Powitajki przy kawie 74

09 czerwca 2023 19:36 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tam czuje się jak na wczasach. Do domu blisko a i inne rozwiązanie 3 tygodnie w pracy tydzień w domu 
 Nic nie obiecałam .

To i ja tak chcę,prawie wywczasy i jeszcze dobrze zapłacą. Nieważne, że do domu daleko,co trzy tygodnie tydzień urlopu,czy w Pl ,czy w "Rajchu" bym sobie zrobiła. A może Konwalia czy Demessa do Szwajc by mnie zaprosiły?
Tina ma munża w chałupie to i ma czym się zająć a nie nieznajome znajome zapraszać 
09 czerwca 2023 19:41 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

To i ja tak chcę,prawie wywczasy i jeszcze dobrze zapłacą. Nieważne, że do domu daleko,co trzy tygodnie tydzień urlopu,czy w Pl ,czy w "Rajchu" bym sobie zrobiła. A może Konwalia czy Demessa do Szwajc by mnie zaprosiły?:oczko:
Tina ma munża w chałupie to i ma czym się zająć a nie nieznajome znajome zapraszać:lol1: 

Gusiu, Ty niepotrzebujesz pomocników 
Weź się w garść i szukaj 
 
09 czerwca 2023 19:45 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Gusiu, Ty niepotrzebujesz pomocników 
Weź się w garść i szukaj 
 

Ale ja nie za robotą bym do nich chciała,do Konwali czy Demessy . Ja tylko w gości i z ciekawości tych szwajcarskich łąk,co to Milki się na nich pasą 
09 czerwca 2023 19:49 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ale ja nie za robotą bym do nich chciała,do Konwali czy Demessy :-). Ja tylko w gości i z ciekawości tych szwajcarskich łąk,co to Milki się na nich pasą :lol1:

Nie za dużo ?  Do Mrągowa masz bliżej i też ładnie
 
09 czerwca 2023 19:52 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie za dużo ?  Do Mrągowa masz bliżej i też ładnie
 

Nawet bardzo ładnie ,ale wiesz jak to jest, miałabym w busie czym się pochwalić 
09 czerwca 2023 21:10 / 4 osobom podoba się ten post
magmab

Turystyka, podróże, nowe miejsca to jedna z moich pasji ?

Kurcze pieczone, a nic tu nie zamieszałaś w tej kwestii :) To już wiem do kogo się podkolegować jakby co :) Wprawdzie ja nie z tych co czekają, aż mi  dobra dusza coś podrzuci, ale może się przekabacę 
Oraz dzien dobry wszystkim, pogoda jak na zamówienie. Wczoraj wieczorem solidnie popadało, dziś będzie powtórka. Nie musimy włączac podlewacza ogródkowego :) 
09 czerwca 2023 21:15 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ale ja nie za robotą bym do nich chciała,do Konwali czy Demessy :-). Ja tylko w gości i z ciekawości tych szwajcarskich łąk,co to Milki się na nich pasą :lol1:

Można sobie zrobic turystyczny wypad do wybranej częsci Szwajcarii za wcale znośne pieniądze. Szwajcarzy wynajmują kwatery prywatnie, jedzenie ogarniecie w Coopie czy Migrosie. Można ogarnąc tez tansze bilety w Swiss Pass, aby się taniej przemieszczać. Może akurat z przyjaciólkami się kiedy wybierzecie? Nie tylko Milki można tu oglądac. W CH jest taka atmosfera "czarownicująca" ,znaczy trochę bajkowa. Plana zróbcie co chcecie i szykujcie sie na podróż. 
09 czerwca 2023 21:22 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Można sobie zrobic turystyczny wypad do wybranej częsci Szwajcarii za wcale znośne pieniądze. Szwajcarzy wynajmują kwatery prywatnie, jedzenie ogarniecie w Coopie czy Migrosie. Można ogarnąc tez tansze bilety w Swiss Pass, aby się taniej przemieszczać. Może akurat z przyjaciólkami się kiedy wybierzecie? Nie tylko Milki można tu oglądac. W CH jest taka atmosfera "czarownicująca" ,znaczy trochę bajkowa. Plana zróbcie co chcecie i szykujcie sie na podróż. 

