Referencje

27 lutego 2014 20:02
masz rację i ja tez wiem że stać mnie byłoby na więcej, ale boję się...Pierwszy raz jak tu przyjechałam, to było w 2011 roku, na czarno w polskiej rodzinie. Trafiłam na kompletną idiotkę-córke popopiecznej-byłam codziennie wyzywana i równana z błotem. Opiekunki sie tam zmieniały jak w kalejdoskopie- przez 2 lata byłam...36-ta. pracowałam tam za 800 euro.. jak trafiłam tutaj na ta rodzinę- to oczy szeroko otworzyłam że mogę być wsród tak wspaniałych ludzi. Dlatego się boję, że mogę trafić znowu źle...a ja już taka niepewna jestem...
27 lutego 2014 20:14 / 1 osobie podoba się ten post
Kropka69

masz rację i ja tez wiem że stać mnie byłoby na więcej, ale boję się...Pierwszy raz jak tu przyjechałam, to było w 2011 roku, na czarno w polskiej rodzinie. Trafiłam na kompletną idiotkę-córke popopiecznej-byłam codziennie wyzywana i równana z błotem. Opiekunki sie tam zmieniały jak w kalejdoskopie- przez 2 lata byłam...36-ta. pracowałam tam za 800 euro.. jak trafiłam tutaj na ta rodzinę- to oczy szeroko otworzyłam że mogę być wsród tak wspaniałych ludzi. Dlatego się boję, że mogę trafić znowu źle...a ja już taka niepewna jestem...

Witaj Kropka,masz referencję,język znasz dobrze,masz spore doświadczenie,wyższe wykształecenie ,co Ty jeszcze robisz w tej agencji?
spokojnych babć jest cała masa i z pewnością na taką trafisz. Koniecznie zmień agencję bo zarabiasz bardzo mało.
 
27 lutego 2014 20:30
dzięki za wsparcie!! no bo w tej agencji to mi już drugi rok w głowie mieszają- że oni składki od średniej krajowej płacą a inni to nie, tylko od najniższej, i że oni tacy fajni są, bo potem normalna emeryture bedę miałai takie tam....no i właśnie dlatego mam pomieszanie z poplątaniem...
27 lutego 2014 20:31
a jak proszę o podwyzkę, to nie ma mowy- bo pani przecież wie jakie my duuuuże składki za panią płacimy!!
27 lutego 2014 20:33 / 1 osobie podoba się ten post
Kropka69

dzięki za wsparcie!! no bo w tej agencji to mi już drugi rok w głowie mieszają- że oni składki od średniej krajowej płacą a inni to nie, tylko od najniższej, i że oni tacy fajni są, bo potem normalna emeryture bedę miałai takie tam....no i właśnie dlatego mam pomieszanie z poplątaniem...

W sumie to prawda,że dobrze że płacą od średniej krajowej bo emeryturę faktycznie będziesz miała wyższą,no ale Tobie płacą stanowczo za mało. Znajdziesz na pewno agencję,która odprowadzi składki od sredniej krajowej i dostaniesz minimum 1100 €
27 lutego 2014 20:37
no może...ja już dzwoniłam do kilku agencji i wszędzie oferowali mi właśnie 1100-1200 euro po sprawdzeniu języka, ale tylko umowe zlecenie. no wolałabym raczej normalną umowę...
27 lutego 2014 20:39
Kropka69

czesć Wam wszystkim!! :) Ja tu nowa jestem, tzn czytam Was od jakiegos czasu- i bardzo lubie bo to mi humor poprawia i w ogóle czas mi szybciej leci- ale jeszcze sie nie odzywałam. Chciałam własnie napisać, że mam bardzo podobną sytuację jak koleżanka powyżej. pracuję od 2012-listopad u jednej rodziny. Mam super referencje, pracy niewiele, babcia chodząca. Mam normalna umowę o pracę, składki odprowadzaneod średniej krajowej- tzn ok 3700 zł(nie wiem dokładnie), moge pracować oczywiscie tylko 6 miesięcy w roku i w razie choroby otrzymac płatne zwolnienie. Ale od samego poczatku pracy- od 2012, mam....950 euro. Próbowałam coś w firmie wynegocjować, ale są nieugięci...Rodzina obdarowuje mnie prezencikami- ale niewielkimi: czekoladki itp. No teraz na urodziny dostałam 100 euro. Jak czytam że macie po ok 1100-1200, to mi troche szkoda... Ale nie wiem czy warto zmieniać np na inną firmę, żeby gorzej nie trafić....Tu naprawdę jest bezstresowo...No nie wiem sama...Macie jakiś pomysł?

Wiesz co - no jak masz składki odprowadzane od 3700zł, to ja bym chyba nie zmieniała firmy. Emeryturka z takich składek to porządna będzie.
I na jakich zasadach pracujesz, że tylko 6 miesięcy w roku możesz pracować? Bo tak normalnie to można przecież 2 lata bez przerwy i dopiero po dwóch latach trzeba zrobić dwumiesięczną przerwę. To dotyczy pracowników delegowanych.
27 lutego 2014 20:40 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Witaj Kropka,masz referencję,język znasz dobrze,masz spore doświadczenie,wyższe wykształecenie ,co Ty jeszcze robisz w tej agencji?
spokojnych babć jest cała masa i z pewnością na taką trafisz. Koniecznie zmień agencję bo zarabiasz bardzo mało.
 

