Przepisy kulinarne

30 grudnia 2023 11:31 / 1 osobie podoba się ten post
Podglądając Was w topiku "co dzisiaj gotujesz",zauważam że przeważają warzywka. Ostatnio miałam okazję jeść sałatki w różnych wydaniach. Nie było u nas na święta sałatki warzywnej,dzieci nie chciały bo podobno "zawsze" na święta trzeba ją było jeść przez kilka dni a i tak coś zostawało i trzeba było wyrzucać. Nie to nie,nie upierałam się przy niej,bo to ja pewnie musiałabym kroić wszystkie zutaty .
I tak mieliśmy,dla mnie nowe,sałatki brokułowe w dwóch wydaniach. Obie,jak mawia moja mała wnusia,"mega smakowite". Też tak uważam i podzielę się z Wami zdobytymi przepisami.
Sałatka brokułowa z makaronem
--------------------------------------
1.ugotowany makaron,ten taki jak ryż lub inny drobny
2.krótko zblanszowany ,podzielony na małe różyczki brokuł,łodyżki też kroimy
3.kukurydza
4.kilka przeciśniętych przez praskę ząbków czosnku,u nas dużo,bo lubimy
5.sól,pieprz,papryka,curry
6.majonez+jogurt lub śmietana
Wszystko wymieszać,odstawić do połączenia się smaków i chce się "dużo wyjadać",jak powiedziała moja Kalina 
 
 
Sałatka brokułowa z bekonem 
-----------------------------------
1. rozdrobniony,zblanszowany lub surowy brokuł 
2. Pokrojony i wytopiony na chrupiąco bekon
3. drobno pokrojona czerwona cebula
4. żurawina
5. Uprażone orzeszki piniowe,może być słonecznik albo i to,i to,prażone płatki migdałowe 
6. Sos- gęsty jogurt,majonez,ocet winny(najlepiej malinowy),sól,pieprz i coś do posłodzenia ,u nas miód. Tego słodkiego dość sporo,ale wszystko wg własnych upodobań
 
     Proporcji nie podaję,robimy tyle ile chcemy i ilość sosu też dopasowujemy.
W tej drugiej sałatce,jak nie mamy pinii czy płatków migdałowych,to też nic się nie stanie,ale z tymi dodatkami smaczniejsza. Dla mnie najlepsza bez słonecznika,tylko orzeszki i migdały .
Może wykorzystacie te przepisy na Sylwestra czy Nowy Rok,jeszcze można coś dokupić. Obie są naprawdę smaczne,jeśli ktoś lubi brokuły .
02 stycznia 2024 21:43 / 1 osobie podoba się ten post
Znam podobną wersję pierwszej sałatki i nawet robiłam ją kilka razy w życiu. Potwierdzam smakuje wyśmienicie. Ze swojej strony mogę polecić sałatkę z ananasem, ryżem, szynką, groszkiem lub kukurydzą. Dodatkowo można dodać czerwonej papryki. Wszystko oczywiście pokrojone wrzucamy do ugotowanego ryżu i zalewamy sosem czosnkowym mocno przyprawionym. Sałatka cud Dla siebie lubię dodać jeszcze cury i kurkumy.
03 stycznia 2024 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
kamisz49

Znam podobną wersję pierwszej sałatki i nawet robiłam ją kilka razy w życiu:gotuje:. Potwierdzam smakuje wyśmienicie. Ze swojej strony mogę polecić sałatkę z ananasem, ryżem, szynką, groszkiem lub kukurydzą. Dodatkowo można dodać czerwonej papryki. Wszystko oczywiście pokrojone wrzucamy do ugotowanego ryżu i zalewamy sosem czosnkowym mocno przyprawionym. Sałatka cud:-) Dla siebie lubię dodać jeszcze cury i kurkumy.

Ja robiłam kiedyś dość często "Twoją" sałatkę tylko w wersji z piersią kurczaka zamiast szynki.Wędzona pierś albo gotowana z dodatkiem curry. Fajnie że o niej przypomniałaś,wkrótce pewnie zrobię
03 stycznia 2024 18:14
Gusia29

Ja robiłam kiedyś dość często "Twoją" sałatkę tylko w wersji z piersią kurczaka zamiast szynki.Wędzona pierś albo gotowana z dodatkiem curry. Fajnie że o niej przypomniałaś,wkrótce pewnie zrobię

Sałatka nie moja ciężko mi idzie z gotowaniem, nigdy nie miałam do tego smykałki. Na sałatkę trafiłam dawno temu na urodzinach koleżanki. Pamiętam jak  dzisiaj, byłam zachwycona! Ananasowa słodycz w połączeniu z czosnkiem- pychota! Z mięsem z kurczaka też już jadłam- bardzo dobra, sycąca. Wersja z wędliną jest do ananasa z puszki Otwierasz lodówkę, wyciągasz.. bez gotowania, rach ciach i można jeść.
06 lutego 2024 14:14
Jeśli ktoś zajmuje się dziećmi i szukacie inspiracji na różne śniadania to ja często korzystam z różnych przepisów na placki albo domową granolę z tej strony: https://maluszek.eu
Fajne bo bez dodatku cukru, słodzione owocami i co najważniejsze wychodzą i smakują :)