Co zrobić, by rodzina mnie wybrała?

09 maja 2017 17:08
kasia63

Tego się nie praktykuje:)Poza tym na miłym wyglądzie potencjalnego PDP można się mocno przejechać.....Natomiast rodzinę zawsze nasza fizjonomia interesuje.

Dziwnie będzie jechać do kogoś, kogo się nie widziało. Wolę widzieć z twarzy chociaż, to dużo mówi o człowieku. Głos też jest ważny. Sporo klientów obsługuję i rzadko kiedy się mylę.
Dyskusja w żartach. O.
09 maja 2017 18:52 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

A ja jestem dyskryminowany przez 99,9 % rodzin za samą płeć. Ale papiery i zdjęcia od poprzednich podopiecznych i rodzin robią swoje. Na plus oczywiście.

Owszem, w tym zawodzie dyskryminacja jest ogromna. Pani z PM24 mówiła, że trzeba dłużej poczekać na ofertę pracy.
09 maja 2017 18:57 / 2 osobom podoba się ten post
Rambo8

Owszem, w tym zawodzie dyskryminacja jest ogromna. Pani z PM24 mówiła, że trzeba dłużej poczekać na ofertę pracy.

Uuu, z moich skoczkowych doświadczeń wynika, że na opiekunów deficyt jest.
09 maja 2017 19:01
Gocha1981

Uuu, z moich skoczkowych doświadczeń wynika, że na opiekunów deficyt jest.

W której firmie, jeśli mogę zapytać?
09 maja 2017 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
Rambo8

W której firmie, jeśli mogę zapytać?

Regulamin tegoż miejsca nie pozwala na takie ekscesy...
09 maja 2017 21:29 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Tego się nie praktykuje:)Poza tym na miłym wyglądzie potencjalnego PDP można się mocno przejechać.....Natomiast rodzinę zawsze nasza fizjonomia interesuje.

To samo miałam napisać tylko ostrzej :P
Herrschaft muss wissen wie Dienstmadchen aussieht.
09 maja 2017 23:07 / 3 osobom podoba się ten post
Niestety tyz tak mozna trafic i piszesz cala prawda, kazdy kreci zeby jemu bylo dobrze, pozniej sie dziwia,ze tyla opini zlych jest o firmach.
10 maja 2017 09:57 / 7 osobom podoba się ten post
I tak naprawdę to my wybieramy :)Jedna ofertę odmawiamy,inną przyjmujemy.A ofert jest tak dużo ,że nie ma tak,żeby wyboru nie było:)
14 marca 2019 15:08
Normalnym zwyczajem na rynku pracy, jest to, że aplikując na jakiekolwiek stanowisko, jest załączone zdjęcie kandydata do pracy. Specjaliści od HR potwierdzają, że jeżeli załączamy do CV zdjęcie, zwiększamy swoje szanse na aplikowane stanowisko. Natomiast kandydat wyszukuje informacji o firmie, obserwuje jego aktywność na FB, etc. także zdjęcia Podopiecznych nie jest trafnym pomysłem, bo nie to jest najważniejsze. Czy aplikująca do pracy pielęgniarka powinna domagać się zdjęcia pacjentów, czy naczelnej pielęgniarki? Nonsens.... Pamiętajmy, że Nasi Seniorzy to często starsi, schorowani ludzie.