Kropka witam serdecznie,szacunek dla Ciebie juz mam wielki,krotko powiem ,jezeli mialabym taki jezyk,sorry ale 5 min bym za te pieniadze nie robila.Dziewczyny maja racje w Twoim przypadku masz wszystko;doswiadczenie,referencje i dobry jezyk.Mnie firma trzyma w szachu slabym jezykiem,ale ja z tych ambitnych,wiec moge troche poczekac,bede sie uczyc i dopne swego,ale Kropka na litosc Boga, nie pozwole sie okradac przez 3 lata.W Polsce mialam pdp ktora byla tak zaburzona ze do dzisiaj jak mi sie sni to wstaje z krzykiem,pracowalam przy stanach agonalnych,dlugo by opowiadac,wiec teraz to bula z maslem.Czytam i wyciagam wnioski,mysle ze musimy sprobowac cos zmienic,jezeli wszystkie zostawilysmy rodziny ,wyjechalysmy daleko od domu to znaczy ze odwagi nam nie brakuje a kto nie ryzykuje nie pije szampana.
27 lutego 2014 20:40
Kropka69

no może...ja już dzwoniłam do kilku agencji i wszędzie oferowali mi właśnie 1100-1200 euro po sprawdzeniu języka, ale tylko umowe zlecenie. no wolałabym raczej normalną umowę...

Bardzo dobrze,że dzwonisz i pytasz. Ja nie mogę reklamować zadnej agecji,która odprowadza składki od średniej krajowej,ale na naszym forum są dziewczyny,które w takich pracują.
27 lutego 2014 20:44
ja sie do końca na tym nie znam, ale w agencji mi powiedzieli że mogę tylko 6 m-cy w roku, żeby uniknąc podwójnego opodatkowania. Mam normalną , tzw "Umowe o pracę tymczasową". No i jak sie tak dokładnie policzy, tzn podzieli te składki z 6 takich"bogatych" miesięcy na 12 miesięcy w roku, to nie wiem czy ta emerytura taka wysoka wyjdzie...
27 lutego 2014 20:46
Kropka69

ja sie do końca na tym nie znam, ale w agencji mi powiedzieli że mogę tylko 6 m-cy w roku, żeby uniknąc podwójnego opodatkowania. Mam normalną , tzw "Umowe o pracę tymczasową". No i jak sie tak dokładnie policzy, tzn podzieli te składki z 6 takich"bogatych" miesięcy na 12 miesięcy w roku, to nie wiem czy ta emerytura taka wysoka wyjdzie...

Faktycznie,to będziesz mieć najniższą krajową he,he No ale Ci namącili w głowie,a taaaacy porządniiiii.
27 lutego 2014 20:49
Kropka69

ja sie do końca na tym nie znam, ale w agencji mi powiedzieli że mogę tylko 6 m-cy w roku, żeby uniknąc podwójnego opodatkowania. Mam normalną , tzw "Umowe o pracę tymczasową". No i jak sie tak dokładnie policzy, tzn podzieli te składki z 6 takich"bogatych" miesięcy na 12 miesięcy w roku, to nie wiem czy ta emerytura taka wysoka wyjdzie...

ja mam umowo zlecenie teraz juz 2 raz bo firma zmieniłąumowy o prace na zlecenia i odpowadza skaldki wlasnie od sredniej krajowej i tez przestrzega  tego by pracowac poł roku poiczyc po 2 miechy wychodzi 2 razy wyjechac poxniej deleguja do austrii szwajcarii jesli komus mało te poł roku.ale ja obeszłam w tamtym roku ten temat))) ogólnie nie narzekam na firme
27 lutego 2014 20:51
No i powiem Wam, że my to wszystkie bez wyjątku powinnyśmy po 2000 zarabiać i medale za wytrwałośc dostawać i extra premie np kwartalne!! Jest to najbardziej obciażajace psychicznie zajęcie jakie znam! I własnie niedawno powiedziałam mojej kolezance z Polski, która mi ciągle zazdrości"ale ci dobrze!ciepło masz, jesc ci dadzą i jeszczę eurasy przywieżiesz!"- jedź i zobacz, przywiex i ty! ale jakos sie nie wybiera!!!
27 lutego 2014 21:07
A może mogłaby któraś z Was podać mi nazwę agencji, która zatrudnia na normalną umowe o pracę i odprowadza składki od sredniej krajowej? Tzn np na mojego maila- jest w moim profilu. Byłabym baaaardzo wdzięczna!!!
27 lutego 2014 21:07
Kropka69

No i powiem Wam, że my to wszystkie bez wyjątku powinnyśmy po 2000 zarabiać i medale za wytrwałośc dostawać i extra premie np kwartalne!! Jest to najbardziej obciażajace psychicznie zajęcie jakie znam! I własnie niedawno powiedziałam mojej kolezance z Polski, która mi ciągle zazdrości"ale ci dobrze!ciepło masz, jesc ci dadzą i jeszczę eurasy przywieżiesz!"- jedź i zobacz, przywiex i ty! ale jakos sie nie wybiera!!!

Tak byc powinno ale nie jest,tez mam takie ''kolezanki'' ale szkoda pradu na tlumaczenie.