Referencje

11 lutego 2014 20:23 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Ja się obawiam,że napiszą nieprawdę albo wcale.Na pewno poprosze.

O Jejuśku,jak napiszą nieprawdę,która może Ci zaszkodzić,wyrzucisz...Kto powiedział,że koniecznie trzeba miec referencje?Bardzo dobrze jak są,ale swiat ssię nie zawali jak ich nie ma:)
11 lutego 2014 20:26 / 2 osobom podoba się ten post
agama

Ja się obawiam,że napiszą nieprawdę albo wcale.Na pewno poprosze.

Złe referencje to mniej więcej tak jak gówniane świadectwo pracy, nie pokazujesz dalej i schluss.Świadectwo warto sobie zachować , a referencje nieciekawe to wiadomo weg :)
11 lutego 2014 20:28 / 2 osobom podoba się ten post
hogata76

O Jejuśku,jak napiszą nieprawdę,która może Ci zaszkodzić,wyrzucisz...Kto powiedział,że koniecznie trzeba miec referencje?Bardzo dobrze jak są,ale swiat ssię nie zawali jak ich nie ma:)

Pewnie,że się nie zawali.Muszę dodać ,że oprócz takich typowych referencji,gdzie wszystko jest wyszczególnione od-do,mile ,kto wie czy nie milej są widziane kartki z podziękowaniami od rodzin.Własnie takie z "ochami"i "achami".W firmach przy rekrutacji równiez mile widziane,bo w tych kartkach jest zawarta opinia o opiekunce,pozytywna zresztą.
11 lutego 2014 20:39 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Ja też nie,ale widocznie Agama ma podstawy do obaw -więc to jest tylko takie male kłamstewko w dobrej wierze i w jej interesie:) 

Kasiu, patrze na Twoja ilosc postow i w zwiazku z tym, wystawiam Tobie bardzo dobre referencje, za wytrwalosc i za wiele cennych porad wszelakich.
Mozna do mnie dzwonic i pytac czy to prawda )
11 lutego 2014 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

O Jejuśku,jak napiszą nieprawdę,która może Ci zaszkodzić,wyrzucisz...Kto powiedział,że koniecznie trzeba miec referencje?Bardzo dobrze jak są,ale swiat ssię nie zawali jak ich nie ma:)

Hogata, ja dla Ciebie  mam bardzo dobre referencje za duza ilosc budujacych i zawsze otwartych wypowiedzi. 
Pozdrawiam.)
 
11 lutego 2014 20:54 / 3 osobom podoba się ten post
amelka55

Hogata, ja dla Ciebie  mam bardzo dobre referencje za duza ilosc budujacych i zawsze otwartych wypowiedzi. 
Pozdrawiam.:-))
 

I teraz to ja zgupiałam wziełam:(
Miło mi,ale nie wiem,ma być?????????????????????
11 lutego 2014 20:58 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Myślę, ze u nich bardziej przyjęte jest pisanie referencji.
Przynajmniej mój dziadek w wielu firmach pracował i z każdej ma referencje.
A w Polsce to chyba nie jest takie popularne - no przynajmniej ja się z tym nie spotkałam.

Jak odchodziłam ze szpitala poprosiłam ordynatora o referencje i dostałam:)Nie był bardzo zdziwiony moja prośbą.
24 lutego 2014 19:39
A co zrobić, jeśli nie ma się zupełnie żadnego doświadczenia? Czy w takim wypadku przyjmą mnie do pracy w agencji np.? Mój język niemiecki jest na bardzo wysokim poziomie, chęci tak samo, jestem po studiach, ale brak doświadczenia, a tym samym odpowiednich referencji:(
24 lutego 2014 19:41 / 1 osobie podoba się ten post
Olllka

A co zrobić, jeśli nie ma się zupełnie żadnego doświadczenia? Czy w takim wypadku przyjmą mnie do pracy w agencji np.? Mój język niemiecki jest na bardzo wysokim poziomie, chęci tak samo, jestem po studiach, ale brak doświadczenia, a tym samym odpowiednich referencji:(

