Przepisy kulinarne

19 listopada 2021 13:47 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Podeślij trochę?:glodny:
Krewetki polubiłeś widzę?

Ja nie ? 3go, w mój ostatni piątek chcę zrobić 
19 listopada 2021 13:49 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Ja nie ? 3go, w mój ostatni piątek chcę zrobić :-)

Pożegnanie hrabiego ?
19 listopada 2021 14:11 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Pożegnanie hrabiego ?

I powitanie nowego opiekuna ?
19 listopada 2021 17:38 / 2 osobom podoba się ten post
Jeszcze dorzucę "rybny" temat
 
https://youtu.be/nd4-yKSLkRs
09 stycznia 2022 13:24 / 4 osobom podoba się ten post
Słodkie przepisy: Ciasto maxi king

adaslodkieprzepisy.blogspot.com


Ciasto przypomina znany batonik. Jest to jeden z lepszych dla mnie batoników, dlatego postanowiłam zrobić takie ciastoJ Biszkopt z masą tofii, śmietaną, orzechami laskowymi i pyszną czekoladą. Ciasto wyszło ekstra i mimo tego, że jest dość słodkie, nie można mu się oprzeć.
Pomysł na ciasto zaczerpnięty z tej strony, ale mocno zmodyfikowany.
Biszkopt z 4 jaj (z tego przepisu)
1 puszka gotowej masy krówkowej (lub puszka mleka słodzonego skondensowanego)
2 czubate łyżeczki żelatyny
500 ml śmietany kremówki
150 g orzechów laskowych
150 g mlecznej czekolady
100 ml śmietany kremówki
Masa tofii: masło utrzeć na puszystą masę. Dodawać po łyżce masy krówkowej, ciągle ucierając (w przypadku mleka skondensowanego, gotować puszkę z mlekiem przez 3 godz. w wodzie, a następnie wystudzić).  Masę wyłożyć na biszkopt. 
Uwaga! Masa będzie lekko lejąca na placku, ale nie jest jej wiele i to nie przeszkadza (w batoniku też jest lekko lejącaJ)
Śmietana: żelatynę namoczyć w 3 łyżkach wody. Zagotować około 100 ml wody i rozpuścić w niej napęczniałą żelatynę. Wystudzić.
Śmietanę ubić z cukrem pudrem. Wlać cienkim strumieniem wystudzoną żelatynę, ubijając na wolnych obrotach. Śmietanę wyłożyć na masę tofii. Placek włożyć do lodówki, by śmietana nieco stężała.
Orzechy laskowe obrać. Rozłożyć na blaszce i wstawić do nagrzanego piekarnika do 200°C na około 6 minut. W połowie tego czasu przemieszać, żeby się nie przypaliły. Orzechy ostudzić. Zdjąć skórkę. Orzechy pokroić i posypać nimi śmietanę.
Czekolada: kremówkę zagotować, zdjąć z ognia i wsypać do niej połamaną czekoladą. Dokładnie wymieszać, by nie było grudek. Lekko przestudzić i polać nią orzechy. Schłodzić w lodówce. Smacznego!
 
10 stycznia 2022 15:45 / 1 osobie podoba się ten post
Skoro przepis się tak spodobał, to dla chętnych mam parę moich trików, przydatnych przed jego wdrożeniem. A nie ma ich w opublikowanym oryginale.
J
02 lutego 2022 19:37 / 4 osobom podoba się ten post
Wskoczyła mi dziś taka reklama, a w zasadzie jest to stronka cioci Fanny. 
 
