Ostatnie stadium raka - porady

09 września 2014 16:38 / 2 osobom podoba się ten post
efka66

Mój dziadek miał w czwartek taki zabieg. Juz w lutym miał na głowie narośl,została wycięta, ale rosło od nowa. Końcem lipca kiedy wyjeżdżałam miał już trochę, a teraz po powrocie az sie wystraszyłam bo miał to wielkie i jakby rozsiane, no i w czwratek nastapił zabieg. też w normalnym gabinecie zabiegowym, tyle że rękawiczki mieli lekarz z pielęgniarką ubrane, powycinał, poczyścił, opatrunek i do domu. U nas (mówię o mojej przychodni) by to nie przeszło, trzeba by mieć skierowanie do chirurga, bo nikt poza nim by się tego nie podjął, albo by go jeszcze do szpitala wysłali.  Lekarz mówi, że to Tumor i teraz pytanie, co to może oznaczać, wszystko? Ja doswiadczenia nie mam, a to słowo tłumaczą przeróżnie, rak, nowotwór złośliwy/niezłośliwy, guz, pewnie znaczy to co badanie wykaże.

Tumor=guz.Cancer=rak
 
Czy złośliwy wykaże badanie hispat o ile wycięta zmiana została wysłana do badania.Może odrastać znów.Rzadko się zdarza u starych ludzi ,żeby takie guzy na ciele ,mające tendencję do odrastania były złośliwe.Na pewno do obserwacji ,ale niekoniecznie złośliwy,chyba że to jest guz przerzutowy z innej zmiany na czy w ciele,która być moż enie została jeszcze zdiagnozowana.
09 września 2014 22:50
kasia63

Tumor=guz.Cancer=rak
 
Czy złośliwy wykaże badanie hispat o ile wycięta zmiana została wysłana do badania.Może odrastać znów.Rzadko się zdarza u starych ludzi ,żeby takie guzy na ciele ,mające tendencję do odrastania były złośliwe.Na pewno do obserwacji ,ale niekoniecznie złośliwy,chyba że to jest guz przerzutowy z innej zmiany na czy w ciele,która być moż enie została jeszcze zdiagnozowana.

No tak co ma byc to bedzie nie bede sie martwic za wczasu to tylko moja praca,szkoda mi go przyzwyczaiłam sie a moze za długo u nich jestem!!Coz zobaczymy wiem ze u nas tez sie robi w gabinecie i wypusza ale nie przy osobach postronnych tego nie słyszałam!1