Poskarzyjki - nasz kochany ZUS

01 listopada 2012 13:37
Betrag 94 Sachebezuge istnieje i nie ma zwiazku z wiktem i opierunkiem nic do rzeczy!
Przykro mi Kayu....

AOK kosztuje Twoja babcie nie wiecej jak z 200€ + na starosc gdybys potrzebowala Pflegedienstu a Lohntsteuer jakies 150€, rozmawialam z kolezanka! Koniec, juz nic wiecej na ten temat nie napisze!



01 listopada 2012 13:41
jutro zasuwam do tego Steuer betara niech to koryguguje!!! bo to hyba faktycznie minus 200 € mieszkanie i minus 200e zarcie. to mi babka to obowiazkowo powinna zapewnic a tu ja mam za to oddawac kase ???????????
01 listopada 2012 13:41
zlicz sobie Kayu pozycje verpflegung i unterkunft,czyli wyzywienie i mieszkanie,wychodzi suma betragu ,ktora jest ci odciagana od dochodu netto,acha SV rechtliche abzuege to jest ubezpieczenie .
01 listopada 2012 13:57
jiutro ide do tego berater!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale sie wku******* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
01 listopada 2012 14:28
Tino..... masz racje, spojrzalam w swoja pierwsza umowe o prace na terenie Niemiec, jest w niej klauzula, ze koszty utrzymania i mieszkania, sa przez arbeitgeber-a dane!

Tak wiec, Kayi mila dobra babunia ma doskonalego steurberatera!!!

Wszystko sie zgadza, mozesz tylko ewentualnie zapytac dlaczego inne kolezanki nie maja odciaganych kosztow utrzymania..... przykro powiedziec ale zostalas wykorzystana w majestacie niemieckiego prawa!

To juz naprawde koniec wyjasnien z mojej strony!
01 listopada 2012 14:31
Na pewno wszystko jest zawarte w umowie ,ktorej Kaja niestety ,jak się przyznala nie przeczytała.
01 listopada 2012 14:33
No to Kaya,babcie pod mur i od 1.XI.-aneks do umowy.
01 listopada 2012 14:37
Tak Tino, poprawnie to "aneks do umowy" sie nazywa:)

01 listopada 2012 14:41
a to nie bedzie tak ze jak to place to mi dadza wiekszy zwrot podatku???



A i przy okazji jak u niego jutro bede to go poinformuje ze zwrot podatku niech bedzie bezposrednio na moje konto, a nie na babki. Zebym nie skonczyla tak jak ALutka !!! Zwrot jest zwykle w kwietniu, a ja jestem tutaj tylko do lutego wiec zeby rodzinka nagle o mnie nie zapomiala to sprobuje to jutro pisemnie zalatwic aby Finanzamt wyslal od razu zwrot na moje konto,
01 listopada 2012 14:52
Nie wygląda na to,podatek jest wyszczegolniony osobno i w twoim przypadku wynosi 110 euro i jest niezalezny od potracen ,ktore ci dokonuja od sumy netto.Chodzi mi o to Kayu,ze z powodu tych potrącen wiekszego zwrotu podatku raczej nie dostaniesz.
01 listopada 2012 14:58
och!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jutro Wam napisze co mi ten stary berater powiedzial ! Zlodzieje!!!!!!!!!!!!!!!
01 listopada 2012 15:32
Kaya.Nigdy nie dostaniesz wiekszego zwrotu podatku niz zaplacilas do urzedu.Jezeli potraca Ci np

500€ to co najwyzej to 500€ mozesz dostac z powrotem.
01 listopada 2012 15:58
Wiewiorka, wiem. maj-grudzien podatek 110,4 razy 8 miesiecy 880 € podatku zaplace w tym roku. a ile mi zwroca z tych 880- nie mam pojecia.
01 listopada 2012 16:12
a,props-"nasz kochany ZUS"-moj tesc lat 80 na NFZ mówi Narodowy Fundusz Złodzieji zas co do ZUS to twierdzi ,że wciąz pracuje nad odpowiednim tłumaczeniem i na pewno coś wymyśli:)A może wy macie jakieś pomysly?:):):):)
01 listopada 2012 16:20
Zakład Utylizacji Szmalu