Przepisy kulinarne

10 września 2022 19:55 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja taki to wciągam grubo posmarowanym masłem i  solą .

O,z masłem już dwie pajdy wciągnęłam, następne posolę, grubą solą rożową  
10 września 2022 20:50 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

No tak,chciałam się pochwalić pięknym chlebkiem,a zagapiłam się w Ipada, śledząc grę naszych siatkarzy i...chlebuś się trochę przyjarał ?
Co tam,i tak smaczny 

Mnie też się zdarzało przypalić , zwłaszcza tu w CH, gdzie mąka jest inna , zakwas szybciej fermentuje , ciasto ma inną konsystencję i z  czasem pieczenia trzeba uważać . Nie wiem z czego to wynika, ale tak się dzieje. Chleb i tak wychodzi smaczny, To sie pochwalę moim zawasowym chlebkiem , tylko na drożdzach jaki zakwas wyprodukował. Ten piekłam w domu w Polsce. Tu mam zakwas nastawiony, ale będzie dobry dopiero za kilka dni. 
10 września 2022 20:53 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Pasta (dip?) z dyni do smarowania 
‐--‐‐--------------------------------------------
1. Umytą dynię kroimy na większe kawałki, układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, skórką do dołu. Lekko skrapiamy olejem, trochę solimy i pieczemy w 190stC ok pół godz. Tak do miękkości. Upieczoną trochę studzimy, kroimy na mniejsze kawałki i wrzucamy do miski czy czegoś, w czym będziemy blendować. 
2. Małą cebulę lub pół większej kroimy w drobną kostkę i wrzucamy na rozgrzaną oliwę czy olej . Jak się zeszkli dodajemy 1-2 przeciśnięte ząbki czosnku i sporą szczyptę płatków chilli,może też chyba być ostra papryka jak ktoś nie ma tych płatków. Krótko razem przesmażamy i lekko studzimy. 
3. Kilka suszonych pomidorów w oliwie drobno kroimy. 
4. Wszystko wrzucamy do dyni, dodajemy ok łyżki sosu sojowego (chyba niekoniecznie ),1 łyżeczkę dobrego octu  balsamicznego (może  sok z cytryny ,jak ktoś nie ma?), blendujemy, doprawiamy i gotowe. 
Można posypać posiekaną natką albo kolendrą.
Czasami ,jak  nie mam suszonych pomidorów przyprawiam tak bardziej orientalnie  orientalne-kmin rzymski, imbir kurkuma czy mielona kolendra. 
   Ja miałam małą dynię. Gotowa pasta zmieścila się w dwóch słoiczkach

Podglądałam twoje przepisy w Spreitenbach. Kupiłam wszystkie składniki i zaszaleję sobie. Będzie przyjemnie zjeść i zrobić sobie gorącej , aromatycznej herbaty. Jak wczoraj było jeszcze lato, tak dziś zrobilo się naprawdę chłodno. 
10 września 2022 21:02 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

O,z masłem już dwie pajdy wciągnęłam, następne posolę, grubą solą rożową :-) 

Nie używam różowej soli.......to takie infantylne 
10 września 2022 21:19 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mnie też się zdarzało przypalić , zwłaszcza tu w CH, gdzie mąka jest inna , zakwas szybciej fermentuje , ciasto ma inną konsystencję i z  czasem pieczenia trzeba uważać . Nie wiem z czego to wynika, ale tak się dzieje. Chleb i tak wychodzi smaczny, To sie pochwalę moim zawasowym chlebkiem , tylko na drożdzach jaki zakwas wyprodukował. Ten piekłam w domu w Polsce. Tu mam zakwas nastawiony, ale będzie dobry dopiero za kilka dni. 

Chlebuś Twój cudny, w garnku pieczony, czy masz takie specjalne cóś?
Mój powstał dzisiaj spontanicznie. Nie chciało mi się gdzieś dalej jechać do piekarni a w pobliżu tylko Lidl i Społem.
To taki  szybki chleb na maślance i drożdżach, nawet suszonych, bo innych nie miałam i zwykła mąka chlebowa 750.
10 września 2022 21:21 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie używam różowej soli.......to takie infantylne :smiech::smiech2:

Żeby choć trochę infantylną być, to...solę sobie na różowo 
10 września 2022 21:23 / 2 osobom podoba się ten post
A,jeszcze pytanie do Tiny, jak się to robi że takie okręgi na chlebie wychodzą? Normalnie jak od Bäckera ?
10 września 2022 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Żeby choć trochę infantylną być, to...solę sobie na różowo :smiech3:

Mnie już nie pasuje 
10 września 2022 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A,jeszcze pytanie do Tiny, jak się to robi że takie okręgi na chlebie wychodzą? Normalnie jak od Bäckera ?

Te okręgi to UFO robi.Na południu w życie .
10 września 2022 21:26 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Mnie już nie pasuje :smiech:

No i bardzo dobrze, że Tobie nie pasi ?j
Jeszcze byś wpadła i mi wyjadła 
10 września 2022 21:28 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

No i bardzo dobrze, że Tobie nie pasi ?j
Jeszcze byś wpadła i mi wyjadła :lol1:

Inna solą posypany chlebuś? A to tak. wyjadlabymy, wyjadla .
10 września 2022 21:31 / 1 osobie podoba się ten post
Miało być na ..... na polu w życie. Skąd tam południe się wzięło ?
10 września 2022 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Inna solą posypany chlebuś? A to tak. wyjadlabymy, wyjadla .

Ale mam szczęście, że na różowo zasoliłam 
10 września 2022 21:34 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Miało być na ..... na polu w życie. Skąd tam południe się wzięło ?

???A ja pomyślałam że w życie na południu Polski 
10 września 2022 21:38 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A,jeszcze pytanie do Tiny, jak się to robi że takie okręgi na chlebie wychodzą? Normalnie jak od Bäckera ?

To koszyk do garowania chleba takie kółka zostawia . Takie cuś, różne wielkosci są. Wysypuje się mąką i tam sobie ciasto wyrasta