Formy kontaktu z Polską

23 października 2014 01:08
czy ktos mi wytlumaczy jak zainstalowac internet z aldika jak wlaczyc zeby nie pozarlo i czy na tym internecie mozna grac w gry
23 października 2014 09:39
dzieki
 
18 listopada 2014 16:32
Ja ostatnio używam prefixu 01042(oo48518xxxxxxxx)gdy dzwonię z domowego w Niemczech na komórkę w Polsce.Ciekawe jaki rachunek przyjdzie;) @Łucja,hej Rachel;)
20 stycznia 2015 06:48
Jak wygląda kontakt z agencją zatrudnienia już na stelli? Dużo czytam: "dzwoń do agencji" albo "poinformuj agencje natychmiast", ale ta komunikacja to chyba nie z swojej prywatnej komórki za prywatną kasę, bo to w końcu sprawy służbowe?? Czy rodzina pdp ma obowiązek zapewnić darmowy kontakt tel. z agencją?? Pytacie o to w rozmowach rekrutacyjnych z firmą?? Dla mnie to bardzo ważne pytanie. Dziękuję:).
20 stycznia 2015 08:14
slonecznie

Jak wygląda kontakt z agencją zatrudnienia już na stelli? Dużo czytam: "dzwoń do agencji" albo "poinformuj agencje natychmiast", ale ta komunikacja to chyba nie z swojej prywatnej komórki za prywatną kasę, bo to w końcu sprawy służbowe?? Czy rodzina pdp ma obowiązek zapewnić darmowy kontakt tel. z agencją?? Pytacie o to w rozmowach rekrutacyjnych z firmą?? Dla mnie to bardzo ważne pytanie. Dziękuję:).

Rozumiem,ze agencje masz w Polsce ??, to rodzina nie moze wykupic tego pakietu za 4 ojro,bez limitow na Polske ??, pogadaj bo to nieduza kasa i spokojnie mozesz dzwonic np do domu.
20 stycznia 2015 09:34 / 4 osobom podoba się ten post
niepowiem co przeczytalam.......bo sama sie z siebie smieje wlasnie
20 stycznia 2015 09:35
magdalena_k

niepowiem co przeczytalam.......bo sama sie z siebie smieje wlasnie

Oj Kolezanko !!! glodnemu chleb na mysli???, przecie Ty w domu ))))))
20 stycznia 2015 09:38 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Oj Kolezanko !!! glodnemu chleb na mysli???, przecie Ty w domu ))))))

no maż po nocce spi na górze hahhaha............
20 stycznia 2015 09:40 / 2 osobom podoba się ten post
Zawsze robiłam tak samo jak Andrejka . Firma oddzwania , jak się zgłosi problem , ale najlepiej jest mieć wszystko w mailach . Telefon można wykonać jedynie w krytycznej sytuacji , kiedy trzeba cos zakomunikować naprawdę pilnie .
20 stycznia 2015 09:46 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Rozumiem,ze agencje masz w Polsce ??, to rodzina nie moze wykupic tego pakietu za 4 ojro,bez limitow na Polske ??, pogadaj bo to nieduza kasa i spokojnie mozesz dzwonic np do domu.

Wyłącznie na stacjonarne z tego COUNTRY FLAT można dzwonić,na komórki nie  a niektóre firmy nie mają kontaktu stacjonarnego.Nie zawsze tez rodzina organizuje tania linię.Jak jest net to meile a jak nie ma,bo i tak się niestety zdarza to dobrze miec np.swoją niemiecką Lycę.Poza tym  nawet jesli nie ma dostępu do tych "dobrodziejstw" z domowego telefonu na szteli uważam,że mamy pełne prawo zadzwonić do agencji. 
20 stycznia 2015 10:36 / 2 osobom podoba się ten post
Dziękuję wam za info w temacie. Po prostu wypytam przy rozmowie.
Kasia63-w sensie jak na stelli nie ma telefonu, to twoim zdaniem rodzina powinna coś skołować, dobrze rozumiem?
W przyszłym tygodniu aplikuję, szczerze mówiąc to już bym chciała wyjechać, ale boję się o swój niemiecki.
Agencje czytają to forum chyba bardzo uważnie, bo jak raz zapytałam jaki to poziom według skali A-B-C komunikatywny (czy A2 czy B1) to następnego dnia już się pojawiło ogłoszenie pracy informujące o wymaganiach jęz. w tej skali. Hmm....i teraz też takie widziałam-kolejne...według tych agencji komunikatywny to B1. Teraz pewnie-jutro-pojawią się ogłoszenia z info o sposobie kontaktu z agencją czy rodzina zapewnia czy nie :D :D
20 stycznia 2015 11:15 / 3 osobom podoba się ten post
slonecznie

Dziękuję wam za info w temacie. Po prostu wypytam przy rozmowie.
Kasia63-w sensie jak na stelli nie ma telefonu, to twoim zdaniem rodzina powinna coś skołować, dobrze rozumiem?
W przyszłym tygodniu aplikuję, szczerze mówiąc to już bym chciała wyjechać, ale boję się o swój niemiecki.
Agencje czytają to forum chyba bardzo uważnie, bo jak raz zapytałam jaki to poziom według skali A-B-C komunikatywny (czy A2 czy B1) to następnego dnia już się pojawiło ogłoszenie pracy informujące o wymaganiach jęz. w tej skali. Hmm....i teraz też takie widziałam-kolejne...według tych agencji komunikatywny to B1. Teraz pewnie-jutro-pojawią się ogłoszenia z info o sposobie kontaktu z agencją czy rodzina zapewnia czy nie :D :D