Rodziny wybierając Opiekunkę kierują się między innymi fizjonomią (ale nie tylko), dlatego uśmiechajcie się do zdjęcia, miejcie czyste włosy, kobiety mogą pokusić się o delikatny, makijaż podkreślającą urodę- odrobina różu na policzkach doda świeżości, można poprawić kolor ust, bo z wiekiem barwnik w wargach blednie, podkreślcie oko tuszem- będziecie wyraźniejsze. To są drobnostki, ale które wiele dają. Twarz jest bardziej "energiczna", wyraźna. Poza tym oczywiście ważne są kwalifikacje, posiadane umiejętności, hobby- pamiętajcie, że to można nadrobić. Czytajcie, edukujcie się, interesujcie. Dla rodzin istotne są takie cechy, np. jak pieczenie ciast, rozwiązywanie krzyżówek (można w ten sposób aktywować Podopiecznych), wszelkie robótki ręczne (tak samo można w ten sposób aktywizować Seniorów), itp. Bądźcie takimi Opiekunami, jakich chcielibyście mieć :)
14 marca 2019 16:11 / 3 osobom podoba się ten post
Nie popełnię każdego absurdu po to, aby rodzina mnie wybrała, dlatego ryzykuję takie zachowania jak: wymagam rzetelnego opisu miejsca pracy i chorób potencjalnego podopiecznego, co zresztą sprawdzam podczas rozmowy telefonicznej z rodziną (kto nie ma nic do ukrycia , nie ma również problemu z umożliwieniem kontaktu w sprawach zawodowych ). Podczas rozmowy mówię otwarcie o sprawach ważnych w tej materii, po to aby nie było niedomówień. Zazwyczaj nigdy nie miałam problemów z konkretyzacją oczekiwań (dotyczyło to obu stron). Wtedy sytacja jest jasna i można podjąć decyzję czy decydujemy się na współpracę czy nie. Jest to ważne ponieważ w wyniku "niezgodności " interesów ja nie tracę czasu na negocjacje z kimś, kto poszukuje zupełnie innej opiekunki niż ja, a i rodzina poszukująca opiekunki też może rozejrzeć się za kimś innym. Trzymanie kogoś w "rezerwie" jest nieuczciwe.
14 marca 2019 16:14 / 2 osobom podoba się ten post
ajpartners

Normalnym zwyczajem na rynku pracy, jest to, że aplikując na jakiekolwiek stanowisko, jest załączone zdjęcie kandydata do pracy. Specjaliści od HR potwierdzają, że jeżeli załączamy do CV zdjęcie, zwiększamy swoje szanse na aplikowane stanowisko. Natomiast kandydat wyszukuje informacji o firmie, obserwuje jego aktywność na FB, etc. także zdjęcia Podopiecznych nie jest trafnym pomysłem, bo nie to jest najważniejsze. Czy aplikująca do pracy pielęgniarka powinna domagać się zdjęcia pacjentów, czy naczelnej pielęgniarki? Nonsens.... Pamiętajmy, że Nasi Seniorzy to często starsi, schorowani ludzie.

Rodziny wybierając Opiekunkę kierują się między innymi fizjonomią (ale nie tylko), dlatego uśmiechajcie się do zdjęcia, miejcie czyste włosy, kobiety mogą pokusić się o delikatny, makijaż podkreślającą urodę- odrobina różu na policzkach doda świeżości, można poprawić kolor ust, bo z wiekiem barwnik w wargach blednie, podkreślcie oko tuszem- będziecie wyraźniejsze. To są drobnostki, ale które wiele dają. Twarz jest bardziej "energiczna", wyraźna. Poza tym oczywiście ważne są kwalifikacje, posiadane umiejętności, hobby- pamiętajcie, że to można nadrobić. Czytajcie, edukujcie się, interesujcie. Dla rodzin istotne są takie cechy, np. jak pieczenie ciast, rozwiązywanie krzyżówek (można w ten sposób aktywować Podopiecznych), wszelkie robótki ręczne (tak samo można w ten sposób aktywizować Seniorów), itp. Bądźcie takimi Opiekunami, jakich chcielibyście mieć :)

Niestety często jest tak że w domach pdp.nie ma nawet patelni ceramicznej, a piekarnik przypomina "czarna przestrzen" zamieszkała przez tłuszcz i brud.A więc jak tu reklamowac zdolności cukiernicze? Zacznijmy od poznania dokladnego opisu kuchni przez zmiemniczke ktora jest na miejscu.Nie raz.. ledwo starcza na podstawowe  utrzymanie, nie mówiąc o zakupie dodatkowych produktów.Inaczej wygląda czas poświęcony spedzaniu go z pdp.choc krzyżówki? to dość trudne(ok.gra w chińczyka) tv, spacery(zależy jaki teren?).My naprawdę nie zarabiamy aż tyle żeby od razu "wyskakiwać" i być nadgorliwymi.Za 1razem lepiej mieć dystans, zobaczyć jaka rodzina, pdp.? Zawsze można pewne rzeczy dopracować np.za 2razem.U mnie to działa
14 marca 2019 16:19 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

