Mój pierwszy wyjazd

04 lutego 2014 11:06
anmar

Dziewczyny, jestem pierwszy raz na szteli.
W umowie jest jakaś durna klauzula, o wystawianie rachunku. Napisane jest, że wypłata wynagrodzenia dokonywana jest w oparciu o rachunek wystawiony w ostatnim dniu miesiąca,
Czy to ja muszę wystawiać rachunek?
i czy ewentualnie za te 4 dni stycznia w których pracowałam też

Anmar, i jak Ci tam jest? Pisz, proszę, szybko:) Cieszę,że Ci się udało. 
04 lutego 2014 15:07 / 1 osobie podoba się ten post
Sprawa rachunku się wyjaśniła, dzwoniłam i powiedzieli mi że nie mam nic robić. Jeżeli chodzi o sztele to bajka. Babcia super. Jest osobą leżącą, ale wszytko do transferu jej jest. Nie muszę sprzątać, gotować tylko babcią się zająć. Praktycznie to cztery razy dziennie robię jej masaże po przykurcz ścięgien podkolanowowych ( mam uprawnienia). Jestem racze traktowana jak terapeutka. Trochę się nudzę i mam nadzieję że przez to nie popadnę w jakąś nostagię.Babcia mieszka z wnukiem (cholernie przystojnym, tylko w takim wieku że mógłby być moim) i on pierze, gotuje i robi zakupy. Do sprzątania 3x w tygodniu przychodzi kobieta.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak nie mozemy się dogadać ( a zdarza się to dość często) to piszemy na translatorze. Wychodzą z tego nieraz śmieszne sytuacje.

04 lutego 2014 15:09 / 1 osobie podoba się ten post
Anmar, super, fajnie,że jest tam Ci fajnie:)
04 lutego 2014 15:17 / 2 osobom podoba się ten post
W innnym temacie piszą o zarobkach. Ja z moim niemieckim nawet nie na poziomie " Kali dać, Kali spać" dostałam 1050. Jak na pierwszy wyjazd to chyba nie jest źle.
04 lutego 2014 16:29
anmar

W innnym temacie piszą o zarobkach. Ja z moim niemieckim nawet nie na poziomie " Kali dać, Kali spać" dostałam 1050. Jak na pierwszy wyjazd to chyba nie jest źle.

Bardzo dobrze, masz kwalifikacje a to ważne.
Życze powodzenia. Na nude dobre ... słówka niemieckie ... hahahaha
04 lutego 2014 18:01
Kurde, słówka to nici, ale budowa zdań
04 lutego 2014 18:22
anmar

Kurde, słówka to nici, ale budowa zdań

Pomalutku hahahaha , gadaj sobie z wuczkiem to załapiesz budowę zdań....tak przynjmniej myślę
29 kwietnia 2014 12:59
Witam wszystkich,  właśnie zaczynam tę przygodę. Jutro mam rozmowę i chciałabym Was poprosić o podpowiedź o co mam pytać, bo nie mam zupełnie pojęcia. A nim przeczytam wszystko na forum to pewnie mi czasu braknie.Wogóle zawsze wszystko tak szybko idzie? Wczoraj wysłałam swój numer tel. i wczoraj oddzwoniono, jutro rozmowa, to kiedy wyjazd?Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)
29 kwietnia 2014 13:08
Mariolan

Witam wszystkich,  właśnie zaczynam tę przygodę. Jutro mam rozmowę i chciałabym Was poprosić o podpowiedź o co mam pytać, bo nie mam zupełnie pojęcia. A nim przeczytam wszystko na forum to pewnie mi czasu braknie.Wogóle zawsze wszystko tak szybko idzie? Wczoraj wysłałam swój numer tel. i wczoraj oddzwoniono, jutro rozmowa, to kiedy wyjazd?Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Powiem najłagodniej - Żartujesz sobie z nas?
Wszystkie pytania, które zadałaś mają swoje odpowiedzi na tym Forum i większość z nich wałkowana jest na bieżąco.
Proszę Cię wejdź i poczytaj w tym topiku co zadałaś swoje pytanie.
Tego naprawdę jest sporo.........a pisać kolejny raz i jeszcze "w pigułce", chyba za dużo wymagasz :)
Powodzenia z Forum i pracą :)
29 kwietnia 2014 13:09
Mariolan