a opiekowalas sie moze kims z rodziny? czasem dobrze miec chociaz male doswiadczenie agencje pytaja o nie ,chociaz wiem z mojego doswiadczenia ze te mniejsze czasem daja szanse:)
24 lutego 2014 19:43 / 2 osobom podoba się ten post
Jeśli znasz dobrze jezyk niemiecki znajdziesz coś na pewno - brak referencji większosć firm dopuszcza . A po następnych wyjazdach będziesz je zbierać bo warto.
24 lutego 2014 19:44 / 6 osobom podoba się ten post
Niemiecki na wysokim poziomie zupełnie Ci wystarczy. Rok temu tak samo jechałam po raz pierwszy bez doświadczenia, za to z językiem. Zwróciłam uwagę na to, żeby sama siebie po niemiecku dokładnie opisać (w tym formularzu od firmy) - to bardzo ważne, bo niemiecki pań z biur bywa często podłego sortymentu. Zrobiłam sobie fotkę z babcią i napisałam, że się nią opiekowałam - takie tam podstawowe - robienie zakupów, sprzątanie, przynoszenie jedzenia z mojej szkolnej stołówki, wspólne spacery i tym podobne zadania. Nie chciałam dostać osoby leżącej, czy żeby trzeba było ją myć, na kibelek sadzać itp., więc tylko takie obowiązki wymieniłam. I to spokojnie starczy - znając bardzo dobrze niemiecki możesz być nawet wybredna w ofertach i nie schodzić poniżej stawki 1200 euro.
26 lutego 2014 12:53 / 7 osobom podoba się ten post
Dziś dostałam swoje pierwsze referencje od rodziny niemieckiej, jak najbardziej pozytywne.
Rogal na twarzy się pojawił, jak małemu dziecku na widok lizaka :):)
Takie to miłe uczucie, że ktoś docenił moją pracę - tak oficjalnie na piśmie.
Napisali od kiedy do kiedy tam pracowałam, jakie czynności wykonywałam, że moja znajomość języka niemieckiego jest na zadowalającym poziomie, że jestem osobą otwartą, pomocną, pracowitą.
Są bardzo wdzięczni, że u nich pracowałam i życzą mi wszystkiego najlepszego :):)
Kolejny atut w poszukiwaniu pracy.
Jestem zdania, że zawsze trzeba walczyć o referencje.
26 lutego 2014 15:28 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Niemiecki na wysokim poziomie zupełnie Ci wystarczy. Rok temu tak samo jechałam po raz pierwszy bez doświadczenia, za to z językiem. Zwróciłam uwagę na to, żeby sama siebie po niemiecku dokładnie opisać (w tym formularzu od firmy) - to bardzo ważne, bo niemiecki pań z biur bywa często podłego sortymentu. Zrobiłam sobie fotkę z babcią i napisałam, że się nią opiekowałam - takie tam podstawowe - robienie zakupów, sprzątanie, przynoszenie jedzenia z mojej szkolnej stołówki, wspólne spacery i tym podobne zadania. Nie chciałam dostać osoby leżącej, czy żeby trzeba było ją myć, na kibelek sadzać itp., więc tylko takie obowiązki wymieniłam. I to spokojnie starczy - znając bardzo dobrze niemiecki możesz być nawet wybredna w ofertach i nie schodzić poniżej stawki 1200 euro.

Tak jest Wichura ,masz racje...znajomosc jezyka jest o wiele wazniejsz niz praktyka
(akurat w naszym wachu)Mozna duzo szybciej dostac prace z jezykiem  niz z doswiadczeniem,
doswiadczenie to kazda jakies tam ma, chocby z rodzina,wystarczy sobie dobrze pamiec odswiezyc
i ładnie opisac a poza tym pracy dla opiekunek jest naprawde bardzo duzo trzeba tylko znac troche jezyk
miec checi i odwge ;-).
 
27 lutego 2014 13:59
Dziewczyny ,doradzcie.Wyjechalam 1 raz do de,jestem 3 m,referencje dostalam teraz super,rodzina chce mnie na stale,mam rowniez bd.referencje polskie,jezyka kuje sie jak szalona,gadalam z moimi corkami ,tez stwierdzily ze zrobilam znaczace postepy. wyjechalam za smieszna stawke,juz mi za to zmylyscie glowe.Wczoraj gadalam z koordynatorka na temat podwyzki,sama powiedziala ze wszyscy sa zadowoleni,ze ona wystapi z notatka sluzbowa,ale zebym sie cudow nie spodziewala.Powiedzialam ze ponizej 1000 nie pojade,ona na to ze to zart. Jestem rozdarta,podoba mi sie tutaj,dobra stella,aleBunia sie posunela mam teraz pelny transfer. De fakto wszystkie atuty mam w rekach,ale ona powiedziala ze nikt jeszcze nie dostal jednorazowo 150e  podwyzki.Sama nie dam rady nic wydumac i nie wiem co zrobic.
27 lutego 2014 14:06
Evvex

Dziewczyny ,doradzcie.Wyjechalam 1 raz do de,jestem 3 m,referencje dostalam teraz super,rodzina chce mnie na stale,mam rowniez bd.referencje polskie,jezyka kuje sie jak szalona,gadalam z moimi corkami ,tez stwierdzily ze zrobilam znaczace postepy. wyjechalam za smieszna stawke,juz mi za to zmylyscie glowe.Wczoraj gadalam z koordynatorka na temat podwyzki,sama powiedziala ze wszyscy sa zadowoleni,ze ona wystapi z notatka sluzbowa,ale zebym sie cudow nie spodziewala.Powiedzialam ze ponizej 1000 nie pojade,ona na to ze to zart. Jestem rozdarta,podoba mi sie tutaj,dobra stella,aleBunia sie posunela mam teraz pelny transfer. De fakto wszystkie atuty mam w rekach,ale ona powiedziala ze nikt jeszcze nie dostal jednorazowo 150e  podwyzki.Sama nie dam rady nic wydumac i nie wiem co zrobic.

Co ci doradzić piłuj Firmę o podwyżkę,a jak nie to mozesz napomnieć rodzinie,że masz wiecej pracy a Firma ci nie podniesie poborów,może oni daliby ci ekstra co miesiąc 100 e i jak od Firmy wyciagniesz 100 e to lepiej na tym wyjdziesz...
Co do rozmowy z rodziną użyj argumentu=bilet tam i z powtotem kosztuje np 150 e dla 2 opiekunek to 300 e,tak więc jak ci dadzą 100 e więcej to i tak zaoszczędzą..
Sama musisz mnieć wiele argumentów przekonywujących i rodzinę i Firmę,bo bez tego nic nie załatwisz...