helmut chce jeść moje zupy, a nie z Bofrostu. Tym mnie zaskoczył. Pozytywnie. Ogólnie to schorowany, ale "pozytywny" gość. 

Bo Świerże ugotowane to Świerże. Nie mówię czasami można się podeprzeć gotów em ale nie codziennie. Tutaj dziadek też zacząłnopowiadać , że w końcu citpky obiad i smaczny je. Zobaczymy jak seniorka postąpi . ? 
01 czerwca 2023 08:33 / 3 osobom podoba się ten post
Całą noc moczyła się soczewica, teraz gotuje się już ryż. Będą z tego kotleciki. Ziemniaki, sałata. Kalafior z masełkiem bo został mi kawałek w lodówce więc trzeba coś z nim zrobić 
01 czerwca 2023 09:06 / 3 osobom podoba się ten post
Ja się zastanawiam nad kotlecikami ziemniaczanymi i jajecznymi, bo pdp nie przepada za mielonymi 
01 czerwca 2023 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ja się zastanawiam nad kotlecikami ziemniaczanymi i jajecznymi, bo pdp nie przepada za mielonymi 

Nie zastanawiaj się tylko zrób. Jedne i drugie smakowite 
01 czerwca 2023 13:26 / 3 osobom podoba się ten post
A to moje mielone z soczewicy, smakują super, mnie osobiście nawet bardziej niż te mięsne 
02 czerwca 2023 07:33 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A to moje mielone z soczewicy, smakują super, mnie osobiście nawet bardziej niż te mięsne :mniam:

Wyglądają smakowicie 
 
Dzisiaj zrobię knedle z truskawkami  w bułce tartej .To knedle z twarogu  , bardzo mi smakują 
Trzy przepisy z Austrii, które praktykuje do tej pory to rosół z kluskami z kaszy manny , strudel i knedle . Chociaż ichnia  kuchnia to akurat dla mnie 
 
02 czerwca 2023 09:26 / 3 osobom podoba się ten post
Ryba , szczupak, ziemniaki, kalafior z bułką ,sos maślany, sałata i truskawki
02 czerwca 2023 10:09 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wyglądają smakowicie :mniam:
 
Dzisiaj zrobię knedle z truskawkami  w bułce tartej .To knedle z twarogu  , bardzo mi smakują 
Trzy przepisy z Austrii, które praktykuje do tej pory to rosół z kluskami z kaszy manny , strudel i knedle . Chociaż ichnia :mniam: kuchnia to akurat dla mnie 
 

Nie tylko wyglądają,są bardzo smaczne .
Kiedyś próbowałam na drugi dzień je odgrzać,jak mięsne mielone,ale były suche. Wczoraj zostawiłam sobie tę masę,dzisiaj dodam trochę tartej mozarelli,dosmaczę jeszcze i zrobię małe gołąbki w sosie pomidorowym. Do tego ziemniaki,dziewczynom grüne Sałat a sobie mizerię. Może też się skuszą 
02 czerwca 2023 10:20 / 3 osobom podoba się ten post
Pyszne są też kotlety z kalafiora, że że swie szczypiorkiem i odrobiną gałki muszkatołowej
02 czerwca 2023 10:23 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Pyszne są też kotlety z kalafiora, że że swie szczypiorkiem i odrobiną gałki muszkatołowej:gotowanie:

W tych "moich" też tylko sól, pieprz i sporo gałki