Nowy wymóg ZUS: obowiązek podlegania miesiąc przed wyjazdem

13 września 2012 17:03
Kurde! no właśnie podpisuja! wysyłaja i kase od Rodzin niemieckich zgarniaja !! Tak, jak wspomniałam - wystarczy starac się o karte NFZ albo jakis inny papiórek z ZUS i już sie nami interesują i dopiero informują, nici z emerytury.......:(

14 września 2012 08:42
Ania13 może masz złe doświadczenia bo na taką agencję trafiłaś. Czasami jest tak, że za miłymi paniami z biura i innymi pierdółkami kryje się drugie dno, które wychodzi później.
15 września 2012 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
Ania - masz prawo prosić o każdy papier w swojej agencji, jeśli agencja ma obowiązek Ci go wydać. Na wstępie lepiej dokładnie czytać umowy, bo tam jest często istny slalom omijający przepisy. Na początku się trudno w tym połapać. Ja sama wiem, ze nadal niewiele wiem, mimo ze od jakiegoś czasu śledzę forum i czytam wszelkie nowinki prawne, które podsyłają dziewczyny.
19 września 2012 15:20
A jak ja prowadzilam wlasna dzialalnosc w Polsce,mialam sklep i poplynelam jak wielu przez markety to co?Mam zaleglosci w Zusie jakies 5tys.przerwane ubezpieczenie,zadne Urzedy Pracy.Przyjechalam do Niemiec do pracy jako opiekunka,zeby splacic to zadluzenie tez.....i co ?Mam kombinowac na czarno,bo nie przeskocze procedur?Mieszkam u syna narazie,on ma staly pobyt i prace od 7 lat.Jest ktos madry i doradzi jak rozwiazac moj problem?
20 września 2012 11:14
Bajeczka ale o co Ci chodzi? Możesz dokładniej opisać co się stało?
20 września 2012 12:33
Szkoda, że po tym, jak splajtował twój sklep nie zarejestrowałaś się w Urzędzie pracy. Byłabyś bez prawa do zasiłku, ale z ubezpieczeniem... Wiem, że za późno na takie rady, ale masz to trochę na własne zyczenie... Nie wiem co Ci poradzić...
20 września 2012 13:03
Rorumiem, ze mieszkasz w DE. Wiec najlatwiej - syn daje Ci zameldowanie, zglaszasz sie do odpowiednich urzedow i starasz sie o prace bezposrednio przez niemieckie agencje - jesli chcesz pracowac, jako opiekunka, agencje, ktore maja siedzibe w PL nie zatrudnia Ciebie - bo nie moga. Inne wyjscie - zaloz gewerbe i szukaj zlecen przez niemiecka prase miejscowa.
20 września 2012 13:08
Bajeczka, praca na czarno hmm, niektore dziewczyny pracuja latami i maja sie dobrze, ale sa tez takie przypadki ze po miesiacu "wpadaja" , bo np. sklócony sasiad doniosl do Zoll . Oczywiscie , ryzyko , ze akurat Ciebie zlapia jest male, ale zawsze jest a wtedy to wiecej klopotow bedziesz miala i strat niz teraz.... Takze odradzam. A nie mozesz zglosic sie gdzies w PL do pracy, jakiejkolwiek chocby do McDonald´s ??
29 września 2012 08:16
Witam ! Mam pytanie ? , czy moja firma powinna wydać mi kartę EKUZ , do tej pory pomimo moich żądań nie wydali mi tej karty , na zadane przeze mnie pytanie co w przypadku gdy będę potrzebowała udać się do lekarza ? w firmie poinformowano mnie że oni zadzwonią do rodziny niemieckiej żeby za mnie zapłaciła a firma potrąci tą kwotę z faktury za usługę , coś mi tu "śmierdzi" więc proszę o odpowiedź
29 września 2012 09:39
Kuleczka: smierdzi na kilometr ! Ale najpierw wazne: jak dlugo czekasz na karte, czyli jak dlugo pracujesz na tym kontrakcie? Na karte EKUZ czeka sie dosc dlugo, ale tego nie napisalas:
29 września 2012 09:54
Kuleczka - każda firma wydaje kartę EKUZ, ale z powodów urzędowych, otrzymaniae takiej karty trwa około miesiąca czasu. Większość firm teraz oferuje dodatkowe ubezpieczenie opiekunkom, a karty EKUZ dosyłają pocztą już na miejsce gdzie pracują, jeśli opiekunkca chce już wyjechać.
03 października 2012 10:33
Kuleczka dziewczyny dobrze Ci piszą. Agencja ma obowiązek wydać na żądanie opiekunki kartę EKUZ, ale ta najpierw do agencji wydaje urząd, a to chwilę trwa (jak to w polskich urzędach).
04 października 2012 19:54
Witam dzisiaj na portalu wirtualnej polsce przeczytalam artyku"l Polak pracujacy za granica nie podlega ubezpieczeniu Zus" zrozumialam ze to tez sie tyczy naszych firm mozecie zerknac na ten artykul i powiedzcieco myslicie ?a nie umiem przenosic artykulow ... pisza tez o kartachEKUZ i A1
04 października 2012 19:58
I jeszcze dodam ze to jest nowy wyrok wiec i nowe przepisy wejda
04 października 2012 21:15
W Rzeczpospolitej też jest ten artykuł :



http://prawo.rp.pl/artykul/2,939262-ETS--Polak-pracujacy-wylacznie-za-granica-nie-podlega-polskiemu-ZUS.html