Płaca dla opiekunki w PL

15 września 2014 12:56
to tak nie" hallo",ze wy macie przeliczane na złotówki,moja siostra jezdzi do pracy do Norwegii z polskiej agencji i ona ma wypłacane tylko w koronach norweskich bo zatrudnia ją pracodawca norweski a agencja jest tylko pośrednikiem, was też zatrudnia Niemiec wiec nie rozumiem dlaczego wam jakieś przeliczniki robią,ja mam wypłacane w euro,mam liczone dniówki
15 września 2014 13:06
Aniak

Delikatnie to napisałas-  ja zawsze w takim wypadku pisze wprost : to złodziejstwo agencji takie przeliczanie .przykład : dzisiajszy kurs kupna banku ..... / nie pisze jakiego , bo Moderator może uznac to za kryptoreklamę / wynosi : 4,0238 , kurs w kantorze w którym wymianiam zawsze walutę to , 4,18 , jak firma wypłąci mi 1000 eu w przeliczeniu na złotówki to dostanę : 4023,8 zł , a jak wypłacą mi w euro to pójdę do kantoru i wtedy mam w kieszeni : 4180 zł : różnica 156 zł . TYle my mamy mniej dla mnie kwota nie do pogardzenia . Nalezy żadać w umowie wypłaty diet w euro .

przyklad dobry ale..........
Firma o której ja pisze nalicza najpierw dla wszystkich w złótówkach,
I tak dla przykladu-jedziesz na zlecenie za 1000euro.Dla tych co chcą w zł  przeliczone jest po danym kursie i wypłacone w zl.Wiadomo, że bank ma zawsze zanizony kurs w porównaniu z kantorami więc wybiera się opcje euro do wypłaty. No ale wlaśnie oni wtedy dla tych osób które chca w eiuro muszą eurokupic.Wiec jest po prostu zamiana zlotówek na euro.
dlatego napisałam, ze im wyższy kurs euro tym mniej euro na wyplate.
Może to sie wydawać smieszne i idiotyczne, ale ja zażądalam pasków rozliczeniowych bo wciąz mi sie nie zgadzało.Dałam to  znajomej księgowej do rozszyfrowania i teraz wiem.
W dodatku firma nie daje umowy z określona konkretna suma.Na umowie jest tylko podstawa od jakiej są odprowadzane składki a reszta to diety dzienne które sa zależne od danego zlecenia.
Tutaj jest kilka dziewczyn które parcują w tej firmie no ale......::)jeśli ktos jest zadowolony nie mozna mu wmawiać ze być nie powinien.
Ja w kazdym razie tej firmie podziękowałam.
15 września 2014 13:18 / 1 osobie podoba się ten post
aldona

przyklad dobry ale..........
Firma o której ja pisze nalicza najpierw dla wszystkich w złótówkach,
I tak dla przykladu-jedziesz na zlecenie za 1000euro.Dla tych co chcą w zł  przeliczone jest po danym kursie i wypłacone w zl.Wiadomo, że bank ma zawsze zanizony kurs w porównaniu z kantorami więc wybiera się opcje euro do wypłaty. No ale wlaśnie oni wtedy dla tych osób które chca w eiuro muszą eurokupic.Wiec jest po prostu zamiana zlotówek na euro.
dlatego napisałam, ze im wyższy kurs euro tym mniej euro na wyplate.
Może to sie wydawać smieszne i idiotyczne, ale ja zażądalam pasków rozliczeniowych bo wciąz mi sie nie zgadzało.Dałam to  znajomej księgowej do rozszyfrowania i teraz wiem.
W dodatku firma nie daje umowy z określona konkretna suma.Na umowie jest tylko podstawa od jakiej są odprowadzane składki a reszta to diety dzienne które sa zależne od danego zlecenia.
Tutaj jest kilka dziewczyn które parcują w tej firmie no ale......::)jeśli ktos jest zadowolony nie mozna mu wmawiać ze być nie powinien.
Ja w kazdym razie tej firmie podziękowałam.

a no właśnie tak jest zrobione chyba specjalnie, bo nie wierzę, że sama firma otrzymuje pieniądze w złotówkach, zrobione jest tak, że by nikt do niczego nie mógł sie przyczepić, a sama firma dodoatkowo na przeliczniu kursów  euro może i jeszcze zarabia, bo co ma sprzedawać i kupować euro?
Ale może się mylę....
15 września 2014 13:34 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Możesz mi jeszcze powiedzieć, co to jest ten średni kurs NBP? Bo właśnie mam to w umowie, że tak będę miała przeliczane, a że jeszcze wypłaty nie było, to nie wiem. Przyjęłam,że to po prostu kurs skupu NBP w danym dniu, ale teraz to już nie wiem. 

Nie, nie jest to kurs kupna NBP - jest lepszy :)
 
Kurs średni jest ustalany przez bank centralny danego państwa realizujący politykę walutową. W PL jest to NBP -ogłaszany jest codziennie ok. południa. Tym kursem kierują się wszystkie inne banki i kantory (oczywiście wchodzą też inne czynniki typu podaz i popyt na poszczególną walutę itd.)
 
