Powitajki przy kawie 74

08 czerwca 2023 08:26 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Balejaż mi wyblakł na tych wojażach. Okropność. Bez jakiegoś nakrycia głowy to tylko po ciemku wyjdę z domu. Do czasu uładzenia sytuacji ( fryzury) , oczywiście :-)

Włóż kapelusz i dalej damą będziesz 
Co tam balejaż, ważniejsze fotograficzne kolaże,a te zostaną z Tobą na długo i nie trzeba ich uładzać . Nie wiem gdzie byliście ale na pewno w tych rejonach nie byłam. Bywam za to w innych, też pięknych 
Pogoda rozpieściła mnie ostatnio a dzisiaj niespodzianka,skarpetki musiałam założyć bo chłodem powiało. To pewnie za karę dla Hamburga, że nie świętuje dnia świętego 
08 czerwca 2023 09:10 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dzień dobry :) W ten upalny i wolny dzień , witam was fotkami z wysokosci :oczko2: gdzie temperatura jest niższa niż na plackatym terenie :) Pogoda nam dopisała, bylismy w uczęszczanych turystycznie miejscach i......widoki cudowne oraz atrakcje plus masa turystów , palca nie można było wcisnąć. Wycieczek z przewodnikiem raczej mało, ale tych co mają parcie na szklo cała masa, zupełnie jakby ich nie obchodziła np. bardzo ciekawa historia, legenda powiązana ze zwiedzanym miejscem. Trudno było złapac perspektywę, żeby się ktos przed kadr nie wpakował. Na traktach pieszych jest o wiele lepiej i warto się do nich solidnie przygotować. Dziś będzie rowerowo. Przejażdzka na urokliwe kąpielisko położone w lesie. A jutro do pracy .
Pare zdymotek z miejsca gdzie było luzniej , ciekawe czy ktoś wie gdzie to jest :)


Piekna Szwajcaria - Pilatus
08 czerwca 2023 10:47 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Włóż kapelusz i dalej damą będziesz :-)
Co tam balejaż, ważniejsze fotograficzne kolaże,a te zostaną z Tobą na długo i nie trzeba ich uładzać :oczko:. Nie wiem gdzie byliście ale na pewno w tych rejonach nie byłam. Bywam za to w innych, też pięknych :-)
Pogoda rozpieściła mnie ostatnio a dzisiaj niespodzianka,skarpetki musiałam założyć bo chłodem powiało. To pewnie za karę dla Hamburga, że nie świętuje dnia świętego:lol1: 

Oj nie jest tak dramatycznie. Wyblakł a nie "zeżółkł ". Płukanka załatwi sprawę :) Co do kolaży to się nie zgadzam, że nie trzeba ich uładzac, chyba , że to jakies prywatne foty imprezy, gdzie się potem można posmiać z tego czy tamtego-o ile ktoś lubi coś takiego. Kiedys tutaj za dawnych czasów były aktywne osoby, które zamieszczały własnie piękne foty, gdyż na to własnie zasługuje krajobraz oraz cudnie opisywały miejsca gdzie były. Teraz to się zmieniło, nie pozwala na to chociażby dozwolona wielkość pliku do zamieszczenia. 
08 czerwca 2023 10:52 / 5 osobom podoba się ten post
magmab

Piekna Szwajcaria - Pilatus

Zgadza się , zdjęcia robione z Drachenweg, czyli drogi smoków , które gdzieś tam śpią. Inna legenda głosi, ze nazwa Pilatus wywodzi się od Piłata, który został pochowany w wyzszych partiach tej góry. Ponoć w Wielki Piątek zawsze wstaje i się błąka .
Na szczycie i w gondolach ludzi mnóstwo, to samo w kolejce zębatej, dlatego jesli ktoś chce i potrafi i się do tego przygotuje -lepiej wejść pieszo i zejść. Szlaki nie są zatłoczone. Podobnie na innych uczęszczanych górach w Szwajcarii. Dla piechurów Rigi jest bardziej przyjazna . 
08 czerwca 2023 11:41 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Zgadza się , zdjęcia robione z Drachenweg, czyli drogi smoków , które gdzieś tam śpią. Inna legenda głosi, ze nazwa Pilatus wywodzi się od Piłata, który został pochowany w wyzszych partiach tej góry. Ponoć w Wielki Piątek zawsze wstaje i się błąka .
Na szczycie i w gondolach ludzi mnóstwo, to samo w kolejce zębatej, dlatego jesli ktoś chce i potrafi i się do tego przygotuje -lepiej wejść pieszo i zejść. Szlaki nie są zatłoczone. Podobnie na innych uczęszczanych górach w Szwajcarii. Dla piechurów Rigi jest bardziej przyjazna . 

Może kiedyś pozwiedzam - na razie wirtualnie ?? ale widać, że warto
08 czerwca 2023 11:43 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Oj nie jest tak dramatycznie. Wyblakł a nie "zeżółkł ". Płukanka załatwi sprawę :) Co do kolaży to się nie zgadzam, że nie trzeba ich uładzac, chyba , że to jakies prywatne foty imprezy, gdzie się potem można posmiać z tego czy tamtego-o ile ktoś lubi coś takiego. Kiedys tutaj za dawnych czasów były aktywne osoby, które zamieszczały własnie piękne foty, gdyż na to własnie zasługuje krajobraz oraz cudnie opisywały miejsca gdzie były. Teraz to się zmieniło, nie pozwala na to chociażby dozwolona wielkość pliku do zamieszczenia. 

