Nowy wymóg ZUS: obowiązek podlegania miesiąc przed wyjazdem

04 września 2012 13:27

W związku z licznymi zapytaniami ze strony naszych użytkowników redakcja portalu Opiekunki 24 postanowiła przyjrzeć się problemowi podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu przed oddelegowaniem do pracy za granicę przez polskie firmy, w tym...


Nowy wymóg ZUS: obowiązek podlegania miesiąc przed wyjazdem

04 września 2012 13:59
Właśnie jestem po rozmowach z kilkoma agencjami i powiedziano mi że jest wymóg miesięcznego minimum ubezpieczenia w Zus .Po mojej pracy w De gdzie zarejestrowana byłam przez rodzine mojej podopiecznej i tak zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy bo potrzebowałam ubezpieczenie dla mojej córki no i sama spełniłam wymóg miesięczny w Zus
04 września 2012 15:27
O ile dobrze zrozumiałam to ZUS ma monopol na ubezpieczenie zdrowotne. I w tym przypadku wcześniejsze prywatne ubezp. zdrowotne nie wchodzi w rachubę?
04 września 2012 18:43
A jak któraś z nas jest np :podpięta: pod ubezpieczenie w firmie współmałżonka? czy to wystarczy?
04 września 2012 19:34
cristina, TAK-to wystarczy.. :)
04 września 2012 20:02
W artykule mamy informację: "Według informacji przekazanych nam przez ZUS obowiązek podlegania najłatwiej spełnić na dwa sposoby". A jakie są te trudniejsze sposoby? Wiem, wiem jestem upierdliwa i dalej drążę temat. Jednak liczę, że skoro temat został założony to będzie można otrzymać odpowiedź na wszystkie pytania?
04 września 2012 20:44
a także jesli wspolmalzonek jest zarejestrowany jako bezrobotny i zglosil zonę do ubezpieczenia rodzinnego to tez wystarczy/niezaleznie od tego czy pobiera on zasilek czy nie/ I w/g mnie ten sposob czyli "podpiąć" się pod pana mężą jest łatwiejszy bo nie trzeba się samej co i rusz rejestrowac i wyrejestrowywac w PUP.
05 września 2012 08:48
O ile się ma męża
05 września 2012 20:33
Paula, wnuki mogą być na ubezpieczeniu dziadka lub babci pobierających emeryturę lub rentę, mówiła mi pani z ZUS-u, gdy raz z mężem nie mogliśmy z powodu alkoholizmu, reumatyzmu, ekshibicjonizmu i hulaszczego trybu życia podpiąć dzieci z ubez. pod siebie. Idziesz z dziadkiem do ZUS-u i szafa gra. To są takie czekoladki, o których niewiele osób wie, ale jak się załka pani urzędniczce, to z dobrego serca powie..
05 września 2012 21:12
Cristina -w artykule masz o tym przecież:

Warunek podlegania spełniają:• bezrobotni zarejestrowani w Urzędzie Pracy,• osoby zatrudnione na umowę o pracę, umowę zlecenie lub kontrakt,• emeryci i renciści,• rolnicy bądź członkowie rodziny ubezpieczeni w KRUS,• osoby zgłoszone do ubezpieczenia przez członka rodziny,• osoby w trakcie oraz bezpośrednio po:- urlopie wychowawczym (jeśli pracodawca się zgodzi),- urlopie płatnym (np. wypoczynkowym),- zwolnieniu lekarskim (tzw. L4), - pobieraniu świadczenia rehabilitacyjnego,- zasiłku opiekuńczym.

http://www.opiekunki24.pl/artykul/941/47

 
06 września 2012 09:14
Fakt-nie wchodziłam na tego linka,dopiero teraz.Ale kto pyta nie błądzi.Dzięki Janusz
06 września 2012 18:10
Andrea chcesz zeswatać naszą Paulę z bratem? :)
07 września 2012 10:27
Właśnie Andrea co to miało znaczyć?
07 września 2012 10:56
Andrea - przecież są inne sposoby na ubezpieczenie. Nie potrzebny od razu mąż. :-D
08 września 2012 08:38
Z trudniejszych sposobów to pewnie zapisanie się do KRUS jako rolnik lub członek jego rodziny (nie każdy jednak spełnia warunki), czy szybkie zdobycie pracy w Polsce (na umowę o pracę lub zlecenie). Ale są to chyba zdecydowanie bardziej wymagające sposoby niż zarejestrowanie się w PUP czy dopisanie do członka rodziny