12 lutego 2013 12:36
Marba, mam pytanie, mocno w Gowork maglują ze znajomości języka?. Jakie mniej więcej zadają pytania. Mam mieć z nimi rozmowę.Proszę pomóż, strasznie się boję.
12 lutego 2013 13:48
Dziewczyny, dla mnie też była zastanawiająca kwestia podstawy. Sprawdziłam to i okazało się że najniższa krajowa obowiązuje tylko na umowie o pracę a nie na zleceniu więc w goworku nie jest tak źle wiem że inne firmy dają też niższą podstawę. Ja mam z nimi umowę i jestem zadowolona, przynajmniej mam pewność że jak wrócę z jednego zlecenia to za chwile zaproponują mi kolejny wyjazd. Jeżdżę do różnych rodzin, nie jest to konkretnie jedna rodzina więc stawki mam różne od 950-1050. Tym bardziej że z tego co wiem opiekunkom na stałych umowach w pierwszej kolejności proponowane są wyjazdy.
12 lutego 2013 13:57
Ola Ola Może porozmawiaj z nimi jeszcze raz zapytaj o możliwości podwyżki. Marba ja też pieniążki jak dotąd miałam na czas bez problemu więc na razie nie narzekam. Doda ja na umowie tez mam stawkę ok 22 euro a oferty otrzymuje nawet za 25. Z tego co pamiętam tak mi tłumaczono że na umowie znajduje się kwota poniżej której na pewno nie zaproponują mi wyjazdu więc wynagrodzenie może wynosić 22 euro lub tylko więcej nigdy mniej i tak jest a decyzja o wyborze zlecenia należny przecież do mnie. Ryba ja miałam pytania typu jak wezwać pomoc, choroby po niemiecku, przedstawienie się więc nie było tak źle przez rozmową weszłam sobie na ich stronkę i poczytałam Tobie tez polecam podaje link http://www.opiekunka.gowork.pl/telefony.html :)
12 lutego 2013 14:08
Dzięki Ludka.
12 lutego 2013 14:29
Podczas rozmowy po niemiecku pani z firmy zadawała naprawdę proste pytania: jak się nazywam, ile mam lat, ile dzieci, w jakim wieku, czym się interesuję, czy byłam już kiedyś w Niemczech i dlaczego chciałabym pracować jako opiekunka.. Ofertę wyjazdu przedstawiono mi jeszcze tego samego dnia. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się takiego tempa!

Ryba, do odważnych świat należy! Odwagi!!!
13 lutego 2013 09:51
Dzięki .

13 lutego 2013 13:47
hello...wlasnie znajoma chciala podpisac umowe z nimi,ale chca na rok/umowa lecenie =nieciekawe zarobki,a umowa wiazaca-czyli trudno ja wypowiedziec bo inaczej jakas kara pieniezna,,hmm..takie przynajmniej moje wrazenie po rozmowie ze znajoma.
13 lutego 2013 15:21
Ryba nie ma za co :) daj znać jak już będziesz po ;). Reni46 nie wprowadzaj dziewczyn w błąd. Ja mam taką umowę i tak już pisałam zarobki zależą od zlecenia . Kary są ale nie za wypowiedzenie umowy tylko za nie stawienie się u klienta. Umowę zlecenie wypowiada się jak każdą inną zgłaszasz informacje do firmy i dostajesz rozwiązanie wiem bo za nim podpisałam umowę to pytałam :)
13 lutego 2013 18:03
a mojej koleżance wypłacili 100E za mało pisała do firmy pismo i nic nie zyskała
13 lutego 2013 18:20
Witam, powiedzcie mi, czy podpisać umowę muszę w siedzibie firmy? Gdzie ona się mieści i czy ma oddziały? i jeszcze jedno, mam umowę do czerwca z PR24, jaki jest tok rozwiązania jej?
13 lutego 2013 18:33
Witam . Ja właśnie dziś miałam sprawdzanie znajomości języka , wyszło ok . Pani wypełniła mi ankietę i wysłała emailem . Mam podpisać i odesłać , no i będę czekać na zlecenie .
13 lutego 2013 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
Do Ludka...napisalam swoje przemyslenie wzgledem osoby ktora miala watpliwosci,wiec NIKOGO w zaden blad nie wprowadzam..ale czytajac twoje wpisy odnosze wrazenie ze nie mozna miec zadnych watpliwosci wzgledem tej firmy,,/agitacja?/...
13 lutego 2013 20:56
ludka czytaj dokładnie umowę co podpisujesz kary są nie tylko za nie stawienie się u klienta lecz tak że za rezygnację z wyjazdu po zawarciu umowy i określeniu terminu wyjazdu,a tak że podania nieprawidłowych informacji o stanie zdrowia zleceniodawcy.Nieprawdą jest też fakt że wynagrodzenie zależy od zlecenia.Ja miałam podpisać umowę zlecenia nie wiedząc dokąd pojadę i kiedy.Na dodatek podczas mojego ostatniego wyjazdu byłam bez ubezpieczenia
13 lutego 2013 21:48
witaj doda jak wczesniej pisalas jestes z ok leszna ja tez tak ok30 km ja obecnie jestem w de

13 lutego 2013 22:13
Jeśli chodzi o w/w firmę to mam mieszane uczucia i mysle, że 1000 euro to u nich

jest norma a za naszą pracę 1200 euro to jest minimum plus ich niemała prowizja, więc uwazam, ze są zbyt pazerni/ sorry, bez obrazy ale mogę mieć swoje zdanie/ a jesli chodzi o podwyżkę to mozecie pomażyć ale każdy musi wziąć los w swoje ręce...