Pracoholizm

08 lipca 2012 12:39
Emilia jak wskoczysz na spikerie to sama sie przekonasz ze usuniecie przez nia konta to nie przez podopieczna tam jest wszystko w normie pozdrawiam
08 lipca 2012 18:25
gosia35 said:
ok Wy tak caly czas jezyk,kuchnia,zwyczaje a mnie np ta praca nauczyla cierpliwosci,pokazala ile moge tez od siebie dac innym ,ciepla i zrozumienia i nie wierze w to ,ze kogos jeszcze ta praca pokory tez nauczyla.....bo tu ma sie styk z ludzmi z zyciem.. ze lzami,bolem,samotnoscia,wscibskoscie,interesownoscia ,czasami i brakiem poszanowania itd itd itd

Gosia, mądre rzeczy piszesz, rzeczywiście jest jeszcze i wzbogacenie charakteru przez tę pracę, o czym się nie myśli za często...
17 lipca 2012 20:55
Z racji tego , że sama mam już doświadczenie w opiece, zastanawiam się czy nie warto by było założyć własnej agencji opiekunek? Sama nią byłam, a moze jeszcze bede , wiem jakie opiekunki mają oczekiwania itp.



Jedyny problem to to , ze nie za bardzo wiem jak sie do tego zabrac krok po kroku?



Jakies rady? Sugestie? Pomysły?



No i oczywiście opinie co o tym myślicie?
17 lipca 2012 22:24
Pomysł dobry, ale skoro nie wiesz jak się za to zabrać, to jak już się zabierzesz i nie będziesz wiedziała co dalej robić, to skończysz jak wiele małych, ambitnych agencji, które zostały założone przez opiekunki.
18 lipca 2012 00:10
Swieta prawda.trzeba przede wszystkim perfekt znac jezyk .umiec poruszac sie na tym rynku, miec koordynatorow w Niemczech itd,itd...to nie takie proste, jesli bylo sie tylko opiekunka, plus sankcje prawne jesli opiekunki zglosza sprawe do sadu...wynajac prawnika..albo go miec na etacie.....wydaje mi sie,ze pomysl na tym etapie jest tylko mzonka.

Co innego, jesli ktos jest po germanistyce i ma pewne zaplecze....a to jest pomysl chybiony....jesli bylas tylko opiekunka.....sorry, ze tak mowie wprost ale chcialas uslyszec opinie innych osob.

Ja tez mam doswiadczenie w opiece ale pomimo,ze jestem odwazna to nigdy nie dalabym sie wpuscic w kanal myslac,ze to latwy kawalek chleba ....o nie.....za wszystko odpowiadasz TY....

za opiekunke przed rodzina i przed opiekunka za rodzine.....jesli Ci rozswietlilam troche zawile sprawy to sie ciesze.....ale wybor nalezy do Ciebie i jesli go chcesz realizowac to zycze powodzenia bo przeciez swiat do odwaznych nalezy ale trzeba brac pod uwage realia bo zyjemy

w takich czasach a nie innych.

pozdrawiam Cie Karolinko i wszystkich, ktorzy jeszcze nie spia...

18 lipca 2012 00:24
Swieta prawda.trzeba przede wszystkim perfekt znac jezyk .umiec poruszac sie na tym rynku, miec koordynatorow w Niemczech itd,itd...to nie takie proste, jesli bylo sie tylko opiekunka, plus sankcje prawne jesli opiekunki zglosza sprawe do sadu...wynajac prawnika..albo go miec na etacie.....wydaje mi sie,ze pomysl na tym etapie jest tylko mzonka.

Co innego, jesli ktos jest po germanistyce i ma pewne zaplecze....a to jest pomysl chybiony....jesli bylas tylko opiekunka.....sorry, ze tak mowie wprost ale chcialas uslyszec opinie innych osob.

Ja tez mam doswiadczenie w opiece ale pomimo,ze jestem odwazna to nigdy nie dalabym sie wpuscic w kanal myslac,ze to latwy kawalek chleba ....o nie.....za wszystko odpowiadasz TY....

za opiekunke przed rodzina i przed opiekunka za rodzine.....jesli Ci rozswietlilam troche zawile sprawy to sie ciesze.....ale wybor nalezy do Ciebie i jesli go chcesz realizowac to zycze powodzenia bo przeciez swiat do odwaznych nalezy ale trzeba brac pod uwage realia bo zyjemy

w takich czasach a nie innych.

pozdrawiam Cie Karolinko i wszystkich, ktorzy jeszcze nie spia...