Telefon-chodziło mi o to,że czasem rodzina nie kwapi się do założenia taniej linii ,albo tak, jak ja mam tutaj-mimo ,że to tez D nie ma możliwości.Rodzina powinna sie postarać bo to standard jest dzis ,ale nie wszystkie takie chętne:(Dlatego dobrze miec alternatywe w postaci własnej komórki z niemiecka kartą.Jest topik nt temat-poszukaj:)
Driga sprawa-czemu sama sie nie ogłosisz-oszczedzasz czas i pieniądze bo to agencje do Ciebie wydzwaniaja a nie Ty do nich i ja bym nie pytała jaki poziom języka reprezentuje-nigdy nie pytam:)Jesli określasz się np. na komunikatywny to tak mów-rozmowa zweryfikuje tę Twoją znajomość.I nie czekaj bo będziesz przeciągac ,zdecydowana jestes na 100%,ogłos sie i wybieraj-przebieraj.Powodzenia.
20 stycznia 2015 11:22
kasia63

Telefon-chodziło mi o to,że czasem rodzina nie kwapi się do założenia taniej linii ,albo tak, jak ja mam tutaj-mimo ,że to tez D nie ma możliwości.Rodzina powinna sie postarać bo to standard jest dzis ,ale nie wszystkie takie chętne:(Dlatego dobrze miec alternatywe w postaci własnej komórki z niemiecka kartą.Jest topik nt temat-poszukaj:)
Driga sprawa-czemu sama sie nie ogłosisz-oszczedzasz czas i pieniądze bo to agencje do Ciebie wydzwaniaja a nie Ty do nich i ja bym nie pytała jaki poziom języka reprezentuje-nigdy nie pytam:)Jesli określasz się np. na komunikatywny to tak mów-rozmowa zweryfikuje tę Twoją znajomość.I nie czekaj bo będziesz przeciągac ,zdecydowana jestes na 100%,ogłos sie i wybieraj-przebieraj.Powodzenia.

Kasiu 63-dziękuję za informacje i wsparcie= wypychanie mnie do akcji :).
Aplikuję w przyszłym tygodniu-to na 100%. A językiem dalej się martwię, bo dla mnie określanie komunikatywnego jako B1 to zawyżanie wymagań. A nie po to uczę się niemieckiego kilka miesięcy, żeby za 900ojro pojechać:/....
Dzwonić nie będę, wyślę aplikacje i poczekam na odzew.
20 stycznia 2015 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
slonecznie

Kasiu 63-dziękuję za informacje i wsparcie= wypychanie mnie do akcji :).
Aplikuję w przyszłym tygodniu-to na 100%. A językiem dalej się martwię, bo dla mnie określanie komunikatywnego jako B1 to zawyżanie wymagań. A nie po to uczę się niemieckiego kilka miesięcy, żeby za 900ojro pojechać:/....
Dzwonić nie będę, wyślę aplikacje i poczekam na odzew.

czasem na ten odzew mozesz sobie poczekac no chyba ze nie zalezy ci na szybkim wyjezdzie........... moje zdanie jest takie ze jesli sie jest zdecydowanym nalezy dzialac a nie czekac bo co ci da ten tydz zwloki moim zdaniem nic...... geniuszem we wladaniu jezykiem sie nie staniesz a kazdy wyjazd polepsza ten jezyk....... tak jak Kasia pisze aplikowac i wybierac i przebierac .....a to moze potrwac.....
20 stycznia 2015 11:32 / 3 osobom podoba się ten post
slonecznie

Kasiu 63-dziękuję za informacje i wsparcie= wypychanie mnie do akcji :).
Aplikuję w przyszłym tygodniu-to na 100%. A językiem dalej się martwię, bo dla mnie określanie komunikatywnego jako B1 to zawyżanie wymagań. A nie po to uczę się niemieckiego kilka miesięcy, żeby za 900ojro pojechać:/....
Dzwonić nie będę, wyślę aplikacje i poczekam na odzew.

I możesz tak czekac i czekać i czekac -teraz lekko martwy okres po świętach.Boisz się sama ogłosić?Przecież to nie jest zobowiązujące a przy okazji sprawdzisz swój język bo co telefon to weryfikacja:)I cos się tak uczepila tych A1/B1???Zostaw to,mów jak potrafisz ,nie wszystkie firmy też operuja tymi pojęciami.Jesli uważasz ,ze dogadasz się z PDP,w sklepie ,na poczcie np. to zacznij sie pakować bo im więcej rozkminiasz tym gorzej -real i tak zweryfikuje Twoje pytania,watpliwościi umiejetnosci.Wysiadasz z busa przed domem PDP i nie ma że boli,musisz się dogadac i dac sobie radę:)I dogadasz się:)Lepiej gorzej ale pojedziesz z koksem,mówię ci!!!!!Myśmy tu to przerabiały prawie wszystkie.Więc moja panno ,pełna mobilizacja-dopiero wtorek a Ty jeszcze tydzien chcesz zmarnować?