Niestety często jest tak że w domach pdp.nie ma nawet patelni ceramicznej, a piekarnik przypomina "czarna przestrzen" zamieszkała przez tłuszcz i brud.A więc jak tu reklamowac zdolności cukiernicze? Zacznijmy od poznania dokladnego opisu kuchni przez zmiemniczke ktora jest na miejscu.Nie raz.. ledwo starcza na podstawowe  utrzymanie, nie mówiąc o zakupie dodatkowych produktów.Inaczej wygląda czas poświęcony spedzaniu go z pdp.choc krzyżówki? to dość trudne(ok.gra w chińczyka) tv, spacery(zależy jaki teren?).My naprawdę nie zarabiamy aż tyle żeby od razu "wyskakiwać" i być nadgorliwymi.Za 1razem lepiej mieć dystans, zobaczyć jaka rodzina, pdp.? Zawsze można pewne rzeczy dopracować np.za 2razem.U mnie to działa:tak:

Dokładnie. My jesteśmy do niesienia pomocy dla naszych pdp a nie gotowania garami i urządzania przyjęć aby pokazać się z jak najlepszej strony. Rodzina musi także wymagać i od siebie a nie tylko od nas. Niestety. ..
14 marca 2019 16:31 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dokładnie. My jesteśmy do niesienia pomocy dla naszych pdp a nie gotowania garami i urządzania przyjęć aby pokazać się z jak najlepszej strony. Rodzina musi także wymagać i od siebie a nie tylko od nas. Niestety. ..

Niemcy mają rozbestwione zadki...zawsze byli nauczeni że ktoś coś dla nich robi (bo oni są "lepsi").Po wojnie nawet "zaprosili" Turków na roboty oraz inne narody do posprzątania im.Teraz co 4to Turek albo mieszaniec, od uchodźców oczekują tego samego.Zapominaja jednak że ich i te inne narody dzieli cały kosmos Każdy dziś potrafi liczyć i jeśli coś oferuje? lub dodatkowo..? to również dodatek chce otrzymać.Musieliby może bezdomnym niektóre zadania dawać, to może za butelkę wódki jakoś by to zrobili(wiadomo że jaka płacą taka praca).Trzeba negocjować jeśli nie z firmą, to z rodziną.Pokazac pracę i klasę z pewną dozą asertywności a sukces prawie gwarantowany.A co do wyglądu to wiadomo:schludnie czysto, skromnie.Zadna córka, żona ...pdp.nie chce czuć się gorsza, brzydsza od pl.A tej tej zazdrosci jest a jest, wylewanej nie raz złości.Najwazniejsze żeby pdp.byli zadbani i nakarmieni, my zadowolone.Umowa zlecenie to swoboda w sposobie wykonywania czynności+zasady panujące(dania, produkty, krem, maść itp...) dobre dla pdp.szanujemy i stosujemy.
14 marca 2019 20:04 / 5 osobom podoba się ten post
Co robie by rodziną mnie wybrała ??? Nic nie robię ,nie mam na to wpływu....jestem po prostu sobą podczas rozmowy kwalifikacyjnej i tyle.a o swój wygląd zewnetrzny zawsze dbam nie przesadnie oczywiście, zdecydowanie dla samej siebie (na pewno nie dla naszych zachodnich sąsiadów)
15 marca 2019 08:23
Dusia1978

Dokładnie. My jesteśmy do niesienia pomocy dla naszych pdp a nie gotowania garami i urządzania przyjęć aby pokazać się z jak najlepszej strony. Rodzina musi także wymagać i od siebie a nie tylko od nas. Niestety. ..

 
Miała Pani takie doświaczenie na zleceniu, urządzania przyjęcia dla kilkunastu osób?  To oczywiście wykracza poza zakres obowiązków Opiekunki. Opiekunka ma za zadanie opiekować się Podopiecznym, również przyrządzać mu posiłki :) ale oczywiście bez usług cateringowych. Miłego dnia!