Najpiękniejsze widoki w naszych miastach

20 sierpnia 2014 17:25 / 3 osobom podoba się ten post
Opiszę Wam tylko małą częśc mojego miasteczka ....a co tam miasteczka - miasta - powiatowe jest !!!!..:)...Centrum miasta jest rynek , zawsze go lubiłam ,ze starymi kamienicami , które w miarę jak wracały w "prywatne ręce " właścicieli nabierały nowego blasku . W środku rynku był skwer z pięknymi krzewami , klombami , gdzie odpoczywający na ławkach ludzie mieli czym oko nacieszyć , dzieciaki mogły podreptać po trawnikach . W samym środku tego skweru - parku stał od wielu lat pomnik ku czci " Żołnierzy polskich i radzieckich " , był to ogromniasty " orełek " ino , ze bez korony .....Nadeszły moderne czasy , Polska wstąpiła do Unii , Unia sypnęła groszem na renowację miasta ( bo powiatowe jest to nie miasteczko ).....i się zaczęło ...zamiast odnawiać tzw. boczną Starówkę władze miasta się zawzięły i zabrały się za Rynek ze wskazaniem na ten miły park !...To , że stare chodniki wymieniono na kostkę jest ok . ,ale zlikwidowano skwer z trawnikami !!!... W miejscu skwero -parku nie ma krzty zieleni za to jest wyłożone pięknymi płytami , są fontanny , po jednej stronie ogródki piwno - lodowo -żałerkowe ..... w samym "sercu " , w miejsce dawnego pomnika postawiono nowy ....... Q....a , .... " Łuk Triumfalny ".... mało co a mozna się poczuć niczym na " Polach Elizejskich "...... nie pomogły protesty mieszkańców ..... ano jakie władze wybieramy - tak mamy !..... Dla mnie i wielu , wielu innych Rynek stracił na urodzie ..... :(((
20 sierpnia 2014 18:44 / 3 osobom podoba się ten post
Jakiś czas temu wybrałam się pozwiedzać ruiny XIII-sto wiecznego zamku stojącego na wgórzu w pobliskim Hoheneck. Do czasów współczesnych dotrwał właściwie fragment murów obronnych. Sama droga na wzgórze wśród winorośli z panoramą Hoheneck i Nackerweihningen  jest piękna. Co ciekawe zamek jest w chwili obecnej prywatną własnością, pooglądać można go sobie tylko od zewnątrz. Na ruinach stoi dom, który jest zamieszkany. No cóż, kto zabroni bogatemu ładnie mieszkać?
20 sierpnia 2014 19:59 / 2 osobom podoba się ten post
W moim wsio-miasteczku może i sa piękne widoki ale mi się już przejadły.
20 sierpnia 2014 20:23
didusia

W moim wsio-miasteczku może i sa piękne widoki ale mi się już przejadły.

Bo pewnie zbyt długo tam jesteś, a co za dużo to niezdrowo.
20 sierpnia 2014 21:01 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Bo pewnie zbyt długo tam jesteś, a co za dużo to niezdrowo.

Jestem za długo ale mam dobre warunki dlatego tu jestem ,a co do widoków porawiam sobie humor oglądając awatarki lub foto dziewczyn z forum.
20 sierpnia 2014 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Ale to nie jest najpiekniejszy widok twojego miasta jak wymieniasz butle ha ha no chyba ze ta "dobra dusza" tak ci w oko wpadła hihi

Najpiekniejszy widok w mojej wsi w PL to Dworek Osiecki-kiedys dom włąsciciela wioski,dziś hotel i miejsdce gdzie odbywaja się co roku plenery malarskie,na które zjezdżaąa ludziska z całego świata     http://www.dworekosiecki.pl/   No i oczywiście nr 1 to jezioro Jamno-trzecie największe w zachodniomorskim:)  
O widokach w moim rodzinnym miescie Wrocławiu nie będe pisać,cały jest ładny:)No i od tego mamy Romankę:)      
20 sierpnia 2014 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Najpiekniejszy widok w mojej wsi w PL to Dworek Osiecki-kiedys dom włąsciciela wioski,dziś hotel i miejsdce gdzie odbywaja się co roku plenery malarskie,na które zjezdżaąa ludziska z całego świata     http://www.dworekosiecki.pl/   No i oczywiście nr 1 to jezioro Jamno-trzecie największe w zachodniomorskim:)  
O widokach w moim rodzinnym miescie Wrocławiu nie będe pisać,cały jest ładny:)No i od tego mamy Romankę:)      

Kasiu! Romanki właśnie nie mamy i w tym sęk. Ma usunięte konto. Nie wiem za co ale się nie zgadzam tylko nie wiem czy moja zgoda lub niezgoda coś tutaj pomoże. Przepraszam, że tutaj Ci to wrzuciłam ale być może tego nie zauważyłaś. Może też napiszesz coś Moderatorowi aby zmienił zdanie i przywrócił Romanę. 
20 sierpnia 2014 22:14 / 3 osobom podoba się ten post
Alina

Kasiu! Romanki właśnie nie mamy i w tym sęk. Ma usunięte konto. Nie wiem za co ale się nie zgadzam tylko nie wiem czy moja zgoda lub niezgoda coś tutaj pomoże. Przepraszam, że tutaj Ci to wrzuciłam ale być może tego nie zauważyłaś. Może też napiszesz coś Moderatorowi aby zmienił zdanie i przywrócił Romanę. 

Nie napiszę bo to nic nie da ....Nie chcę wyleciećDlatego nie będę pisać co myślę nt temat........ ..........bo będę następna.....
21 sierpnia 2014 00:28 / 4 osobom podoba się ten post
Wspomnienie z wakacji dla Emi...
 
O tym opowiadałam Wam we Wrocławiu...
Po kolei lecą Dom do góry nogami, kolejka do niego, wnętrze, bunkier z fragmentem salki inscenizacyjnej, najdłuższa deska i widok na jezioro Funka...
21 sierpnia 2014 00:39 / 2 osobom podoba się ten post
I jeszcze  nasz "domek" , Swornegacie i Charzykowy :)))
 
Jako ostatni miałby być filmik z dziwnego miejsca, ale nie wiem czy wejdzie :)
21 sierpnia 2014 00:44
Lili

I jeszcze  nasz "domek" , Swornegacie i Charzykowy :)))
 
Jako ostatni miałby być filmik z dziwnego miejsca, ale nie wiem czy wejdzie :)

Lili, ale piękne foto słonku zrobiłaś.
21 sierpnia 2014 00:48
Lili

Wspomnienie z wakacji dla Emi...
 
O tym opowiadałam Wam we Wrocławiu...
Po kolei lecą Dom do góry nogami, kolejka do niego, wnętrze, bunkier z fragmentem salki inscenizacyjnej, najdłuższa deska i widok na jezioro Funka...

A kiedy ty byłaś w Szymbarku
21 sierpnia 2014 00:49 / 2 osobom podoba się ten post
Ja nie dałam radę wejść na samą górę krzywego domku
21 sierpnia 2014 00:50
joannagda

A kiedy ty byłaś w Szymbarku

Pierwsza seria zdjęć z 2009r, druga rok poźniejsza :) Dawno, moje dzieci zdążyły się zmienić, ja postarzeć... Ale wspomnienia są młode :)
21 sierpnia 2014 00:52 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Pierwsza seria zdjęć z 2009r, druga rok poźniejsza :) Dawno, moje dzieci zdążyły się zmienić, ja postarzeć... Ale wspomnienia są młode :)

Dzieci się postarzały a ty kwitniesz moja droga.