Szkoła dla dziecka w Niemczech

02 listopada 2012 22:47
Dasz rade Esserga,ja w tm roku mielam smierc bliskiej osoby,mature synai komunie drugiego syna,podopieczna mi umarla,a teraz jestem z Wami i jest ok.Pamietaj!NIE MA TEGO ZLEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZLO
26 listopada 2012 19:52
Witam, czy Któraś z Was zastanawiała sie nad praca w placówkach opiekuńczych w Niemczech. Wiem, że to cięzka, długa droga ale czy w ogóle można zaprzątać sobie tym głowę, czy dać sobie spokój. Od paru dni nurtuje mnie ta sprawa. Jestem świeżynką w tym zawodzie dopiero 6 miesięcy. Może macie jakieś informacje na ten temat. Pozdrawiam Ela
26 listopada 2012 20:13
w temacie "na wyjeździe" Kika 1 o tym ostatnio pisała, bo tak pracuje, wejdź na posty z ostatnich 7-8 dni
27 listopada 2012 00:12
Romano.... kto jest zainteresowany na powaznie zmiana miejsca pracy...... powinien zaczac.... od informacji w internecie.... moje informacje moga byc nieaktualne. Poza tym nie udzielam sie.... osobom ukrywajacym swoje dane..... Taka mam nature..... zaradzic temu nijak nie moge.....
27 listopada 2012 08:36
Kika1 też jakiś czas temu myślałam o pracy w domu opieki bądź w ambulante pflege, faktycznie poszukać w necie nie jest trudno, podzwonić i spytać się czy ma się szansę i tyle, w wielu placówkach jest nawet możliwość zamieszkania na początku. Przeszłam nawet rozmowę kwalifikacyjną, to żaden problem, niestety stawka jaką zaproponowali mnie zniechęciła (nie mam wykształcenia medycznego i stawka od razu niższa).
27 listopada 2012 09:15
Esserga jest strona dla polonii w De, tam znajdują się różne porady dla Polaków ,aktualności, nadchodzące wydarzenia i ogłoszenia z deklarowaną pomocą w załatwianiu różnych spraw urzędowych, pewnie tam znalazłabyś info które potrzebujesz. www.mypolacy.de
27 listopada 2012 09:59
Anetto.... probowalas w Caritasie lub Czerwonym Krzyzu lub innej wiekszej kecie Domow.....
Wiem.... ze stawki w ogole od chyba 5-6 lat zmienily sie in minus....... napisz ile proponowano.... chyba ze tak zenujace ze wstyd napisac......
27 listopada 2012 13:45
Och Kika koleżanka poszła to netto 1060e dostała, nadgodzin pełno a na papierku wszystko wg prawa. Od przyszłego roku ruszę się z tematem, mam wyszukane miejsca gdzie pracodawca daje możliwość rozwoju i wysyła na kursy lub ausbildung. Właśnie dostałam papiery z Monachium o uznaniu matury i szkoły , teraz mam komplet dokumentów - żeby potem czegoś nie brakowało.
27 listopada 2012 14:06

Tali i Anetta, czy wszyscy użytkownicy muszą czytać historię waszych prywatnych korespondencji? Moderator

27 listopada 2012 20:58
Anetta poruszyłaś fajny temat i na pewno nie jedną z nas jest zainteresowana podjęciem normalnej pracy jako mobilna opiekunka. W zasadzie interesuje mnie ten temat od dawna i jak dotąd nie posiadam konkretnej informacji jak zacząć nie mając medycznego wykształcenia. Zostaje w róznorodny sposób informowana a to szkola minimum roczna a to kurs wystarczy. Kurs trzeba byłoby opłacić a dlaczego jezeli mam pracowac dla niemieckiego społeczeństwa. Także bedę wdzięczna jeżeli podzielisz się swoja wiedzą na forum . Ja podaje link dla zainteresowanych kurs Plegehelfer Mobil 480 godz. www.sky-plegeakademie.de. Pozdrawiam
28 listopada 2012 09:05
Elfi77 nie wszędzie jest równo, w zależności od funkcjonowania danej jednostki są różne wymagania co do posiadanego wykształcenia czy kursów. Niektóre domy opieki poszukują pomocnika opiekuna i tu najszybciej można się dostać do pracy - niestety chyba jest to najniżej opłacalna praca tym bardziej jeszcze bez wykształcenia. Co do mobilnej opiekunki też różnie, np do mojej babci przychodzą Diakonii (szefowa Polka) i zatrudniają tylko pielęgniarki. Tam gdzie przeszłam rozmowę kwalifikacyjną biorą dziewczyny które pracowały na 24h i nie muszą być po szkole medycznej, przez tydzień czy dwa uczą się co robić, jeżdżą i poznają pacjentów i co przy nich robić a potem już same do boju.

Najlepiej jak już wcześniej pisałam, poszukać w internecie i podzwonić czy zatrudniają nie tylko pielęgniarki bo inaczej się nie dowiesz. Każdy gdzieś coś usłyszy powie dalej i tak tworzy się błędne koło. Zawsze lepiej pytać u źródła.
28 listopada 2012 09:17
Na senioporcie dzisiaj znalazlam ogłoszenie do ambulante pflegedienst.Zarobki od 1350 eur,nie wymagaja wykształcenia medycznego.
28 listopada 2012 12:16
Tina obawiam się że ta stawka jest podana od 1350e brutto jak w większości ogłoszeń wystawianych z niemieckiej strony, już się z tym nie raz spotkałam.
28 listopada 2012 12:27
annetta i tina te informacje na pewno się przydadzą )