Egzamin ze znajomości języka niemieckiego

02 września 2012 13:59
Błagam , jutro będą dzwonić..aha jestem tu nowa przepraszam..nazywam się Nina i zlożyłam papiery do promedica24, atermidy i pflege herz, poszukuje kontraktu na wymianę miesiac na miesiąc, proszę opiszczie mi ten egzamin!! Chodziłam na kurs od stycznia do czerwca ale czy to wystarczy?
 
02 września 2012 16:18
dasz rade Nineczka,trzymam kciuki
02 września 2012 16:23
Spokojnie, to nie egzamin;) ja przeszłam test tylko w Aterimie, więc mogę CI co nieco powiedzieć;) nie bój się, że ni stąd ni zowąd zadzwonią i będą po niemiecku szprechać - ja najpierw dostałam telefon po polsku z Aterimy z pytaniem, czy mogą zadzwonic w ciągu pół godziny z testem językowym i dopiero potem spodziewaj się tego testu. Ogólnie pisałam już, że rozmowa jest raczej luźna - o rodzinie, zainteresowaniach, planach na przyszłość. Zapytano mnie również dlaczego chcę pracować jako opiekunka, bo bardzo rzadko zdarzają się tak młode osoby, które myślą poważnie o pracy;) opowiedziałam też o moich doświadczeniach (warto użyć paru słówek z fachowego słownictwa medycznego, typu Inkontinenz, bettliegend...). Pani była bardzo miła, mówiła powoli i wyraźnie i nie stwarzała atmosfery testu, chwaliła za odwagę, mówiła, że mogę być z siebie dumna:) Tak więc przygotuj sobie jakieś fajne słówka, zwroty - będzie łatwiej i przede wszystkim mniej stresu:) wejdź sobie na stronę Aterimy, tam jest wiele lekcji niemieckiego, może coś ciekawego wpadnie Ci w oko:) trzymam kciuki!
02 września 2012 16:25
i oceny są od 5 do 1 (niemiecki, odwrotny do polskiego system ocenienia, gdzie 1 to najlepsza ocena). Pod koniec testu zapytaj jaką ocenę dostałaś.

02 września 2012 18:42
jej ale szybka reakcja , dziekuję Wam bardzo mocno- podstawowe zwroty i słownictwo znam ale stres, w tym roku ukończyłam roczna opiekuna medycznego , mam 52 lata, wiec stres na egzaminie był ogromny , teraz sie boję ale dzieki Wam zdecydowanie mniej , pozdrawiam Nina Gdańsk
02 września 2012 20:18
Witaj i trzymamy tu kciuki a ja szczegolmie mieszkasz blisko mnie ja jestem z Elblaga pozdrawiam
02 września 2012 20:49
no dzięki, dam znać..

02 września 2012 23:35 / 1 osobie podoba się ten post
Nineczka, trzymaj sie !!!!! Najwiekszy stres to wlasnie ten exam jezykowy bo im mniej Twoj jezyk ocenia to mniejsza wyplata niestety .... .

Spodziewaj sie takiej rozmowki:

A) Waren Sie schon in Deutschland ?

ty) Nein, das ist mein erstes Mal, ich habe Stress aber auch die Hoffnung dass alles wird gut.



A)Die Frau Müller hat drei Hunde´und wäre gut wenn Sie werden mit die drei jedes Tag spazieren. Ist das Problem für Sie ?



ty) Ich habe nix dagegen . Ich mag gern Tiere und ein bischen frisches Luft tut mir auch gut :)





A) Wann werden Sie bereit nach Deutschland fahren ?

ty)Ich kann schon in kommende Woche fahren .



A) Und wie lange können Sie bleiben in DE ?

ty) Ich möchte gerne 3 Woche bleiben . Das is meine erste Stelle, deshalb mir lieber kurzer bleiben.



A) Haben Sie Lust auf in Weinachten und Neues Jahr arbeiten ?

ty) Ja , aber ich werde keine große Küche machen, hoffe dass Frau nimmt uns zwei mit Taxi ins Restaurant. Außerdem Feiertag beteutet für mich min. 150% Lohn plus geschenke von FrAu.





