Na jak długo zwykle wyjeżdżacie na stelle?

26 lipca 2012 10:09
czesc Dziewczyny ! Jestem nowa na portalu - Kaya :) Takie pierwsze pytanko do Was : na ile tygodni zwykle wyjezdzacie na "stelle" ? I ile potem jestescie w domu ? I jak juz jestescie na stelli to co robicie w wolnym czasie ? Czytacie, Internet, sport... ? p.s. czy ten portal jest 100% bezplatny, w regulaminie nie znalazlam zadnych cen - mam nadzieje ze nie ma ukrytych haczków :(
26 lipca 2012 10:11
Ja osobiscie znam tylko dwie opiekunki wyjezdzajace na stelle. Jedna (26 lat) nie moze wytrzymac dluzej niz 4 tygodnie. A druga (45lat) jezdzi zwykle na 10 tyg. Jak jest z Wami?
26 lipca 2012 10:51
Witam. Na dzień dobry poczytaj regulamin. Nie pisz wypowiedzi jedną pod drugą, bo potem nie da się tego czytać. Przy każdej swojej wypowiedzi masz opcję "edytuj". Możesz jej użyć, dopóki po Twojej wypowiedzi nie pojawi się kolejna. Co do spędzania czasu wolnego - o ile pamiętam były już takie wątki. Korzystanie z portalu jest darmowe i nie ma tutaj żadnego haczyka.
26 lipca 2012 11:31
Witaj Moderator, dziekuje za podpowiedzi :)
O opcji " edycja wypowiedzi" nie wiedzialam . Regulamin przeczytany.
A Ty tez jestes opiekunka?
Pozdrawiam :*
26 lipca 2012 15:05
Witaj Kaya. Ja wyjeżdżam przeważnie na 3 do 6 miesięcy. Staram sie siedziec ile się da. Tutaj mam drugi dom. Na 4 tygodnie sie wogole nie opłaca.
26 lipca 2012 15:20
Ja jestem pierwszy raz na 2 m-ce i niestety jest to trochę długo dla mojej rodziny :( trudno organizacyjnie wszystko ogarnąć, szkołę, pracę, dojazdy...

Janina jak sobie dają radę bez ciebie przez pół roku?
26 lipca 2012 15:30
Ja mam tylko dorastającego syna i mieszka on w tym czasie z wujostwem.
26 lipca 2012 16:00
Dzieki Dziewczyny za pierwsze odpowiedzi!

JaninaWasiak, na 6 miesiacy az wyjezdzasz - ulala :) Jak jechalam busem, to dziewczyny mowily ze "dluzsza stella " tzn . "2-3miesieczna" . A tak w ogole to u Ciebie Gwiazdka ?



mi by najlepiej pasowal system : 2tygodnie stella - 1 tydz. dom - 2 tyg. stella - 1 tydz. dom

i najlepiej za kazdym razem stella w innym miescie
26 lipca 2012 16:38
Czesc Kaya....to Ci powiem , ze to jest nierealne dla nas Polek bo zadna rodzina nie zaplaci 2 opiekunkom za podroz w 2 strony w ciagu miesiaca...no chyba, ze bylabys Niemka...bo one tak pracuja 2 tygodnie na 2 tygodnie i za odpowiednio wiekszą kase.
26 lipca 2012 18:38
Witam Kaya ja wyjezdzam na 3 miesiace i da rade wytrzymac a w domu jak sobie radza ?poczatki byly trudne ale juz sie chlopaki nauczyli ze musze jechac i daja sobie rade pozdrawiam a i zjezdzam na 1 miesiac na urlop
26 lipca 2012 18:39
Kaya: Ty raczej szukaj pracy jako pilotka wycieczek... To co napisalas, to jest calkiem niepowazne. W zaleznosci od podopiecznych, ich upierdliwosci - mowiac krotko - kontrakty sa od miesiaca w gore, ja teraz mam 3 miesiace i juz przedluzam o nastepne 3. Dobre miejsca trzeba szanowac ...
26 lipca 2012 19:05
Mimo że w Niemczech zarabia się więcej niż we Włoszech to nie wyobrażam sobie jechać za granice do pracy na 2 tygodnie! Zawsze wyjeżdzałam na 3,4 miesiące.

Kayu w takim systemie pracy(co 2 tygodnie w innym mieście) w ciągu roku zwiedziłabyś całe Niemcy.
26 lipca 2012 19:45
Dziewczyny, z tymi 2 tyg. stella / 1 tydz. dom to moje marzenie :)

Realnie sie jezdzi na przewaznie 6-8tygodni - wiadomo.

Czasem tylko 2-3 tyg. jako np. zmiana swiateczna.

Ja "zaliczylam" do tej pory 2 stelle . Jestem wiec poczatkujaca.

Nigdy nie wzielabym stelli na ktorej jest babcia+dziadek ( nawet jesli agencja deklaruje, ze jedno jest "na chodzie").



Renatko, a Ty we Wloszech urzedujesz ?
26 lipca 2012 20:34
Ja jeżdzę od 24 roku życia jako opiekunka, wówczas mój mały był mały :) Wyjazd na miesiąc na zastępstwo za teściową, potem 3,5 miesiąca, 3 miesiące. Teraz wyjątkowo tylko 1,5 :)
26 lipca 2012 21:26
Ja teraz byłam tu przez 4 miesiące na pierwszy raz (no jeszcze jestem, ale to już ostatnie dni). Nie wiem, czy po przerwie nie wrócę na dłużej, bo na krócej na pewno nie.