Witam wszystkich,  właśnie zaczynam tę przygodę. Jutro mam rozmowę i chciałabym Was poprosić o podpowiedź o co mam pytać, bo nie mam zupełnie pojęcia. A nim przeczytam wszystko na forum to pewnie mi czasu braknie.Wogóle zawsze wszystko tak szybko idzie? Wczoraj wysłałam swój numer tel. i wczoraj oddzwoniono, jutro rozmowa, to kiedy wyjazd?Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Witam, ja czekałam 3 tygodnie. Wszystko zalezy od predyspozycji,jak język, czy masz prawo jazdy, czy paląca i od szczęścia , że może być zaraz.Na Naszym forum jest dużo Koleżanek starszych stażem to zaraz wpadną i dokładnie Ci wszystko wyłożą pa . trzymaj się :)))))))))))))))
29 kwietnia 2014 13:11
michasia

Witam, ja czekałam 3 tygodnie. Wszystko zalezy od predyspozycji,jak język, czy masz prawo jazdy, czy paląca i od szczęścia , że może być zaraz.Na Naszym forum jest dużo Koleżanek starszych stażem to zaraz wpadną i dokładnie Ci wszystko wyłożą pa . trzymaj się :)))))))))))))))

"Na Naszym forum jest dużo Koleżanek starszych stażem to zaraz wpadną i dokładnie Ci wszystko wyłożą"
Jasne, a  świstak siedzi i zawija w sreberka............
29 kwietnia 2014 13:50
Mariolan

Witam wszystkich,  właśnie zaczynam tę przygodę. Jutro mam rozmowę i chciałabym Was poprosić o podpowiedź o co mam pytać, bo nie mam zupełnie pojęcia. A nim przeczytam wszystko na forum to pewnie mi czasu braknie.Wogóle zawsze wszystko tak szybko idzie? Wczoraj wysłałam swój numer tel. i wczoraj oddzwoniono, jutro rozmowa, to kiedy wyjazd?Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

Ja w czwartek miałam telefon, a we wtorek juz byłam w Niemczech.
To chyba raczej dość indywidualna sprawa: tutaj dziewczyny pisały o różnych terminach.
A jak będzie w Twoim przypadku? Życie pokaże...
Powodzenia :))))
29 kwietnia 2014 13:56
Mariolan

Witam wszystkich,  właśnie zaczynam tę przygodę. Jutro mam rozmowę i chciałabym Was poprosić o podpowiedź o co mam pytać, bo nie mam zupełnie pojęcia. A nim przeczytam wszystko na forum to pewnie mi czasu braknie.Wogóle zawsze wszystko tak szybko idzie? Wczoraj wysłałam swój numer tel. i wczoraj oddzwoniono, jutro rozmowa, to kiedy wyjazd?Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

To jak szyko dostaniesz ofertę wyjazdu zależy od tego w jakiej firmie masz rozmowe, jakie ta firma ma zapotrzebowanie na opiekunki, jakie masz doświadczenie no i jak dobrze znasz niemiecki. O co pyt ?przedewszystkim o umowe, o zwrot kosztów przejazdu, czym bedziesz jechać( bus, autobus). Co jeszcze... hm.. co w przypadku gdy zrezygnujesz, lub bedziesz musiała wracać jakie są konsekwencje? na jak długo wysyłaja opiekunki? dobrze czytaj umowe!!! Pytać można o wszystko ;-)
29 kwietnia 2014 14:01
Magdzia

Powiem najłagodniej - Żartujesz sobie z nas?
Wszystkie pytania, które zadałaś mają swoje odpowiedzi na tym Forum i większość z nich wałkowana jest na bieżąco.
Proszę Cię wejdź i poczytaj w tym topiku co zadałaś swoje pytanie.
Tego naprawdę jest sporo.........a pisać kolejny raz i jeszcze "w pigułce", chyba za dużo wymagasz :)
Powodzenia z Forum i pracą :)

Przepraszam, więcej nie będę już pytać.
29 kwietnia 2014 14:02
mirecka12

To jak szyko dostaniesz ofertę wyjazdu zależy od tego w jakiej firmie masz rozmowe, jakie ta firma ma zapotrzebowanie na opiekunki, jakie masz doświadczenie no i jak dobrze znasz niemiecki. O co pyt ?przedewszystkim o umowe, o zwrot kosztów przejazdu, czym bedziesz jechać( bus, autobus). Co jeszcze... hm.. co w przypadku gdy zrezygnujesz, lub bedziesz musiała wracać jakie są konsekwencje? na jak długo wysyłaja opiekunki? dobrze czytaj umowe!!! Pytać można o wszystko ;-)

Dziękuję:)