Ubezpieczenia społeczne w ZUS i KRUS

01 maja 2013 08:22
A czy po takim Ubezpieczeniu, też trzeba odczekac miesiac?
01 maja 2013 08:31
Jest to tylko ubezpieczenie zdrowotne,z tego co pamietam nalezy przedstwic zawiadczenie z ostaniego okresu ubezpieczeniowego,czyli nie trzeba czeka.
01 maja 2013 14:29
Dziekuje Ci bardzo, za info..
25 czerwca 2013 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
Witam wszystkie opiekunki i pytam:
będąc osobą bezrobotną nieubezpieczoną,czy można być na ubezpieczeniu przy mężu?
kiedyś tak było!
25 czerwca 2013 16:45
nutka43

Witam wszystkie opiekunki i pytam:
będąc osobą bezrobotną nieubezpieczoną,czy można być na ubezpieczeniu przy mężu?
kiedyś tak było!

podobno można moja ciocia tak ma zrobione ;) więc pewnie cały czas to prawo aktualne
25 czerwca 2013 16:48
no na pewno jasne że tak jako małżonka jak najbardziej nawet wnuki na dziadka mogą być ubezpieczone :)
25 czerwca 2013 16:50
jestem jeszcze ubezpieczona w urzędzie pracy-ale muszę się wyrejstrować ,bo mam datę na lipiec wyznaczoną żeby sie stawić bo jak nie to kara na 3-ce.truję mężowi żeby mnie zgłosił w swojej pracy na jego ubezpieczenie.
oczywiście wykupiłam sobie ubezpieczenie na 2-ce w PZU w razie czego!!
25 czerwca 2013 17:31
nutka43

Witam wszystkie opiekunki i pytam:
będąc osobą bezrobotną nieubezpieczoną,czy można być na ubezpieczeniu przy mężu?
kiedyś tak było!

Jak jesteś bezrobotna, to przecież urząd Cię ubezpiecza. Chyba że masz na myśli status swój, że nie pracujesz, ale nie jesteś zarejestrowana. Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam.
25 czerwca 2013 17:37
nutka43

Witam wszystkie opiekunki i pytam:
będąc osobą bezrobotną nieubezpieczoną,czy można być na ubezpieczeniu przy mężu?
kiedyś tak było!

możesz ,ja tak jestem 
 
25 czerwca 2013 17:39
jestem jeszcze ubezpieczona ale...... chcę wyjechać na 2-ce więc muszę się wyrejstrować-NIESTETY
termin zgłoszenia się do UP mam na 7 lipca a ja jadę już 27 czerwca -jeżeli się w tym dniu
nie zgłaszę i w ciągu 7 dni tego nie usprawiedliwię to jestem automatycznie wyrejstrowana
i pozbawiona na 3 m-ce ubezpieczenia zdrowotnego więc chcę przejść na ubezp. przy mężu by była ciągłość!
25 czerwca 2013 17:42
kulka129

możesz ,ja tak jestem 
 

dzwoniłam do ZUS-u ale odebrała jakaś niekumata urzędniczka i powiedziała mi,że tylko dzieci mogą.
Ty jesteś? Mąż to załatwił sam w ZUS-ie czy zakład pracy? Jak to jest?
25 czerwca 2013 17:50 / 1 osobie podoba się ten post
nutka43

dzwoniłam do ZUS-u ale odebrała jakaś niekumata urzędniczka i powiedziała mi,że tylko dzieci mogą.
Ty jesteś? Mąż to załatwił sam w ZUS-ie czy zakład pracy? Jak to jest?

Mąż zgłasza w zakładzie pracy, dadzą mu do wypełnienia formularz z twoimi danymi i peselem i oni na odpowiednim druku przesyłają to do ZUS.
25 czerwca 2013 17:56
wiedziałam,że dostanę konkretną odpowiedż ;-)
Scarlet moja psina już wie że ją opuszczę-wczoraj wyjęłam torbę i dzisiaj łazi za mną.
Tak mi będzie brakowało tych porannych spacerków+podbiegów pod górkę ;-(
25 czerwca 2013 18:00
nutka43

wiedziałam,że dostanę konkretną odpowiedż ;-)
Scarlet moja psina już wie że ją opuszczę-wczoraj wyjęłam torbę i dzisiaj łazi za mną.
Tak mi będzie brakowało tych porannych spacerków+podbiegów pod górkę ;-(

Ech, te nasze mądrale.Mnie też będzie mojego ciężko zostawić.Już nawet zaczęłam z nim dłużej niż zwykle spacerować.
25 czerwca 2013 18:05
scarlet

Ech, te nasze mądrale.Mnie też będzie mojego ciężko zostawić.Już nawet zaczęłam z nim dłużej niż zwykle spacerować.

Twój jest młodziutki,mój już ma 8 lat-najstarszy w rodzinie=50lat wiek psi ;-)
Codziennie wcina surową marchewkę pokrojoną w talarki a ciamcia przy tym aż miło patrzeć ;-)
A taka jestem psiara ;-) spełnienie marzeń z dzieciństwa, jako dziecko nie mogłam mieć pupila yo teraz mam ;-)