Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

25 maja 2023 08:40 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

No właśnie,jaja trzeba mieć :smiech3:

Tylko żeby zaraz bić
25 maja 2023 09:01 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Luke,nie napisałam żebyś się tłumaczył,przed nami nie musisz na pewno :-)
"Broniłam" tylko Bofrosta, że nie jest taki całkiem be,a chyba błędnie wywnioskowałam,że Ty tego typu produkty całkowicie odrzucasz :oczko:. A i rozmawiałam wiele razy z Diakonówkami czy Caritasówkami ?,tam gdzie przychodziły i wiem, jak się muszą często sprężać, żeby się w czasie wyrobić.

Tu nie ma co bronić Bofrosta , Gusiu .Fakt , że mają dobre produkty .Tu chyba trzeba brać pod uwagę przyzwyczajenia ludzi starszych .Długo praktykują zamawianie i konsumpcję z tej firmy , a w dodatku ktoś obcy co tydzień do domu przychodził i trochę wieści przyniósł . To taki ekstra dodatek do produktów ,.który nic nie kosztuje .Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka .Jakby nie patrzył są u siebie.
26 maja 2023 06:25 / 2 osobom podoba się ten post
Co tu świątecznego zrobić na obiad ,?
 
Rosołek z kluskami z kaszy manny, wszyscy to lubią a ja chyba najbardziej . I placki ziemniaczane z twarogiem.
Znów kuchenka będzie zachlapania , cóż w takie święto ktoś mnie podmieni przy czyszczeniu .
26 maja 2023 11:06 / 2 osobom podoba się ten post
Reszta zupy wczorajszej,ziemniaki, które pedepcia właśnie obiera, sałata,klopsiki warzywne w sosie warzywnym 
26 maja 2023 11:39 / 3 osobom podoba się ten post
Reszta zupy pomidorowej że środy i racuchy z jabłkami. 
27 maja 2023 06:33 / 2 osobom podoba się ten post
Sos pieczarkowy z kopytkami plus do tego buraczki  lub czerwona kapustą bo słoiki otworzone trzeba dojadać. 
Na deser lody 
27 maja 2023 06:55 / 3 osobom podoba się ten post
Resztki Kalbfleich w sosie + makaron kokardki + mix sałat 
27 maja 2023 11:08 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś podudzia z rosołu, Spitzkohl, ziemniaki tłuczone, sos. Jutro zupa wielowarzywna na bazie dzisiejszego rosołu. A w świąteczny poniedziałek cielęcinka. 
27 maja 2023 11:08 / 3 osobom podoba się ten post
Zaglądam co gotujecie, nie mam pomysłu 
 
28 maja 2023 05:30 / 3 osobom podoba się ten post
Pierogi ruskie mam zamrożone , będzie szybko i smacznie . Maślankę mam i w dodatku mrągowska .
28 maja 2023 06:42 / 3 osobom podoba się ten post
Kotlety z piersi, ziemniaki i brukselka z maselkiem. 
Na deser są lody lub jogurt. 
Dziadek i ja deseru nie jemy bo takie mamy brzuchy pełne , że nie ma gdzie tego zmieścić. 
28 maja 2023 14:42 / 3 osobom podoba się ten post
Sałata z sosem jogurtowym,ziemniaki tłuczone, szparagi zielone, sos holenderski,posypany jeszcze hojnie parmezanem. Sos z kartonika . Jogurt grecki z miodem i orzechami,posypany obficie borówkami. Miało być jeszcze jajko sadzone czy coś,ale doszłyśmy do wniosku że nie ma takiej potrzeby bo szparagów było dużo.
29 maja 2023 05:53 / 3 osobom podoba się ten post
A ja mam ochotę na mizerię  tylko co do tego ?  Mam zamrożona wołowinę w sosie  będzie jak ulał  Rzadko mroże gotowe potrawy.tylko wtedy jak mi się za dużo zrobi 
 
To dobry sposób na szybki obiad , coś  mnie do śmietanki ciągnie takiej z octem i cukrem jak właśnie do mizerii
 
29 maja 2023 06:30 / 2 osobom podoba się ten post
Gulasz wyjęty z zamrażarki, szpecle i jakieś warzywa. 
29 maja 2023 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaki, kiełbaski, wegetariańskie oczywiście,,jarzynka paprykowo -cebulowa, jogurt i owoce na deser. Starteru w postaci sałaty nie będzie chociaż wszystko co potrzeba,na kolację planuję caprese bo dawno nie jadłam