Co zrobić, by rodzina mnie wybrała?

27 września 2012 10:21

Przeniosłem z innych tematów wciąż przewijający się wątek o tym co zrobić by mieć lepsze "papiery", by rodzina mogła wybrać właśnie Ciebie jako opiekunkę. Mam nadzieję, że początkującym będzie łatwiej znaleźc potrzebne informacje. Wasz uniżony Moderator


Moja znajoma czekała kiedyś długo na kontrakt ale w innej firmie, też dosyć dobrej. Później się okazało, że nie ma w jej papierach zdjęcia. Dlatego jej rodziny nie chciały wybrać. Tak się zastanawiałam, bo to co pisze Andrea to racja. Czasami ktoś się nie może doczekać na ofertę, a potem się okazuje, że nie ma zdjęcia, nie ma papierów. O ile pamiętam to Bashia też tak miała, ale to był już inny przypadek. Mi się wydaje, że w naszych papierach warto jest mieć jakieś dobre zdjęcie, bo na jednym zdjęciu wychodzi się lepiej, a na innym gorzej. Ja nie jestem fotogeniczna, dlatego wolę zrobić kilkanaście albo kilkadziesiąt zdjęć i wybrac 2-3 najlepsze. Dobrze jest być z podopiecznym uśmiechniętym. To na pewno może przekonać rodzinę do wyboru opiekunki. Mi taki wykład zrobiła jedna opiekunka jak jechałam po raz pierwszy do Niemiec. Jak się nad tym zastanowiłam, to rzeczywiście miała rację. Niektóre agencje życzą sobie przesłania pakietu dokumentów w aplikacji, gdzie jest wyszczególnione co należy im podesłać. A czasami lepiej wyjść z inicjatywą i dosłać trochę więcej. Papiery od wcześniejszych pracodawców, od rodzin i zdjęcia. Macie jakieś swoje sposoby jak robić zdjęcia żeby wyglądać jak najkorzystniej? Pytanie kieruję do naszych forumoweych modelek zwłaszcza: Andrei, Hellyspring, Kayi. Bo ja na siebie pomysłu nie mam, a nie wiem jak długo będe jeszcze pracowała w tej firmie, co teraz. Wasze zdjęcia są super i chciałabym móc tak ja Wy.

27 września 2012 11:52
Paula, och , zawstydzilas mnie , dzieki za komplement :* :*

Opiekun_Janusz, masz propozycje wiecej do babc czy dziadkow??
28 września 2012 08:52
Kaya Ty mi nie dziękuj tylko powiedz co zrobić żeby dobrze wypaść na zdjęciu, bo ja niedługo nowe CV będę przygotowywała.
28 września 2012 10:31
Paula - zrób kilka fotek najlepiej. Kilka poważnych i kilka z uśmiechem. Jak wysyłasz swoją aplikację to dołącz zdjęcie np. z byłym podopiecznym. Jak podopieczny będzie uśmiechnięty na zdjęciu, to na pewno każda rodzina będzie Cię chciała.
28 września 2012 17:37
Ulencja , ale zacznie sie w innej firmie :) A czemu nie chcialas tej stelli z psem ? Alergia ?



Paula, ja po prostu przybieram poze i klick ! zastanow sie ktora strone twarzy masz ladniejsza i bardziej ja demonstruj ! Lidka dobrze mowi z usmiechnietym podopiecznym, troche go obejmnij. ubierz sie ladnie , ale nie przesadzaj z make upem czy bizuteria . I to gole ramie zakryj .

Paula a Ty masz zamiar sie przeniesc do AtherimyMed czy otwrotnie odchodzisz=??
28 września 2012 21:04
Ulencja, ale to mnie dziwi tak czy siak , ze Janusz nie ma problemow z wyjazdem mimo ze chlop, a Ty masz ... . Moze wyslalas jakies niekorzystne zdjecie i odstrasza rodzine ?
28 września 2012 23:19
Paula !!!załóż koloratkę i zagipsuj podopiecznego z uśmiechem na twarzy, aby image nie zdążył zmienić się.....każdy Niemiec Cię uprowadzi wprost-bez pośrednictwa firmy))

...a ja jestem nieokiełznany buntownik i odsłaniam wrednie oba ramiona...nikt się nie zgorszył i nie pozbawił nie pracy z tego tytułu;-)