To mnie pocieszylaś bo już myślałam że co sobotę zaśmiecam Forum swoimi fotkami i opisami a okazuje się,że było ich dużo więcej. A,wstawiam tylko własne, może nie artystyczne i wysmakowane,takie jak potrafię,żadne tam zdjęcie zdjęcia czy pocztówki 
Rodzinnie lubimy się z siebie pośmiać oglądając zdjęcia,te sprzed lat 
A jeśli chodzi o włosy, podrasowany blond,to nie ma chyba nic gorszego jak "zeżółknięte"
08 czerwca 2023 12:09 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

To mnie pocieszylaś bo już myślałam że co sobotę zaśmiecam Forum swoimi fotkami i opisami :-)a okazuje się,że było ich dużo więcej. A,wstawiam tylko własne, może nie artystyczne i wysmakowane,takie jak potrafię,żadne tam zdjęcie zdjęcia czy pocztówki :oczko:
Rodzinnie lubimy się z siebie pośmiać oglądając zdjęcia,te sprzed lat :-)
A jeśli chodzi o włosy, podrasowany blond,to nie ma chyba nic gorszego jak "zeżółknięte":smiech3:

Pewnie pamiętasz Zofije oraz przeglądając wcześniejsze wpisy natknęłas  się na wpisy Aliny. Obydwie forumowiczki pisały ciekawie, że swadą, zamieszczając jednocześnie istotne informacje w opisie zdjęcia - własnego i porządnego. Żółty blond od zawsze kojarzył mi się z ekspedientka z masarni. To trauma z dzieciństwa ? A i widzieliśmy też turystkę, która próbowała się ratować kapeluszem, ale nic to nie dało, bo ciągle używała zbyt wielu przerywnikow ?
08 czerwca 2023 12:28 / 4 osobom podoba się ten post
magmab

Może kiedyś pozwiedzam - na razie wirtualnie ?? ale widać, że warto

Jesteś dobrze rozeznania a to podstawa. Zamieszcze później filmik z wjazdu na szczyt po niemalże pionowej ścianie . Szczerze mówiąc pomstowalam na ten wjazd, ale byliśmy z czasem trochę knapp ?. Gondole wychylają się w te stronę w którą im akurat pasuje, tak że nikt nawet nie kichal w środku. Stabilniej z buta ?
08 czerwca 2023 12:48 / 6 osobom podoba się ten post
Witam już po obiadku. Jak to dobrze, że jest tu markiza na balkonie i zasłania mi rozgrzane słońce. Tu już prognozowane 26 stopni. Niemniej dziś się nie wybieram do miasta, bo jest dużo ludzi. Jutro z pewnością wybędę. A tak to teraz relaks, Helmut siedzi w kuchni ze swoimi "pierdołkami". Jego mobilne biuro w rollatorku, haha. Później zawiozę go wózkiem do szlafcymera i pomogę mu się przesiąść na łóżko. I tak będzie w nim do 17. Teraz tylko nim się zajmuję, praktycznie od piątego dnia mojego tutaj pobytu. Gdyby była i babcia, tez bym to ogarnął. A tak to musi w szpitalu przebywać. 
Kto ma ochotę na słońce, to korzystać. 
Spokojnego popołudnia dziewczęta  (

 
 
08 czerwca 2023 16:07 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jesteś dobrze rozeznania a to podstawa. Zamieszcze później filmik z wjazdu na szczyt po niemalże pionowej ścianie . Szczerze mówiąc pomstowalam na ten wjazd, ale byliśmy z czasem trochę knapp ?. Gondole wychylają się w te stronę w którą im akurat pasuje, tak że nikt nawet nie kichal w środku. Stabilniej z buta ?

Turystyka, podróże, nowe miejsca to jedna z moich pasji ?
08 czerwca 2023 19:38 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Witam już po obiadku. Jak to dobrze, że jest tu markiza na balkonie i zasłania mi rozgrzane słońce. Tu już prognozowane 26 stopni. Niemniej dziś się nie wybieram do miasta, bo jest dużo ludzi. Jutro z pewnością wybędę. A tak to teraz relaks, Helmut siedzi w kuchni ze swoimi "pierdołkami". Jego mobilne biuro w rollatorku, haha. Później zawiozę go wózkiem do szlafcymera i pomogę mu się przesiąść na łóżko. I tak będzie w nim do 17. Teraz tylko nim się zajmuję, praktycznie od piątego dnia mojego tutaj pobytu. Gdyby była i babcia, tez bym to ogarnął. A tak to musi w szpitalu przebywać. 
Kto ma ochotę na słońce, to korzystać. 
Spokojnego popołudnia dziewczęta  ( :smiech3: ) 
:buziaczki:
 
 

Taka markiza to dobre rozwiązanie, muszę sobie coś takiego ogarnąć u siebie, bo przez balkon się nagrzewa i mam piekarnik w mieszkaniu
09 czerwca 2023 04:33 / 5 osobom podoba się ten post
Doberek i narka, piję kawę i czekam na busa.Odezwę się już z domu.Spokojnych,szybko mijających dni.Tutaj to nawet róźa zwiedła.
09 czerwca 2023 05:04 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Doberek i narka, piję kawę i czekam na busa.Odezwę się już z domu.Spokojnych,szybko mijających dni.Tutaj to nawet róźa zwiedła.

09 czerwca 2023 06:14 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.
Miłego piątku i całego weekendu. 
09 czerwca 2023 06:41 / 5 osobom podoba się ten post
Witajcie o poranku 
Ciepło. Wczoraj po południu popadało i burza tu przeszła. Dobrze, że wyjścia nie planowałem. Dziś też zostaję w domu, bo przyjdzie po południu Mirela i razem Helmuta spróbujemy przenieść do wanny (lift). Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Życzę miłego i spokojnego dnia Opiekunkowo 
Wszak dziś obchodzony jest Dzień Przyjaciela.