O,i to jest myśl!
Teraz ominął mnie wyjazd do Krakowa o którym od dawna myślę . Moja siostra i brat z żoną od wczoraj gulają sobie pod Sukiennicami czy tam gdzie ich poniesie,aż do niedzieli. Może w sierpniu się wybiorę. Lipiec rodzinnie,dzieci się zlatują, będzie głośno,ciasno i...31 lipca powiem pewnie fajnie było ale ufff, dobrze że się skończyło . Dwoje czterolatków i jeden prawie ośmiolatek, będzie się działo ?
09 czerwca 2023 21:45 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Można sobie zrobic turystyczny wypad do wybranej częsci Szwajcarii za wcale znośne pieniądze. Szwajcarzy wynajmują kwatery prywatnie, jedzenie ogarniecie w Coopie czy Migrosie. Można ogarnąc tez tansze bilety w Swiss Pass, aby się taniej przemieszczać. Może akurat z przyjaciólkami się kiedy wybierzecie? Nie tylko Milki można tu oglądac. W CH jest taka atmosfera "czarownicująca" ,znaczy trochę bajkowa. Plana zróbcie co chcecie i szykujcie sie na podróż. 

Jeszcze raz cytuję,zapomniałam napisać,że ponad dziesięć lat temu byłam w Bazylei. Co prawda był to marzec,zimno a mimo to było super. Syn jednej z fajnych babć które odwiedzałam w domu seniora żeby je beglajtować ?,mieszkal w Bazylei. Zaprosił mamę i siostrę ale babcia powiedziała ,że jak ja nie jadę,to ona też nie ?. Co miał zrobić, zaprosił i mnie 
Jechałyśmy sobie we trzy najszybszym pociągiem z Siegburga prosto nach Basel. Kelner chodził jak w restoranie, coś żeśmy zjadły, coś wypiły i podróż minęła raz dwa. Do dzisiaj pamiętam jak przy powitalnym szampanie,na tarasie,8 piętro na dachu, myślałam że kark skręcę bo nie wiedziałam gdzie się gapić z rozdziawioną koparą -z jednej strony Włochy,z drugiej Francja,chyba nawet Austrię było widać. Zimno było ale słonecznie i bardzo dobra widoczność. A Basel miałam całą w zasięgu wzroku. Pięknie było ale najbardziej zapamiętałam sklepy z czekoladami i serami ? 
09 czerwca 2023 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Jeszcze raz cytuję,zapomniałam napisać,że ponad dziesięć lat temu byłam w Bazylei. Co prawda był to marzec,zimno a mimo to było super. Syn jednej z fajnych babć które odwiedzałam w domu seniora żeby je beglajtować ?,mieszkal w Bazylei. Zaprosił mamę i siostrę ale babcia powiedziała ,że jak ja nie jadę,to ona też nie ?. Co miał zrobić, zaprosił i mnie :lol1:
Jechałyśmy sobie we trzy najszybszym pociągiem z Siegburga prosto nach Basel. Kelner chodził jak w restoranie, coś żeśmy zjadły, coś wypiły i podróż minęła raz dwa. Do dzisiaj pamiętam jak przy powitalnym szampanie,na tarasie,8 piętro na dachu, myślałam że kark skręcę bo nie wiedziałam gdzie się gapić z rozdziawioną koparą -z jednej strony Włochy,z drugiej Francja,chyba nawet Austrię było widać. Zimno było ale słonecznie i bardzo dobra widoczność. A Basel miałam całą w zasięgu wzroku. Pięknie było ale najbardziej zapamiętałam sklepy z czekoladami i serami ? 

Bo to ostatnie to przyziemne :) Jesli chcecie w lipcu, to juz sie rozglądajcie. Prywatne kwatery są na airbnb. To taka wyszukiwarka . 
09 czerwca 2023 22:20 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Bo to ostatnie to przyziemne :) Jesli chcecie w lipcu, to juz sie rozglądajcie. Prywatne kwatery są na airbnb. To taka wyszukiwarka . 

Tak,jak pisałam, lipiec cały mam zajęty,dzieci i wnuki ?. 
09 czerwca 2023 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak,jak pisałam, lipiec cały mam zajęty,dzieci i wnuki ?. 

A to juz w waszej gestii kiedy sobie coś wynajdziecie 
10 czerwca 2023 05:39 / 6 osobom podoba się ten post
Pozdrawiam serdecznie z domowych pieleszy.Kawa pachnie, Piotr śpi,dobrze jest.
10 czerwca 2023 06:29 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień  dobry w sobotę! Dzisiaj mam wolny dzień  i po śniadaniu wybywam  w miasto Wszystkim życzę miłego dnia!
10 czerwca 2023 06:45 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.