Mój pierwszy wyjazd

31 stycznia 2014 23:22 / 1 osobie podoba się ten post
NDorota

jak będziesz miała internet to bedzie super.Mozna poczytać ,pogadać przez skype.

Fajnie by bylo pogdac. Babskie pogaduchy najlepsze :)
31 stycznia 2014 23:22 / 1 osobie podoba się ten post
Anulkaaa

To prawda stres i obawy sa najgorsze.. Jak to bedzie na miejscu a jak zareaguje rodzina itd tym bardziej ze nie mam doswiadczenia za bardzo. Boje sie czy wogole zrozumiem dziadziusia co do mnie mowi. Numer do opiekuna mam, mieszka niedaleko Dussendorfu to w razie czegos mam dzwonic ale i tak stres jest. Slownikow nabralam duzo :) bede biegac za PDP ze slownikami :) Notatnik tez zabralam. Dziekuje za wsparcie

Aniu,rodzina wie że nie władasz dobrze niemieckim,zobaczysz dasz radę.Jakby chcieli opiekunkę z super niemieckim to by dopłacili kasy i agencja by im wysłała taką osobę z doświadczeniem i niemieckim dobrym.Nie stresuj się na wyrost.
31 stycznia 2014 23:30
NDorota

Aniu,rodzina wie że nie władasz dobrze niemieckim,zobaczysz dasz radę.Jakby chcieli opiekunkę z super niemieckim to by dopłacili kasy i agencja by im wysłała taką osobę z doświadczeniem i niemieckim dobrym.Nie stresuj się na wyrost.

No wlasnie tu jest problem bo mnie wzieli jako rezerwowa bo ta opiekunka co miala jechac zachorowala i trafilam sie akurat ja i musze jechac za nia a ona juz 3lata tam pracuje i PDP pewnie sie zdziwi bo nie bedzie maial nawet jak ze mna porozmawiac :( Postaram sie podejsc do tego pozytywnie i mowie sobie ze kazdy w koncu od czegos zaczynal ale mija jakis czas i znow to samo i im blizej tym bardziej przychodza obawy.
01 lutego 2014 09:24 / 1 osobie podoba się ten post
Anulkaaa

Witam. Jutro jade do piewszej pracy. Do dziadziusia. Moj jezyk jest ubogi boje sie ze sie nie dogadam ani nic nie wypowiem ze stresu. Strasznie sie boje

trzymaj się powodzenia, ja tez pewnie niedlugo pojade po raz pierwszy,wiec wiem co odczuwasz, napisz jk bedziesz na miejscu i z lekka się ogarniesz
01 lutego 2014 10:19 / 2 osobom podoba się ten post
Anulkaaa

Jade do Dussendorfu. Mam nadzieje ze chociaz internet tam bedzie zeby mic kontakt z Wami

Hej, spokojnie, dojedź  -nabierz powietrza głęboko i odetchnij. 
Ja także jestem w Dusseldorfie, zobaczysz jak z internetem, są jeszcze telefony. Jak będziesz potrzebować pomocy i wsparcia jest tu nas sporo  pomożemy 
01 lutego 2014 10:24
Dziewczyny, jestem pierwszy raz na szteli.
W umowie jest jakaś durna klauzula, o wystawianie rachunku. Napisane jest, że wypłata wynagrodzenia dokonywana jest w oparciu o rachunek wystawiony w ostatnim dniu miesiąca,
Czy to ja muszę wystawiać rachunek?
i czy ewentualnie za te 4 dni stycznia w których pracowałam też
01 lutego 2014 10:25
a jestes na dzialalnosci?
01 lutego 2014 10:30
nie, umowa zlecenie
01 lutego 2014 10:37
no to jakie rachunki?
01 lutego 2014 10:42
anmar

Dziewczyny, jestem pierwszy raz na szteli.
W umowie jest jakaś durna klauzula, o wystawianie rachunku. Napisane jest, że wypłata wynagrodzenia dokonywana jest w oparciu o rachunek wystawiony w ostatnim dniu miesiąca,
Czy to ja muszę wystawiać rachunek?
i czy ewentualnie za te 4 dni stycznia w których pracowałam też

Tak,musisz jaknajszybciej wysłac do firmy rachunek,bo rozliczenie dostaniesz dopiero jak firma dostanie twój rachunek...
 
Tak,jak pracowałaś w ostatnich dniach stycznia to za te kilka dni masz też wysłać rachunek...Rozliczane sa miesiace od 01 do 30/31 .
01 lutego 2014 10:43
Aniu, to ma być Zwykłe wyliczenie, czy powinni mi przesłać jakiś druk?
01 lutego 2014 10:45
anmar

Aniu, to ma być Zwykłe wyliczenie, czy powinni mi przesłać jakiś druk?

Ty powinnaś mnieć wzór dokumentu z twojej firmy...a jak nie masz to znajdz sobie gdzieś w necie jak to wyglada....możesz skrótem napisać jaka to firma albo skąd?
01 lutego 2014 10:46 / 1 osobie podoba się ten post
Dziękuję
01 lutego 2014 10:46
Dziękuję
01 lutego 2014 10:58 / 2 osobom podoba się ten post
anmar

Dziewczyny, jestem pierwszy raz na szteli.
W umowie jest jakaś durna klauzula, o wystawianie rachunku. Napisane jest, że wypłata wynagrodzenia dokonywana jest w oparciu o rachunek wystawiony w ostatnim dniu miesiąca,
Czy to ja muszę wystawiać rachunek?
i czy ewentualnie za te 4 dni stycznia w których pracowałam też

Jak pracowalam jeszcze  z agencją -umowa zlecenie- to też wystawiałam rachunek za każdy przepracowany miesiąc.Tzn. u mnie to tak wyglądało,ze agencja przysyłała mi pocztą zwykłą wypełniony rachunek w 3 egzemplarzach,ja podpisywałam i odsyłałam-jeden zostawal u mnie,dwa z powrotem do firmy a rodzina dostawała także rachunek  dla siebie ,także pocztą. 
Anmar -zadzwoń do firmy i dopytaj jak to u Ciebie będzie wyglądało.
 
Ta sytuacja to kolejny przykład na to o czym pisałam wczoraj - umowa przeleciana" po łebkach",nie przeczytana ,nie dopytana......oj dziewczyny dziewczyny!!!!  Ino bić i patrzeć czy puchnie równo!!!!!Tu pośpiech jest mocno niewskazany!!!!!