28 września 2012 23:29
Paula,aluzja dotyczyła wpisu Kaya....
29 września 2012 09:52
Hehehe to gołe ramię, to mam tylko na tym zdjęciu. Do firmy takiego nie wyślę. Mam zamiar podjąć pracę w Aterimie niebawem. Mam nadzieję że mnie przyjmą.
01 października 2012 21:41
Jesli chodzi o psa to w ankiecie zgloszeniowej napisalam,ze nie lubie zwierzat. wydawalo mi sie,ze bede miala jeden problem mniej. Jak co do czego przyszlo zgodzilam sie jechac tam gdzie maja duzego psa i nie zaluje. Zwierzak choc duzy to jest kochany i sama pytam sie czy moge z nim na spacer wyjsc. Jesli ktos ma na futrzaki alergie, to cos innego. U mnie np. raz w tygodniu jezdza z nim do szkoly, wiec nie uwazam, ze duzy pies bylby jakas przeszkoda.


Sylwunia jesli chodzi o spedzanie swiat z rodzina, nie zawsze jest mozliwe by spedzac je z bliskimi. Wczesniej u mnie bylo to wrecz niemozliwe, ktos musial zostac w pracy. Nie pracowalam jako opiekunka i moze dla tego tak bylo. Pracujac jako opiekunka z tym juz jest latwiej,ale wiadomo,ze aby ktos mogl spedzic swieta z rodzina ktos inny musi sie poswiecic i pracowac.


02 października 2012 09:41 / 1 osobie podoba się ten post
Zuska84 w końcu wszystko we wszechświecie dzieje się po coś. Paula ja myślę, że dobre zdjęcie do "akt" to 80 jak nie 90% sukcesu. Jak Cię widzą tak Cię piszą. Sąsiadka z mojej kamiennicy pracowała jako hausfrau i jako opiekunka przez wiele lat. W tym czasie była u kilku rodzin. Jak zachorował jej mąż na raka, to przyjechała do Polski żeby być przy nim i się nim zaopiekować. W tym czasie w przeciągu roku tak się postarzała z nerwów, że gdy jej mąż w końcu zmarł, to ona nie mogła znaleźć już pracy jako opiekunka, bo jej rodziny nie chciały wybrać. Schudła dobre 10 kg a na twarzy zmarszczka na zmarszczce. Włos to chyba każdy siwy. 15-20 lat jej przybyło w przeciągu dosłownie jednego roku. Rodziny jej nie chciały wybrać przez ten jej wygląd. Nie pasował do niej wiek w porównaniu do wyglądu. Wyglądała po prostu jak zapuszczona. A z kimś takim ja też bym się obawiała zostawić kogoś. Paula Tobie to oczywiście nie grozi, bo jesteś jeszcze młoda i piękna, ale pamiętaj żeby wyglądać na miłą i przyjazną osobę (tak jak na zdjęciu które masz teraz na forum) niż na jakąś gwiazdę. Świetne są zdjęcia z podopiecznymi, na których oni się uśmiechają. Najlepiej na każdej stelli powiedzieć podopiecznemu że się chce z nim ładne, pamiątkowe zdjęcie. Potem jest się czym pochwalić i o pracę łatwiej.
03 października 2012 19:07
Dario czasami nie na zdjecie przyszla rodzina zwraca szczegolna uwage, i dzieki im za to. U mnie np. bardziej patrzli sie na wzrost. Gdyby nie to nie wiem jak dlugo musialabym czekac na moja pierwsza prace, bo majac doswiadczenie w opiece w Polsce,nigdy nie pracowalam jako opiekunka w Niemczech. Nigdy nie wiesz czego mozna sie spodziewac, a przez moj wczesniejszy wpis chcialam tylko powiedziec,ze czasami warto poczekac i trafic na normalnych ludzi, niz pozniej stresowac sie z byle powodu.
04 października 2012 13:40
Daria, smutny los twojej sasiadki !!

powiem Ci tez ze ja myslalam moja Mamusie "wyslac " do DE na stelle. ale ona mimo ze ma 50 lat to wyglada o wiele starzej przez choroby i stresy ... . Jest w wieku Alutki , ale jak ktos nie zna to by pomysllal ze to mama Alutki .... . A rodziny cchca zdrowe opiekunki wiadomo , zwinne i gietke.
09 października 2012 13:37 / 1 osobie podoba się ten post
A ja jestem dyskryminowany przez 99,9 % rodzin za samą płeć. Ale papiery i zdjęcia od poprzednich podopiecznych i rodzin robią swoje. Na plus oczywiście.
09 maja 2017 17:02 / 2 osobom podoba się ten post
Tego się nie praktykuje:)Poza tym na miłym wyglądzie potencjalnego PDP można się mocno przejechać.....Natomiast rodzinę zawsze nasza fizjonomia interesuje.