Nasze dzieci i wnuki

20 lipca 2014 23:30
Annika

Ten prawnik też tak powiedział. To pogmatwana sytuacja i jeszcze ta odległość. Teraz sama widzisz, że pewnie prawnik będzie potrzebny. Rozprawa będzie musiała toczyć się w Elblągu, bo tam dzieci były ostatni raz zameldowane. My mieszkamy na Śląsku, a jeszcze pewnie będa potrzebne zaświadczenia o szkole, o dziecku o dochodach , o socjalu ze Szkocji

Sąd w Elblągu może sprawę odesłac do rozpatrzenia w szkockim sądzie z racji tego,że dzieci tam mieszkają. To też nie jest takie oczywiste,że sprawa zakończy sie w polskim sądzie.Dlatego jednak będzie potrzebny prawnik.
20 lipca 2014 23:33
ivanilia40

Sąd w Elblągu może sprawę odesłac do rozpatrzenia w szkockim sądzie z racji tego,że dzieci tam mieszkają. To też nie jest takie oczywiste,że sprawa zakończy sie w polskim sądzie.Dlatego jednak będzie potrzebny prawnik.

Mam nadzieję, ze nie. Tym bardziej, że alimenty płacone są w Polsce na polskie konto (odbiera je była teściowa męża), dzieci są Polakami. Ten prawnik powiedział, że Rafał powinien mu podpisac pełnomocnictwo, a on będzie robił wszystko co potrzebne, więc pewnie i taką ewentualność wziął pod uwagę
20 lipca 2014 23:34 / 1 osobie podoba się ten post
Annika

Mam nadzieję, ze nie. Tym bardziej, że alimenty płacone są w Polsce na polskie konto (odbiera je była teściowa męża), dzieci są Polakami. Ten prawnik powiedział, że Rafał powinien mu podpisac pełnomocnictwo, a on będzie robił wszystko co potrzebne, więc pewnie i taką ewentualność wziął pod uwagę

Jestem pewna,że wszystko dobrze się skończy.:)
20 lipca 2014 23:35 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Jestem pewna,że wszystko dobrze się skończy.:)

Oby  . Jak będę coś wiedzieć dalej, to napiszę .
20 lipca 2014 23:37 / 1 osobie podoba się ten post
Annika

Tak wiem, zdaję sobie z tego sprawę, ze to był mój wybór. Syn nie jest pełnoletni, tutaj nie chcemy nic zmieniać, córka to inna historia. I tak jak Kasia wspomniała, co innego jest coś ofiarować tak od siebie, co innego taka sytuacja jaka ma teraz miejsce.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że alimenty nie są "ofiarowaniem czegoś od siebie", a obowiązkiem prawnym, że o moralnym nie wspomnę?
To, że dzieci pamietają o ojcu tylko wtedy, gdy czegoś od niego chcą jest z pewnością niefajne, ale, umówmy się, tak zostały przez kogoś wychowane. 
20 lipca 2014 23:40 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że alimenty nie są "ofiarowaniem czegoś od siebie", a obowiązkiem prawnym, że o moralnym nie wspomnę?
To, że dzieci pamietają o ojcu tylko wtedy, gdy czegoś od niego chcą jest z pewnością niefajne, ale, umówmy się, tak zostały przez kogoś wychowane. 

Dokładnie zdaję sobie z tego sprawę, dlatego co jest zgodne z prawem zostawię pod ocenę sądu.
20 lipca 2014 23:42 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że alimenty nie są "ofiarowaniem czegoś od siebie", a obowiązkiem prawnym, że o moralnym nie wspomnę?
To, że dzieci pamietają o ojcu tylko wtedy, gdy czegoś od niego chcą jest z pewnością niefajne, ale, umówmy się, tak zostały przez kogoś wychowane. 

Ja bym powiedziała więcej,w przyszlosci to ojciec może ubiegac się o alimenty od swoich dzieci. Pracując i mieszkając za granicą trochę ciężko będzie im się wymigać,tym bardziej że ojciec jest niezdolny do pracy. Kij ma zawsze dwa konce.
20 lipca 2014 23:51 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Ja bym powiedziała więcej,w przyszlosci to ojciec może ubiegac się o alimenty od swoich dzieci. Pracując i mieszkając za granicą trochę ciężko będzie im się wymigać,tym bardziej że ojciec jest niezdolny do pracy. Kij ma zawsze dwa konce.

Tak, ale syn ma teraz 16 lat, a córka 19 i jest w ciąży. Alimenty dla ojca to jak na razie pieśń przyszłości ;).
20 lipca 2014 23:59
przeczytałam wszystko --- ale na koniec powiem wam szczerze , że mam jeszcze bardziej zagmatwaną sytuację życiową i nie wierzę już w żadne sądy , w ich niezawisłaść i w uczciwość prawników ! jeszcze nie dojrzałam aby o tym pisać ale pewnego dnia ---- kto wie ? może opiszę na forum , chociaż wiem , że dla wszystkich będzie to totalny szok i aż trudno uwierzyć -- bo sprawa prosta jak budowa cepa a trwa już lata , a koszty adwokata to do tej pory jakieś 20000 !! nie nie pomyliłam zer!!!
21 lipca 2014 00:06 / 6 osobom podoba się ten post
Facet na rozprawie zwraca się do Wysokiego Sądu: proszę sprawiedliwości.Sędzia kilka razy poucza go: proszę zwracać się do sadu :wysoki sądzie.Facet kolejny raz mówi proszę sprawiedliwości..Sędzia się wkurzył i mówi: Proszę pana tutaj jest wysoki sąd a nie żadna sprawiedliwość.
26 lipca 2014 17:08 / 11 osobom podoba się ten post
Ja chcialam sie pochwalic moim wnukiem, gra w szachy, zaczal majac 5 lat! Tu o nim wzmianka jeszcze z poczatkow. Pisza tu o Grzesiu B, to on. http://barlinek24.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4729&Itemid=35
26 lipca 2014 20:04 / 2 osobom podoba się ten post
margolcia

Ja chcialam sie pochwalic moim wnukiem, gra w szachy, zaczal majac 5 lat! Tu o nim wzmianka jeszcze z poczatkow. Pisza tu o Grzesiu B, to on. http://barlinek24.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4729&Itemid=35

No ładnie : 7-mio letni Grzesio B. z LASKER Barlinek – największą rewelacją tego turnieju .......moje gratujacje, wielkie Brawa !!!
28 lipca 2014 07:21 / 14 osobom podoba się ten post
Zgodnie z obietnicą informuję:
Wczoraj, tj. 27 lipca o godz. 22.15 urodził mi się wnuk - Adrian , 58 cm i 4100 g. :))
28 lipca 2014 07:25 / 1 osobie podoba się ten post
wisienka

Zgodnie z obietnicą informuję:
Wczoraj, tj. 27 lipca o godz. 22.15 urodził mi się wnuk - Adrian , 58 cm i 4100 g. :))

Gratulacje Babciu:):):):):)
28 lipca 2014 08:00 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Gratulacje Babciu:):):):):)

Dzięki :)