Druki A1

29 sierpnia 2012 15:03
Stworzyłem dział "prawo dla opiekunek" by łatwiej było znaleźć dyskusje dotyczące zagadnień prawnych dla zawodu opiekunki. Wkrótce postaram się przenieść posty i tematy dotyczące najczęściej pojawiających się problemów do tego działu, aby łatwiej było z nich korzystać. Zapraszam do dyskusji.
01 grudnia 2012 13:09
Tak sie własnie zastanawiam .Przeciez A1 to chyba jedyny dokument potwierdzający legalnośc zatrudnienia w niemczech.Dlaczego nie wszystkie agencje starają sie o niego.Czym w razie jakiejkolwiek kontroli moze okazac sie opiekunka jesli go nie posiada.
24 lutego 2013 19:12
A1nie doprosilam sie do tej pory a juz za 10dni wyjezdzam,dopiero tydzien temu przyslali mi karte.
24 lutego 2013 19:26
Ja mam taka sama sytuacje,jestem tutaj juz drugi raz,moja firma bardzo dobrze wiedziala,ze tutaj przyjezdzam,a druku jak nie dostalam tak nie dostalam i karty tez.Wiecie co ja juz dzonilam kilka razy,ale mi tak cisnienie babki z firmy podniosly,ze dalam sobie spokuj,narazie .
24 lutego 2013 19:40
Tak samo wlasnie ze mna jest,tez wiedzieli ze wracam w to miejsce,wydzwanialam do nich w w koncu powiedzialam ze sie pozegnamy,to za jakies 10 dni karte dostalam.
06 marca 2013 19:53
dziewczyny wazna informacja dla Was poczytajcie sobie o oddelegowaniu pracowników za granicę i o swoich prawach, link: http://europa.eu/youreurope/citizens/work/postings-abroad/formalities-conditions-employees/index_pl.htm
16 lipca 2013 07:32
Jestem w De ponad miesiac. 2 tygodnie temu dostałam druk A1, ale nie oryginał, ale kopie podpisaną za zgodność z oryginałem. Pytanie - czy ja powinnam dostac oryginał, czy kopia mi wystarczy?
16 lipca 2013 09:09
Zawsze jak mi przysyłali - to były druki oryginalne - ty masz prawo do takiego. Czy firma sobie zatrzymała oryginał - a tobie wysłała kopię? Chyba powinno być odwrotnie.
16 lipca 2013 10:04
napisałąm do nich meila, tym bardziej, ze nie dostałam jeszcze karty EKUZ. zobaczymy co mi odpiszą.
16 lipca 2013 17:01
wisienka

napisałąm do nich meila, tym bardziej, ze nie dostałam jeszcze karty EKUZ. zobaczymy co mi odpiszą.

Druk A1 jest tylko informacją dla Ciebie,że pracujesz legalnie.Ja też mam oryginał tego druku,ale jakym miała kopię potwierdzona z oryginałem to nie prosiłabym o oryginał,bo Tobie jest to potrzebne wyłącznie w razie niemieckiej kontroli.
Jesli chodzi o kartę EKUZ czekałam około miesiąca.Na twoim miejscu upominałabym się raczej o tę kartę,a nie o druk A1.
16 lipca 2013 19:52
ivanilia40

Druk A1 jest tylko informacją dla Ciebie,że pracujesz legalnie.Ja też mam oryginał tego druku,ale jakym miała kopię potwierdzona z oryginałem to nie prosiłabym o oryginał,bo Tobie jest to potrzebne wyłącznie w razie niemieckiej kontroli.
Jesli chodzi o kartę EKUZ czekałam około miesiąca.Na twoim miejscu upominałabym się raczej o tę kartę,a nie o druk A1.

Pisałam do firmy w Pl  dzis, ale na razie zero odpowiedzi. Jak nie dostanę odpowiedzi to zadzwonie do mojej koordynatorki  tu w De.
Dzieki za odpowiedz
 
03 sierpnia 2013 10:51
Ja pracowałam bez Druku-A1 w koncu poprosiłam po długim czasie, usłyszałam A, poco to pani?? na Druk czeka sie do trzech tygodni.
03 sierpnia 2013 11:32 / 1 osobie podoba się ten post
po moich meilach do firmy dostałam w koncu karte EKUZ.
26 sierpnia 2013 14:07
W tym roku tylko dowod i sama sobie zalatwiam karte EKUZ Ale to tylko dla opiekunek ,ktore maja blisko do NFZ,oraz maja ciagla wspolprace z agencja,Przyjezdzaja co dwa czy co trzy m-ce do Polski.Pracuje z moja agencja juz jakis czas i jeszcze nigdy przenigdy nie dostalam .Teraz juz nawet nie prosze .
30 października 2013 23:24
Witam dostalam wiadomsc z firmy ze wlasnie minie mi dwa lata jak z nimi jezdze i wymogi ZUSU sa takie ze musze eraz miec 60 dni przerwy. (firma wystapila o karte A1)chyba dobrze to napisalam .Wydaje mi sie ze juz kiedys cos takiego bylo poruszane na forum tylko nie moge znalezdz czy mozecie mi pomoc chce wiedziec o co w tym chodzi bo w tym temacie jestem ciemna z gory dziekuje ...