Poczytać można... 
Jest wiele przepisów na stronce.
Także przepisy na dania wege i wegetariańskie. 
 
https://www.tantefanny.at/rezept/chinesische-bao-buns/
05 lutego 2022 19:44 / 4 osobom podoba się ten post
Złota zupa z czerwonej soczewicy 
 
-2szklanki soczewicy czerwonej 
-1 cebula
-3 ząbki czosnku 
-3 cm imbiru 
-1,5 łyżeczki kurkumy
-1/2 łyżeczki ostrej papryki 
-1/4 łyżeczki płatków chili lub mielonego chilli 
-szczypta pieprzu 
- 1,5 l bulionu
-3 łyżki sosu sojowego 
-2 kawałki skórki z cytryny
-1 puszka mleka kokosowego 
-3 łyżki soku z cytryny 
-mały pęczek koperku
        Soczewicę wsypuję do naczynia,zalewam wodą i płuczę, odcedzam przez sitko i jeszcze raz robię to samo. Zostawiam na sitku. 
Cebulę kroję w drobniutką kostkę. Na dno garnka wlewam olej,wrzucam cebulę i podsmażam chwilę do zeszklenia. Dodaję przeciśnięte przez praskę albo starte ząbki czosnku i ścieram prosto do garnka imbir. Chwilę smażę, dodaję kurkumę, ostrą paprykę, chilli i pieprz, chwilę mieszam, wrzucam odsączoną soczewicę, bulion(może  być woda i bulion warzywny ze  słoiczka czy w kostkach),dodaję sos sojowy, skórkę z cytryny,przykrywam garnek i gotuję. Po ok 15-20 min soczewica jest już miękka. Dodaję sok z cytryny, mleko kokosowe, mieszam i jeszcze chwilę gotuję. Koperek wyrzucam. Zawsze zwiazuję pęczek przed włożeniem do garnka, nie trzeba później wyławiać widelcem ?
Można zblendować i będzie fajny krem, ale ja lubię soczewicę i nie blenduję tej zupy. Sprawdzam czy nie trzeba dosolić.
Na talerzu fajnie jest oprószyć ostrą papryką albo płatkami chili. 
    Te 2-3 paski skórki z cytryny, niby nic, a dają fajny aromat,podobnie jak koperek. 
    Z podanych proporcji wychodzi tej zupy sporo, taki rodzinny garnek, można więc zmniejszyć ilość soczewicy i bulionu o połowę . Ja nie zmniejszam wtedy ilości przypraw, ostrość łagodzi mleko kokosowe. A zupa z soczewicy musi być ostra i już ?
18 marca 2022 08:20 / 4 osobom podoba się ten post
18 marca 2022 08:32 / 2 osobom podoba się ten post
18 marca 2022 08:35 / 3 osobom podoba się ten post
Jem dużo buraków jak mi żelazo spada  chociaż brzydkie jak noc listopadowa 
Polecam, ale bez przesady :)
18 marca 2022 09:11 / 3 osobom podoba się ten post
Ja lubię bardzo buraki i wszystko z burakami. Wszelkie soki warzywne też. Nie pamiętam ,czy to Tarczyn, czy Hortex,ale kupuję sok z buraków z jabłkiem, w takich małych buteleczkach szklanych. Dla mnie pycha
Skąd wiesz, Tina, kiedy żelazo spada?
 
18 marca 2022 10:04 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja lubię bardzo buraki i wszystko z burakami. Wszelkie soki warzywne też. Nie pamiętam ,czy to Tarczyn, czy Hortex,ale kupuję sok z buraków z jabłkiem, w takich małych buteleczkach szklanych. Dla mnie pycha:mniam:. 
Skąd wiesz, Tina, kiedy żelazo spada?
 

W moim wypadku to jest tak, że mi spada jeszcze regularnie. No i jak spadnie, to nie wydaję metalicznego odgłosu- nie brzęczę znaczy :) I tak do następnego razu 
18 marca 2022 10:46 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

W moim wypadku to jest tak, że mi spada jeszcze regularnie. No i jak spadnie, to nie wydaję metalicznego odgłosu- nie brzęczę znaczy :) I tak do następnego razu :-)

Tina, no co Ty? Nie bądź taka Mariolka ???
Ja poważnie siem pytam