Do kursu średniego dodaje się prowizję sprzedazy i wychodzi kurs sprzedaży banku,
i odejmuje się prowizję zakupu = kurs zakupu banku.
 
To tak baaaardzo obcesowo, aby zrozumieć :))))
 
Czyli kurs średni NIE JEST przeciętną z danego dnia.
 
Średni kurs NBP jest najkorzystniejszym przelicznikiem w naszym przypadku (zawsze się o niego ubiegałam, ale agencje nie chcą stosować). 
Z ciekawości wichurka, co to za agencja że sama oferuje taki kurs?
15 września 2014 14:13
Moja agencja też płaci po kursie średnim NBP z ostatniego dnia danego miesiąca. Można go sprawdzić wchodząc na stronę NBP, zaraz po prawej stronie jest tabelka.
15 września 2014 14:17
czyli groszę..a od 1600 zł brutto podatek ubezpieczenie itp.
15 września 2014 14:18
ile zarabiacie na rękę netto..??
15 września 2014 14:18
iwunia

to tak nie" hallo",ze wy macie przeliczane na złotówki,moja siostra jezdzi do pracy do Norwegii z polskiej agencji i ona ma wypłacane tylko w koronach norweskich bo zatrudnia ją pracodawca norweski a agencja jest tylko pośrednikiem, was też zatrudnia Niemiec wiec nie rozumiem dlaczego wam jakieś przeliczniki robią,ja mam wypłacane w euro,mam liczone dniówki

I w tym jest odpowiedź - Twoją siostrę zatrudnia pracodawca norweski - ma korony, nas zatrudnia polska agencja - i ...jest różnie. W zależności od agencji i podpisanej umowy - wyplata jest w złtówkach lub w euro. Pamiętaj - nas nie zatrudnia Niemiec...
15 września 2014 14:21
Aniak

Jak już jestem "na fali" i mam możliwość pisania / nie zblokowano mnie jeszcze ;) / to dodam : po pierwsze primo : ani dziewczyny pracujące na umowy o pracę i delegacje , ani dziewczyny pracujące na umowę zlecenie i delegacje / bo zleceniobiorcę też mzna wysłac na delegację ! / nie pracują zgodnie z prawem . Winny być oddelegowane i podlegać przepisom o oddelegowaniu pracowników .Definicje delegecji i oddelegowania są jasne i precyzyjne . Po drugie primo : Jak już mleko się wylało i pojechałyśmy w tzw " delegację " to przed wyjazdem powinnismy dostać polecenie wyjazdu służbowego ,oczywiście mając na reku podpisaną umowę zlecenie lub umowę o pracę . W poleceniu wyjazdu służbowego oprócz tego gdzie jedziemy , na jak długo musi być wyszczególniona stawka diety dziennej w euro .

I ja tak mam - umowa o pracę, termin, warunki finansowe - najniższa krajowa + dieta w wysokości takiej a takiej. Do tego druk delegacji.
15 września 2014 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
Ola55

I w tym jest odpowiedź - Twoją siostrę zatrudnia pracodawca norweski - ma korony, nas zatrudnia polska agencja - i ...jest różnie. W zależności od agencji i podpisanej umowy - wyplata jest w złtówkach lub w euro. Pamiętaj - nas nie zatrudnia Niemiec...

Ale dostaje kasę za naszą pracę w euro !!
A w Polsce dozwolona jest wypłata w walucie i to nie tylko diet ale i wynagrodzenia.
15 września 2014 14:32
czyli....szok.!!! szkoda gadać i pisać..!!! I to za naszą ciężką pracę..
15 września 2014 14:38
ale to i tak nam się do niczego nie liczy..i te składki..heee.
15 września 2014 14:51
skarbek

ale to i tak nam się do niczego nie liczy..i te składki..heee.

Liczy sie,sa odprowadzane skladki do ZUS i masz liczone  do emerytury, tyle tylko ,ze skladki odprowadzane jak w niektórych firmach od kwoty 1100 czy 1500 jest to samobójswto w bialy dzień.:):)zadna rewelacja od najniższej krajowej rowniez nie jest.,no ale tak pracuje b duzo osób.
Na zleceniu nie masz urlopu platnego ani chorobowego.
15 września 2014 14:55
lipa totalna...normalnie mówiąc..
15 września 2014 15:36 / 3 osobom podoba się ten post
Agencje otrzymują wpłate na konto od klientów niemieckich w Euro . Wszystkie na 100 % , nie ma zatem żadnej potrzeby aby agencja musiała kupować od banku euro - jeżeli zleceniobiorca lub pracownik w takiej walucie życzy sobie wypłacenia diet i posiada swoje konto walutowe . Jedynym kosztem , który może się pojawić to koszt przelewu z konta agencji na konto zleceniobiorcy lub pracownika . Ale ten koszt obciąza rachunek wysyłającego przelew i absolutnie nie powienien on obciązać otrzymującego przelew . Jakieś opowiadanie przez agencję , że musi "kupować " od banku euro aby nam w euro wypłacić - to ściema .