Najpiękniejsze widoki w naszych miastach

20 sierpnia 2014 13:52 / 2 osobom podoba się ten post
Brawo Kasiu, ja tam w okolicy  mieszkam:))))
20 sierpnia 2014 13:59
kasia63

Ulica na której jest cmentarz nazywa się "Ku Słońcu":)jest to 3 co do wielkosci cmentarz w Europie-naprawdę piekne miejsce ,mimo że cmentarz.

Tego nie wiedzialem o Szczecinie.Ciekawe,bardzo ciekawe.Co prawda nazwa ulicy jak dla mnie jest troszeczke sarkastyczna.Nie nazwal bym tej ostatniej podrozy ta ulica w ten sposob
20 sierpnia 2014 14:03
ORIM

Tego nie wiedzialem o Szczecinie.Ciekawe,bardzo ciekawe.Co prawda nazwa ulicy jak dla mnie jest troszeczke sarkastyczna.Nie nazwal bym tej ostatniej podrozy ta ulica w ten sposob

ale ona idzie własnie dokładnie na zachód i przy pieknej pogodzie,bez względu na porę roku jest przepieknie oświetlona i cała ta zieleń na tej ulicy równiez,jest dość długa i jest to jedna z dród wyjazdów ze Szczecina ....do Niemiec:)
20 sierpnia 2014 14:03 / 1 osobie podoba się ten post
ziolkowa

Brawo Kasiu, ja tam w okolicy  mieszkam:))))

Swego czasu złaziłam miasto -mieszka tam jeszcze moja 1-sza teściowa,na Wojska Pol.naprzzeciw dawnego hotelu Gryf:)znam trochę Pogodno,Arkonkę i centrum bo tam 1-szy mąż miał sporo rodziny.Dawwno to było ale jeszcze pamietam:)
20 sierpnia 2014 14:05 / 1 osobie podoba się ten post
może jeszcze kiedy zajadziesz to ja tu czekam...jak będę w PL:))))
20 sierpnia 2014 14:06
romana

W D bardzo dbają o historię i tu dla mnie cudowne jest to, że każde prawie miasteczko ma minimum jedno muzeum lub jakąś atrakcję i wszystko jest opisane na jego stronie internetowej. Tu w Solingen np. jest Muzeum Plagiatów, Sztuki, Flipa i Flapa założone przez pasjonatów tych komików i składające się głownie z fotografii, plakatów itp., Klingen Museum czyli związne z bronią kłutą oraz sztućcami, nożami, ogólnie z metalem oraz świetny zamek średniowieczny.  
 
Gdzie nie byłam w D, wszędzie coś wynalazłam i przeżyłam piękne chwile.
 
Alinka, teraz doczytałam dopiero, ze Ty w Ludwisburgu jesteś, to masz super Straf...coś tam Museum czyli Muzeum Więziennictwa, malutkie, ale bardzo treściwe, z prawdziwą gilotyną, dybami i aparatami do kontaktu miedzy więźniami zrobionymi z przedmiotów codziennego uzytku. Na stronie internetowej miasta znajdziesz godziny i dni otwarcia. Na tej samej ulicy trochę dalej jest przepiękny, stary cmentarz gdzie sa nagrobki jeszcze z XVIII I XlX wieku, odwiedzałam go wielokrotnie, bo ludzie tam przychodzą poleżec na trawie czy odpocząć, serio. W Monachium na starych cmentarzach jest tak samo.

Dzięki Romano. Jesteś kochana. O muzeum więziennictwa nie wiedziałam. Na pewno się wybiorę. Na tarym cmentarzu w Ludwigsburgu byłam. Jest piękny. Na zdięciu mauzoleum Grafa Zeppelina, kwatera żołnierzy poległych w czasie pierwszej wojny światowej oraz kaplica ( komu poświęcona, daty mówią same za siebie)
20 sierpnia 2014 14:09
Alina

Dzięki Romano. Jesteś kochana. O muzeum więziennictwa nie wiedziałam. Na pewno się wybiorę. Na tarym cmentarzu w Ludwigsburgu byłam. Jest piękny. Na zdięciu mauzoleum Grafa Zeppelina, kwatera żołnierzy poległych w czasie pierwszej wojny światowej oraz kaplica ( komu poświęcona, daty mówią same za siebie)

Alnika w niedziele pisałas,że zaczniesz dzialać w poczyniłaś cos w tym kierunku.Czy tylko obiecanki, cacanki:)
20 sierpnia 2014 14:09 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko! Kochanie! Mam dokumenty aplikacyjne.
20 sierpnia 2014 14:10 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Mleczko! Kochanie! Mam dokumenty aplikacyjne.

No to juz coś.
20 sierpnia 2014 14:15 / 1 osobie podoba się ten post
ziolkowa

Brawo Kasiu, ja tam w okolicy  mieszkam:))))

Dzieki za info ze radar tam stoi ha ha
20 sierpnia 2014 14:16 / 1 osobie podoba się ten post
ziolkowa

Brawo Kasiu, ja tam w okolicy  mieszkam:))))

proszę odebrać meila z poczty
20 sierpnia 2014 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Dzięki Romano. Jesteś kochana. O muzeum więziennictwa nie wiedziałam. Na pewno się wybiorę. Na tarym cmentarzu w Ludwigsburgu byłam. Jest piękny. Na zdięciu mauzoleum Grafa Zeppelina, kwatera żołnierzy poległych w czasie pierwszej wojny światowej oraz kaplica ( komu poświęcona, daty mówią same za siebie)

Poleglym Bogu ducha winnym zolnierza niemieckim w II wojnie światowej.Takie pomniki stoja w prawie kazdej najmniejszej pipiduwie w niemczech.O ta historie tez dbaja Niemcy
20 sierpnia 2014 14:19 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

Dzieki za info ze radar tam stoi ha ha

przy następnej wysepce za tą która widać po prawej zapłaciłam mandat... trzysta,bo żem jest ...artysta:)
20 sierpnia 2014 14:27 / 1 osobie podoba się ten post
ziolkowa

przy następnej wysepce za tą która widać po prawej zapłaciłam mandat... trzysta,bo żem jest ...artysta:)

kazdy musi zaplacic, choc raz... wtopili sie chlopaki w krajobraz  hahhahahaa  / lepiej byc artysta, niz robic za spam..../
20 sierpnia 2014 16:48 / 3 osobom podoba się ten post
ziolkowa

na nasz szczeciński Cmentarz Centralny też się chodzi na spacery,i posiaduje na ławeczkach a również jeździ na rowerach,bo jest ogromny i przepiekny o każdej porze roku.A raz w roku przed Bazyliką jest koncert Mozarta Requiem o go.22 Tym,ktorzy nie powrócili z morza w czerwcu,który co roku gromadzi ponad tysięczna publiczność.
Cmentarz ma blisko 170ha jest największy w Polsce i 3 w Europie pod wzgledem wielkości/Ma blisko120 lat.

Mojego ojca brat jest tam pochowany ale nie dane mi było jeszcze zobaczyć tego miejsca. Moja córka tam była a ja  czekam na okazję. Oby to nie musiał być znowu pogrzeb. Bo ostatnio to takie właśnie rodzinne spotkania u mnie dominują :(
Piękne te zdjęcia ze spaceru. Oczywiście plusik :)