Poskarzyjki - nasz kochany ZUS

01 listopada 2012 16:26
Zaufaj Uwierz Spadaj
01 listopada 2012 16:51
Masz rację, Kaya pisała, że pracuje tylko kilka godzin dziennie! A która z dziewczyn pisała, że wymienia się z dziewczynami, że pracuje poza agencją, ża bardzo dobrze zarabia (wiem, że jakiś spór między nią a mną był, ona miała na urlop jechać, po którym gotowa była wyjaśnić nam swój sposób na omijanie agencji). Pamiętacie to? W gąszczu tematów cięzko to znaleźć!
01 listopada 2012 16:53
Ja sie pod tym wpisem podpisuje.Pasuje jek nic.
01 listopada 2012 16:55 / 2 osobom podoba się ten post
Ja mam troche dluzsze tlumaczenie:

Zjezdzaj Upierdliwy Samobojco
01 listopada 2012 16:59 / 1 osobie podoba się ten post
Albo w formie reklamy- Zabieramy Ukrywamy Sprzeniewierzamy
01 listopada 2012 17:01
Ha,jeżeli tak jest to Kaya nic nie wskóra.
01 listopada 2012 19:08
No coz kaja obys tylko pare centow dostala tego zwrotu jesli to co piszesz jest prawda ale ty juz sama nie wiesz co piszesz bo jak widzisz jest nas troche i kazdy zgodnie pisze ze albo klamiesz albo chcesz blyszczec tylko ja tez Ci pisalam zastanow sie co piszesz a nie tak po proznicy ....a to co ci powiedza to tez znamy nie wysilaj sie !!!
01 listopada 2012 19:36
ej ja nigdy nie klamne. czytajcie wszystko co pisze. za mieszkanie nie place - nigdy tak nie pisalam. pisalam jednak ze wiekszosc jedzenia kupuje za swoje bo ja jem bardzo duzo i nie starczyloby nigdy tego co babka daje na zakupy.

Alutka ja pisalam ze pracuje nie w kazdy dzien , a nie po kilka godzin. Bylo tak dotychczas , gdyz przychodzila przyjaciolka babki i z nia siedziala. Jednak od paru tygodni przyjaciolka ta tez stara ( 75lat) juz nie jest w stanie mnie zmieniac!! I dla tego nie majac tyle wolnego co przedtem poinformowalam lekarza i rodzine ze zostaje tylko do lutego , bo za takie pieniadze nie bede siedziec z babka 7 dni w tygodniu. Ot, cala historia.

A jutro ide do Streuerberata to wyjasnic jak jest z tymi odchodami za M i food.
01 listopada 2012 19:47
Kaya, nie obruszaj się, przeciez my na ciebie nie napadamy, wręcz przeciwnie, każda ci tu dobrze zyczy! Nie daj się dzieciaku wykorzystywać, bo za takie pieniądze nikt by z babką nie siedział! Dlaczego chcesz tam zostać do lutego? Dlaczego nie szukasz innego, dobrze płatnego miejsca?
01 listopada 2012 20:04
Anna77, nie chodzi o to ze 8 mies., nie rozumialam co mam w umowie, tylko o to ze tego w ogole nie czytalam i nie analizowalam. Nie bede jej przepraszac, bo ja mam racje,.
01 listopada 2012 20:28
Alutka, no bo glupio mi tak od razu zmieniac po tylu miesiacach stelle, scheiße. Jak pracowalam co 2 lub 3 dzien to taka kasa ok, ale skoro ta przyjacioleczka nie moze mnie juz zmieniac to taka kasa to o wiele za malo. OMG. Powaznie sie tez zastanawiam czy nie lepiej byloby mi gdzies w Hamburgu lub Berlinie jako Zimmermädchen czy cos takiego, normalnie po 8h dziennie.... . Teraz jak juz powiedzialam lekarzowi ze bede do lutego tylko i on powiedzial ze zajmnie sie ta sprawa, to nie moge znow krecic ze odchodze juz za miesiac ^^^^. Pozatym tak sie tu przyzwyczailam i boje sie nowej stelli . :( Tutaj babka spi bardzo duzo . a JAK trafi mi sie gorzej??? :((((

A najlepsze jest to , ze powiedzialam doktorowi babki ( ona ma tego samego, jednego lekarza juz 38 lat!! i on bardzo sie "wczuwa" ) , ze jestem do lutego , ale nie powiedzialam ze potem szukam czegos innego. On mysli ze tutaj wracam i dalej bede z babka siedziec. Dlatego zaproponowal Senioremheim na czas mojego wyjazdu. Boje sie ze to moze spowodowac kolejne zamieszanie ... .
01 listopada 2012 20:36
Kaya, po pierwsze:

- przestań kierować się sentymentami w stosunku do niemieckich babek, patrz co dla ciebie jest najlepsze. Z pewnością nie trafisz gorzej, a nawet jeśli to przynajmniej będziesz miała satysfakcję finansową

po drugie:

- nie napisałam, że to ty omijasz agencje, ale zapytałam dziewczyn, czy pamietają, która opiekunka o tym pisała
01 listopada 2012 20:39
Alutka , aaa i mam zamiar od razu zalatwic ze zwrotem podatku aby byl bezposrednio na moje konto, co by nie powtarzac twojej historii.

a jeszcze pozatym poklocilam sie ostroooo z sasiadka, ktora byla dotychczas moja dobra znajoma -powiedzmy tak. i ta cala sytuacja mnie zabija. ona przychodzi czesto do babki, takze ja widze czesto co mi obrzydza zycie. Nawet sie oburzyla, co jaki urlop , ze tylko do lutego zostaje, powinnam byc z babka do smierci , bo ona sie do mnie przywiazala i jak odjade to dla babki bedzie za duzy stres i w ogole !!!!
02 listopada 2012 16:50
Usunąłem dobre dwie strony z tego tematu. W zasadzie, to nie pamiętam, który post i za co poleciał, dlatego nie skarżyć się proszę, że "moje zostało skasowane, a jej nie" - bo i tak nie wiem co i komu skasowałem. Pod koniec, to już sobie postawiłem jedno kryterium usuwania - wszystko co nie dotyczy zusu w tym temacie - kasuję. dlatego pozostawiłem skróty tego co oznacza ZUS autorstwa forumowiczów.

I jeszcze jedno - nie kłócić się!
02 listopada 2012 17:05 / 1 osobie podoba się ten post
Diekuje Moderatorze,klucic sie nie bedziemy i przepraszam,to ja troche namieszalam.Ale wytlumaczylam,czemu ,szybko chcialam napisac i sie pomylilam wysylajac post nie tam gdzie trzeba.Ale bana chyba za to nie dostane.....