Świąteczne zastępstwa – warto czy nie warto?

06 listopada 2013 13:22
Mirka Dz

Jestem z okolic Tarnowa.Janina Wasiak właśnie tak czytałam i widze po ogłoszeniach że teraz są wieksze szanse na podjęcie pracy dla poczatkującej.Wczoraj do nocy czytałam forum o tym co zabrać na pierwszy wyjazd oraz wasze przygody z podopiecznymi.Widzę że bywa ciężko,nawet szczerze mówiąc to chyba ciezej niż sobie wyobrażałam.Ale wiem że dam radę.Tylko najpierw muszę tą pracę zdobyć.

Mirka podaj swojego meila -pozdrawiam.
06 listopada 2013 15:14 / 1 osobie podoba się ten post
witam,jestem tu nowa,jako opiekunka w Niemczech pracuję dopiero 5 tygodni, udało mi się wyjechać ze słabym językiem, ale tu na miejscu szybko się uczę, a za pierwszym razem zawsze bywa trudno, trzeba po prostu się przełamać..
06 listopada 2013 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
Witajcie, jestem od dziś na forum ale w Niemczech pracuje od zeszłego roku. 
Chciałam się podzielić moja opinią co do swiąt u obcych: byłam w wielkanocne swięta tu u rodziny ewangelickiej (ja jestem katoliczką) i byly to moje pierwsze swięta u obcych, zdala od moich bliskich, nie płakałam pomimo ze byłam przerażona, pełna obaw niepokoju, bo nowa w rodzinie i "swierzynka" jako opiekunka. Rodzina okazała się tak sympatyczna że nawet się nie spodziewałam!!!! potraktowali mnie jak członka rodziny, usadzili na honorowym miejscu nic nie miałam robić, wręcz miałam zakazane jakiekolwiek przygotowania swiateczne (spotkanie rodzinne 1go dnia świat), zagadywali, smialismy się jedlismy spacerowaliśmy - jednym słowem miałam świeta jak w domu. W tym roku moja zmiana przypada na Boże Narodzenie. Miałam pewne obawy , ale zapytalam czy moja corka (bo mam tylko ją) może do nas dołaczyc razem ze swoim chłopakiem? i wyobraźcie sobie że nie było 1 sekundy ani mikrosekundy zawahania , zastanawiania - odpowiedx dostałam z otwartymi ramionami i brzmiała: oczywiście!!!!! oczywiście ze maja przyjechac, jest gdzie spac i wszyscy usiądziemy razem do stołu lub pójdziemy do restauracji .... :). 
Życzę wszystkim tak dobrych kontaktów z niemieckimi rodzinami jaki mi sie trafił.
06 listopada 2013 15:55 / 5 osobom podoba się ten post
mam za soba 3 Boże Narodzenia I 2 Wielkanoce...tak wyszlo niestety...i powiem tak. Nie warto spędzać Świąt po za własnym domem. Ja wiem że sa rozne sytuacje i ja własnie w takiej byłam. Niemniej teraz...kiedy mogę wybierac...rezygnuje z pracy w te ważne dni. Wprawdzie pieniądze duże ale...nie...nie warto i juz.
06 listopada 2013 16:33 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Jestem z okolic Tarnowa.Janina Wasiak właśnie tak czytałam i widze po ogłoszeniach że teraz są wieksze szanse na podjęcie pracy dla poczatkującej.Wczoraj do nocy czytałam forum o tym co zabrać na pierwszy wyjazd oraz wasze przygody z podopiecznymi.Widzę że bywa ciężko,nawet szczerze mówiąc to chyba ciezej niż sobie wyobrażałam.Ale wiem że dam radę.Tylko najpierw muszę tą pracę zdobyć.