A) Kochen Sie gut ?

ty) ich koche ganz essenbar, also geht noch, alle Leute welche haben gegessen von meine Küche leben noch also so schlimm koche auf kein Fall



a) Können Sie helfen die alte Dame beim Duschen , umziehen , fingernagelln schneider und lakieren <?

ty) ja, ich habe kein PROblem damit, habe 2 Jahre meine Oma gewaschen und umgezogen.



A) Wieviel möchten Sie monatlich verdienen?

ty) Ich habe mich mit 1100 € gerechnet ... aber Sie können mir mehr vorschlagen -bitte sehr :)´



a) Wäre das Problämchen wenn die allte Dame ist gelahmt , hat Rollstuhl und wiegt 125 kg. Wäre das problemschen ?

ty) Natürlich, kein Problem aber bei dem Fall wünsche ich mich 400 €prämie /monatllich
02 września 2012 23:54
A) und Edeka und Aldi befinden sich 1 stunde zum Fuß. fahrrad ist leider kaputt aber einkaufen muss man jedes tag machen . 3 mals pro woche muss man für die alte Dame besorgen 2 flsche Whisky, 4 flashe Cynar, 6pac. Bier , 2 flasche von rot wein und zwei von weiß und noch dazu normale getränke <Wasser, Cola, Saftt ............... das alles zum Fuß muss man nach hause holen . Es wäre nicht zu komplizzíert fürSie ?



ty) ich schaffe das alles, ich trage gerne volles einkaufstaschen beim jede Wind und Wetter unn, ´vielleicht kriege ich 5e alls trinkgeld wäre süß







NO TAKICH ROZMOWEK SIE SPODZIEWAJ :: NO STRES:
03 września 2012 08:21 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem po egzaminie telefonicznym w jednej z firm .Oprócz pytań na które odpowiadałam pełnymi zdaniami kilkakrotnie poproszono mnie o opowiedzenie o np stanie zdrowia podopiecznego , zakresie obowiązków domowych - czyli oczekiwano bardzo wyczerpujących i dłuższych odpowiedzi . Osoba egzaminująca mówiła spokojnie , oczywiście język ,,oficjalny'' , przyjażnie i bez stressu .Nie miałam żadnych problemów z jej zrozumieniem .Często zadawała pytania ,, uściślające '' do mojej wypowiedzi .Trwało to ok 15 minut .Mój język zakwalifikowano jako bardzo dobry . Pytania początkowe były nieskomplikowane potem chyba dostosowywano je do poziomu języka u egzaminowanego.W sumie wrażenia pozytywne a stawka zaproponowana interesująca .Jeśli koleżanki są zainteresowane szczegołami chętnie odpowiem na pytania .
03 września 2012 09:17
Dzieki za miłe życzenia. Zgłosiłam gotowość wyjazdu od połowy miesiąca .Teraz cieszę się domem i rodziną .A wkrótce imprezuję na weselu !! Potem mogę dalej z nowymi siłami i ciekawością :do kogo , gdzie bo za ile to już wiem .
03 września 2012 09:29
a ja jestem ciekawa "na ile" wyceniono twoją znajomość języka- jeśli to oczywiście nie tajemnica:)
03 września 2012 09:40
Kaya, nie chcę Cię tu obrazić, ale w tych zdaniach jest dosyć dużo błędów...jeżeli coś już wstawiane jest na forum to myślę, że powinno być poprawne (może z drobnymi błędami - każdemu się zdarza przecież. Mogę wieczorem to skorygować i przetłumaczyć na polski - żaden problem. Mam dużo czasu wieczorami. pzdr i dziękuje za dobre chęci w imieniu tych, którzy czekają na test.
03 września 2012 14:39
Zaproponowali 1300 ,mam 5 lat doświadczenia i niemiecki płynny i gramatyczny poziom B2/B3
03 września 2012 15:11
To gratuluję, za taką kasę warto pojechać:)