18 lipca 2012 00:33
a co Ty Andrea spac nie mozesz czy masz jakies problemy,bo czytalam,ze dziewczyny Cie szukaja?

otworz sie wiec moze jakas rada znajdzie sie dla C iebie.....masz jakies klopoty??? to wal ..lepiej to wyrzucic z siebie i spac spokojnie....ja jestem w domu w tej chwili wiec moge sobie pozwolic na dlugie spanie..... i rozmowy nocne,,chociaz zdarzylo mi sie dwa razy orzysnac w D poniewaz rozmawialam przez skypa ze swoimi synami do 4 nad ranem i obudzila mnie sprzataczka :))))))











18 lipca 2012 08:02
Karolina, nie wiem czy super znajomość niemieckiego jest konieczna, moja firma ma filie w których zatrudnia germanistki, Ty też byś mogła, natomiast znajomość prawa pracy, w tym niemieckiego, to ważna sprawa, wypromowanie siebie na tym rynku itd. Może też nie zakładaj agencji sama, ale z zaufaną koleżanką? Jeśli Cię ciągnie w tym kierunku, to zdobywaj informacje i kto wie, czy za rok, dwa, albo i wcześniej nie uznasz - jestem gotowa! Jeśli pochodzisz z niewielkiego miasta, gdzie jest duże bezrobocie i brak konkurencji, to tym bardziej możesz rozkwitnąć.No i dziecko się ucieszy, bo mama będzie na miejscu, a pieniądze takie same, jak nie większe za jakiś czas.
18 lipca 2012 10:46
Witam dziewczyny ale z tego co czytam to co dalej sie nie obejdzie bez posrednika ?czy zle zrozumialam wescie to wyjasnijcie bo nie rozumiem pozdrawiam
18 lipca 2012 11:16
Karolinko ja wiem , że zalozenie firmy dla opiekunek to nie jest prosta sprawa. Bajka15 ci juz opisała w miare dobrze to wszystko. Łatwo powiedziec ze znasz potrzeby opiekunek ale przeciez spocznie na tobie także odpowiedzialnośc za wywiązywanie sie z umów wobec nich i wobec rodzin niemieckich. To sie tak mói ze agencje nic nie robią i tylko zabierają prowizje opiekunkom które na nich pracują. Ale jak człowiek sie zastanowi ile pracy mają czasami w agencjach to widac zeto nie jest łatwe.
18 lipca 2012 12:54
andrea bardzo smieszne a ciekawe skad wiesz? ha ha puscila bym ci taka rozesmiana buzke ale nie umiem tego robic .wiem ze ktos kto zaklada firme no to wiadomo ze musi miec jeszcze sztab ludzi kolo siebie a w naszych Janina masz racje maja co robic pozdrawiam
19 lipca 2012 17:58
A wiec jesli chodzi o niemiecki to znam go perfekcyjnie, 6 potencjalnych agencji niemieckich tez mam, myślę tylko jak to załatwic pod wzgledem prawnika a potem wiecie... lokal, strona internetowa, dobra reklama - tego sie bardziej obawiam:)

Miasto w ktorym mieszkam jest duze i szczerze to chyba jest tylko jedna agencja typowo dla opiekunek.
19 lipca 2012 17:59
heh potencjalna ksiegowa tez juz mam :P
19 lipca 2012 19:55
Karolina, to nie czekaj, zakładaj firmę! Może jeszcze nas zaczniesz zatrudniać lada dzień, po znajomości od razu na wyższą stawkę! A tak nawiasem mówiąc, gdzie nauczyłaś się perfekcyjnie, jak piszesz, niemca? Z Górnego Sląska jesteś czy figle sobie robisz?

Napisz w reklamie może, że znasz pracę opiekunki, bo sama pracowałaś, mnie by to przekonało do zatrudnienia się u Ciebie, ale nie wiem czy każdego...
21 lipca 2012 19:06
Tak, jestem z gornego slaska a dokladnie z Gliwic:)

Pod koniec wrzesnia zaczynam dzialac:) A co mi tam :0 do odwaznych swiat nalezy :D