Mirka jest dokladnie tak jak napisala do Ciebie Dora46 . Jak chcesz jechac na krotko i na pierwszy raz , to teraz masz najwieksze szanse wlasnie na wyjazd na swieta Bozego Narodzenia . 
06 listopada 2013 17:53 / 1 osobie podoba się ten post
Danio11

Witajcie, jestem od dziś na forum ale w Niemczech pracuje od zeszłego roku. 
Chciałam się podzielić moja opinią co do swiąt u obcych: byłam w wielkanocne swięta tu u rodziny ewangelickiej (ja jestem katoliczką) i byly to moje pierwsze swięta u obcych, zdala od moich bliskich, nie płakałam pomimo ze byłam przerażona, pełna obaw niepokoju, bo nowa w rodzinie i "swierzynka" jako opiekunka. Rodzina okazała się tak sympatyczna że nawet się nie spodziewałam!!!! potraktowali mnie jak członka rodziny, usadzili na honorowym miejscu nic nie miałam robić, wręcz miałam zakazane jakiekolwiek przygotowania swiateczne (spotkanie rodzinne 1go dnia świat), zagadywali, smialismy się jedlismy spacerowaliśmy - jednym słowem miałam świeta jak w domu. W tym roku moja zmiana przypada na Boże Narodzenie. Miałam pewne obawy , ale zapytalam czy moja corka (bo mam tylko ją) może do nas dołaczyc razem ze swoim chłopakiem? i wyobraźcie sobie że nie było 1 sekundy ani mikrosekundy zawahania , zastanawiania - odpowiedx dostałam z otwartymi ramionami i brzmiała: oczywiście!!!!! oczywiście ze maja przyjechac, jest gdzie spac i wszyscy usiądziemy razem do stołu lub pójdziemy do restauracji .... :). 
Życzę wszystkim tak dobrych kontaktów z niemieckimi rodzinami jaki mi sie trafił.

No to faktycznie bardzo fajnie trafilas,milo sie takie posty czyta:)
06 listopada 2013 20:14
Taaaak....prawie jak w bajce :)))
08 listopada 2017 21:26 / 3 osobom podoba się ten post
Uważam, że warto. Pewnie dostajecie wyższe wynagrodzenie. Ja jestem w tym czasie z rodziną, może w następnym roku to się zmieni.
08 listopada 2017 22:11 / 1 osobie podoba się ten post
Ja pierwszy raz jestem opiekunką i ten wybór właśnie przede mną... nie wiem czy zdecyduję się zostać na BN...
biję się z myślami na razie...
08 listopada 2017 22:49 / 3 osobom podoba się ten post
To był mój główny atut w poszukiwaniu pracy- brak doświadczenia i język minimalny. Dzięki temu jadę w sobotę do pracy. Coś za coś.
18 listopada 2017 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
ja już podjęłam decyzję - na Święta będę w domu, z rodziną.
Kolejnym razem może zrobię inaczej, nie wiem,
ale na dzień dzisiejszy tęskno mi już i wiem że to by było zbyt wiele do udźwignięcia...
22 listopada 2017 17:23 / 3 osobom podoba się ten post
ja teraz wynegocjowałam 300 euro netto dodatkowo premię za święta
i nie miałam problemu z tym... konsultantka sama zaproponowała, ba! nawet nie musiałam prosić.. ;)
22 listopada 2017 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
terenia99

ja teraz wynegocjowałam 300 euro netto dodatkowo premię za święta
i nie miałam problemu z tym... konsultantka sama zaproponowała, ba! nawet nie musiałam prosić.. ;)

Gratulacje . W mojej agencjo 300 euro premii za święta to standard. Opiekunka dostaje kwotę netto do ręki od rodziny i zadnego podatku nie ma od tej kwoty potrącanego.
Upewnij się,że to jest kwota netto.
24 listopada 2017 10:36
miki76

50 euro za cale swieta.tez mysle ze to jest stanowczo za malo!!!

gdzieś tak jeszcze jest?
ile teraz agencje dają na święta?
24 listopada 2017 11:16
basiabasia71

gdzieś tak jeszcze jest?
ile teraz agencje dają na święta?

ja dostałam teraz 200 euro netto za święta w swojej agencji